moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013

Wtorek, 27 sierpnia 2013
  • Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013

Najbliższy weekend będzie koniarskim świętem w okolicy Gniezna. W sobotę w Stajni Pod Wierzbami odbędzie się Piknik powiązany z pokazem hodowlanym. A już w niedzielę na parkurze gnieźnieńskiego Stada Ogierów odbędzie się Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013. Zadaliśmy kilka pytań zawodnikom, którzy zajmują 3 czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej JPG. Jak na najbliższe zawody nastawiony jest lider klasyfikacji - Mateusz Kowalczyk?

W klasyfikacji generalnej Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 zajmujesz pierwsze miejsce. Różnica do drugiego zawodnika wynosi raptem 4 punkty. Czy podczas Finału publiczność może spodziewać się ostrej rywalizacji o najwyższy stopień podium?

Nie nazwał bym tego ostrą rywalizacją, aczkolwiek będę starał się wypaść jak najlepiej - to nie znaczy, że muszę wygrać za wszelką cenę. Pan Tadeusz Pełeszuk jest bardziej doświadczonym jeźdźcem ode mnie, wiec nie będzie dla mnie ujmą jeśli przegram z zeszłorocznym liderem.

W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej zająłeś ostatecznie 24. miejsce. Zdobyłeś wówczas punkty w 3-ech etapach JPG. Co spowodowało, że w tym roku udało Ci "punktować" we wszystkich zawodach?

W ubiegłym roku startowałem we wszystkich etapach JPG. Mimo mojego zaangażowania nie zdobywałem punktów. W tej kwestii konie również odgrywają decydującą rolę - "praktyka czyni człowieka mistrzem". Treningi pod okiem pana Piotra Kuczyńskiego oraz zaangażowanie moich rodziców pomaga mi w dużym stopniu realizować to, co lubię.

W których konkursach zobaczymy Ciebie podczas Finału JPG?

Przekornie powiem, że jeśli uda mi się zapewnić zwycięstwo w JPG 2013 juz w dwóch pierwszych konkursach w których wystartuje, to za zgoda sędziów przeniosę mój start z klasy P do klasy N. To będzie mój pierwszy start na tej wysokości przeszkód. Do sukcesów potrzebne jest szczęście, wiara i ciężka praca z tymi super zwierzakami.

Dziękuję za rozmowę.

(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mateusz Kowalczyk zwycięzcą Jeździeckiego Pucharu Gniezna 2013! Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 przyniósł wiele emocji. Kilka nieoczekiwanych... Środa, 4 września 2013
Listy startowe Finału JPG 2013 95 przejazdów widnieje dotychczas na listach startowych Finału Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE... Sobota, 31 sierpnia 2013
Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG? Wśród liderów Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 znalazła się jedna amazonka. Aleksandra... Czwartek, 29 sierpnia 2013
Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013 Mateusz Kowalczyk przed Finałem Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 powiedział, że... Środa, 28 sierpnia 2013