moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Cicha manifestacja pod gnieźnieńską kurią. Powiedzieli "Nie!" kościelnej pedofilii!

Poniedziałek, 18 maja 2020
  • Cicha manifestacja pod gnieźnieńską kurią. Powiedzieli

W niedzielę o godz. 21.00 pod Kurią Metropolitalną w Gnieźnie odbyła się cicha manifestacja, której uczestnicy wyrazili swój sprzeciw przeciwko ukrywaniu kościelnej pedofilii oraz braku konsekwencji wobec sprawców.

Manifestacja odbyła się dzień po premierze drugiego filmu dokumentalnego braci Sekielskich ukazującego obraz kościelnej pedofilii i bezkarność sprawców. Przyszliśmy pod Pałac Prymasowski, aby wyrazić swoją solidarność z osobami, które doświadczyły pedofilii w kościele - mówi Kacper Parol, inicjator akcji. Mijają lata i kolejne filmy braci Sekielskich, a przestępcy nadal nie zostali ukarani - wręcz przeciwnie, są kryci przez hierarchów. Tymczasem władza PiS rezygnuje z komisji sejmowej do spraw pedofilii. Chcemy w końcu działań, a nie słów. Kościół nie może być dalej instytucją uprzywilejowaną.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 19.05.2020 10:30  Odpowiedz na komentarz

    Za udział w protestach dostają niezłe diety kasa nie śmierdzi a sumienie to tylko złudzenie he he

  • 19.05.2020 10:27  Odpowiedz na komentarz

    Wygląda na to że pedofilia dotyczy wyłącznie kościoła a manify w GNIEŹNIE są bardzo często (bywam rzadko ale trafiłem aż na trzy) i mają wyłącznie jedyny podtekst i sądzę że to zorganizowana akcja . Cóż szkoda tego miasta z tak ważną dla Polski historią . Jako że nie jestem mieszkańcem Gniezna mieszkam w pobliżu to mam alternatywę wybieram na zakupy np Mogilno

  • 18.05.2020 23:25  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie mój komentarz nic złego nie napisałem czyżby poseł kazał usunać???Widzę ,że ten portal schodzi na psy cenzura się wdarła ,albo pan redaktor zapomniał co to jest obiektywizm????

    19.05.2020 11:36

    TO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ, szanowny pan redaktor tak mierzy się z rzeczywistością, widzi tylko to co chce i pokazuje tylko to co che

  • 18.05.2020 17:52  Odpowiedz na komentarz

    W BIBLI JEST NAPISANE ŻE BISKUPI MIELI ŻONY. 1 LIST DO TYMOTEUSZA 3 ROZDZIAŁ. NIECH SIĘ KOŚCIÓŁ TRZYMA BIBLII TO BĘDZIE DOBRZE. A JAK NIE TO NIECH UPADNIE.

    19.05.2020 11:41

    W BIbli nie ma słowa o biskupich. To chrześcijaństwo założył szaweł z TARSu, facet który nie znał chrystosa ( pomazanca) później nadano jemu imię Jezus (Ale to już iv wiek) pozdrawiam ciebie serdecznie

  • 18.05.2020 17:50  Odpowiedz na komentarz

    Czyli dobrze że jest pedofilia w kościele? Ty też ich bronisz? Czytaj Biblię tam jest napisane że BIskupi mieli żony. 1 list do Tymoteusza 3 rozdział. Niech się kościół trzyma Biblii to będzie dobrze. A jak nie to niech upadnie.

  • 18.05.2020 14:54  Odpowiedz na komentarz

    Za filmem sekielskich stoją SB z PRL-u.komuniści wiedzieli o tym że księża wykorzystują małych chłopców ale im na tym nie zależało bo wtedy komuchy nic nie zrobiły by tych księży ukarać księża ci byli na usługach SB dlaczego więc teraz wszystko sekielscy wywracają tylko dlatego żeby poniżyć kościół pomniejszyć w oczach wiernych katolików albo zniszczyć papieża ja Pawła II naszą największą świętość tylko o to chodzi z sekielskim dlaczego wtedy nikt nic nie zrobił w prl-u by ratować małych chłopców nieletnich pytam się sekielskich dlaczego wtedy nic nie zrobiliczemu sekielscy o tym nie napisali

    19.05.2020 12:18

    No Dlaczego wtedy Sekielscy nic nie zrobili ? W Prlu? :) Zapewne byli na to za młodzi.

    18.05.2020 22:32

    Kobieto!!! "Poniżyć kościół?" O czym ty gadasz? Kościół a raczej księża poniżyli się sami, czynami jakimi dopuścili się na nieletnich!!! Nie rozumiem dlaczego ruszasz naszego papieża!!! Czy jesteś pewna, że nie posiadał wiedzy o tym co dzieje się w kościołach katolickich i to nie tylko polskich? Moja wiedza stanęła na tym, że WIEDZIAł. Żal mi tylko ofiar!!! To były dzieci!!!

  • 18.05.2020 14:07  Odpowiedz na komentarz

    Tak,teraz robi się reset . W Koncu. To jest wierzcholek góry lodowej."Pośrednicy"pana boga.szkoda sl?w.Moim miejscem na spowiedz jest spacer do lasu i rozmowa ze światłem.on mnie slyszy nie potrzebuje posrednikow.I ostatnich namaszczen.Serce i dusza niech ma kontakt z naszym ojcem.

  • 18.05.2020 09:25  Odpowiedz na komentarz

    Nie wiedzialem Że Poseł Tomaszewski Byl MOLEStowany.

PODOBNE TEMATY
"Trzy światy księcia Mieszka. Piastowska siedziba na Ostrowie Lednickim" Wystawa czasowa prezentuje epokę wczesnego średniowiecza w kluczowym momencie budowy państwa polskiego... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
"Nie-zabawki, człowiek nie-zabawka" - wystawa czasowa Niejednoznaczna, intrygująca wystawa, która porusza istotne ludzkie sprawy: trud życia codziennego,... Czwartek, 25 czerwca 2020
Poznań był Pierwszą Stolicą Polski? Na Zagórzu znaleziono ogromne wały Jak informuje Radio Poznań, na ul. Zagórze w Poznaniu odkryto średniowieczne wały z czasów Mieszka I.... Środa, 24 czerwca 2020
Oświadczenie abp. Wojciecha Polaka Pełna treść oświadczenia abp. Wojciecha Polaka, delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Wtorek, 16 czerwca 2020