moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Środa, 17 kwietnia 2013
 • Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Janem Kowalskim - jednym z kandydatów w konkursie oraz dyrektorem szkoły, rozmawiali wczoraj gnieźnieńscy dziennikarze.

Czy podziela pan opinie o nieprawidłowościach w konkursie na dyrektora? Pan też się będzie odwoływał od tej decyzji?

W poniedziałek złożyłem odwołanie do Prezydenta Miasta Gniezna o unieważnienie konkursu z powodu stronniczości, ponieważ posiadam dokumenty, które też załączyłem, które mówią, że przed konkursem przewodniczący komisji - pan Glejzer i jedna z pań członkiń komisji - pani Rusiłowicz, podpisali i wysłali pisma szkalujące mnie do Kuratorium Oświaty w Poznaniu, wysyłając jednocześnie do Prezydenta Miasta Gniezna oraz do Wielkopolskiego Zarządu Regionalnego "Solidarności" w Poznaniu, więc to jest dowód o stronniczości. A tym bardziej przewodniczącym komisji był pan Jaromir Dziel - przewodniczący komisji rewizyjnej rady miasta, natomiast nawet nie 24 godziny przed konkursem otrzymałem pismo dowiezione przez kierowcę pana prezydenta o zmianie przewodniczącego na pana Glejzera - stąd mój wniosek o unieważnienie konkursu.

Co pan myśli o tym argumencie, że ta osoba, która wygrała konkurs, zdaniem pani przewodniczącej ZNP nie ma dostatecznych kwalifikacji?

O tym to już społecznościowo. Czasami czytałem na gniezno.com.pl oraz nauczyciele czy ktokolwiek powiedział - zajrzałem - były tam takie domysły, stąd domniemanie twierdzić, że - to grubo miesiąc już przed konkursem chodziły takie pogłoski - że coś było nie tak ze sprawiedliwością w tym konkursie, ale to jest tylko domniemanie - tego nie mogę stwierdzić.

Co było nie tak?

Wychodzi na to, że pan Zych miał zostać tutaj dyrektorem - mogę to powiedzieć otwarcie po tym wszystkim, ponieważ no uzyskał - też mogę już teraz powiedzieć, ponieważ dostałem dzisiaj odpis protokołu - pan Zych uzyskał 6 punktów, więc potwierdziło się to, co miesiąc - może nawet więcej było mówione czy na portalu społecznościowym, czy tutaj, czy gdzieś ludzie po prostu przychodzili i pytali, zadawali mi pytania czy ja coś wiem. Ja mówiłem, że nic nie wiem, bo nawet nie wiedziałem, że będzie konkurs, kiedy co i jak.

Kto był stronniczy?

Tego też nie mogę powiedzieć. Domniemam, że te dwie osoby, które pisały. Natomiast nie mam dowodów, żeby twierdzić o reszcie członków komisji, ponieważ mam domniemanie tylko tych dwóch osób - to są 2 punkty. Też domniemam, że jeżeli te osoby wysyłały pisma, podpisały się do kuratorium w Poznaniu, gdzie w zasadzie powinienem zostać poproszony o wytłumaczenie się z tych zarzutów - nie zrobiono tego, a więc domniemam, że te osoby mogły w oparciu o te pisma stwierdzić, że jednak się nie nadaję na kandydata.

Jakie to są zarzuty?

Brak kompetencji - to jest przede wszystkim. Stwierdzenie, ze prezydent powinien zająć się moją sprawą, ponieważ jego ośmieszam czy szkaluję itd. Takie zarzuty typowo wobec stanowiska mojego dyrektora.

Czy to jest prawda, że zawiesił pan w obowiązkach jedną z nauczycielek i czy ta osoba właśnie wysyłała te pisma?

Tak. To znaczy ona nie była podpisana. To jest przewodnicząca gnieźnieńskich związków "Solidarności". Natomiast tu nie ma nic wspólnego ta sprawa z konkursem, ponieważ ja wystąpiłem z wnioskiem do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie wielkopolskim z zupełnie innymi zarzutami, niedotyczącymi konkursu, ponieważ nie wiedziałem nawet, że będzie konkurs - związanymi z pracą nauczyciela. Komisja dyscyplinarna zarzuty uznała, że należy powołać komisję i teraz w dniu 23, 24 i 25 kwietnia odbędzie się przesłuchanie tej pani, czy wytłumaczy się z postawionych zarzutów, ale zaznaczam - nie ma to nic wspólnego z konkursem.

Dlaczego dopiero teraz takie zarzuty państwo wystosowali wobec tej nauczycielki?

To znaczy ja informację dostałem już miesiąc temu. Po prostu czekałem na dalsze postępowanie, ale już ze względu na pani postępowanie i bezpieczeństwo dzieci podjąłem taką decyzję i to nie była łatwa decyzja - naprawdę.

A co ta pani zrobiła?

To jest tajemnica. To komisja dyscyplinarna, to proszę do komisji.

Jeżeli chodzi o sytuację szkoły. Szkoła wynajmuje pomieszczenia. Jak to wygląda, jakie zyski czerpie z tego szkoła?

Zyski to nie jest żadna tajemnica. Tutaj też powiedziałem to komisji konkursowej, ponieważ to nie są małe pieniądze. Przez ostatnie 3 lata głównie z wynajmu sal i odsprzedaży energii i tego typu składników mniejszych szkoła zarobiła prawie 800 tysięcy złotych. To bardzo dużo. Najwięcej ze szkół gnieźnieńskich. My jesteśmy operatywni po prostu.

Czy jedną z osób wynajmujących jest szkoła, którą prowadzi pana żona?

Tak. Zgodnie z cennikiem, który zatwierdza Prezydent Miasta Gniezna. Jeszcze w tej chwili przez rok wynajmuje prywatna szkoła językowa, wynajmują różni prowadzący działalność na kursy itd. i za wszystko te pieniążki się zbierają. W przeciągu mojej kadencji 7-miu lat, która się kończy, tych pieniędzy zarobionych jest troszeczkę więcej. A to nie jest tak, że ludzie przychodzą. Czasami trzeba się starać samemu. Dam taki przykład jeżeli mówimy już o wynajmie: była szansa w ubiegłym roku zgłosić ofertę wynajmu instytucji, która w ramach "Kapitał ludzki 2013" przeprowadzała szkolenia przekwalifikowania na wózki widłowe itd. Złożyłem pismo, udało się przekonać. To są tego typu działania. To nie jest tak, że ktoś przyjdzie i od razu grube pieniądze przynosi. No niestety dyrektor musi być operatywny i ściągać te pieniądze.

800 tysięcy złotych przez 3 lata, a rocznie miasto dokłada do szkoły prawie 2 miliony złotych.

To też do końca nie jest tak. Tak wynika z raportów, z budżetu. Tylko nie liczone są te pieniądze, które szkoła zyskuje, bo to jest dochód pozabudżetowy. A mówimy w tym momencie o typowym budżecie, który planuje się na następny rok i tych pieniędzy zarobionych w ten budżet się nie wlicza, więc gdybyśmy odjęli te zarobione, to będzie mniej. Oczywiście no nie wyrówna to w całości, ale realia są w tym momencie troszeczkę inne jakby to wziąć pod uwagę.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(49)

 • 18.05.2013 02:20  Odpowiedz na komentarz

  Podziwiam Pana Dyrektora, ze znosi tą całą sytację, wciąż tylko pod górkę... a i tak odpłaca pieknym za nadobne;-(((( szkoda człowieka, bo łeb ma na karku i potrafi wiele zorganizować i załatwić dla szkoły - pozdrawiam

 • ja jestem członkiem ZNP i nie mam prawa nic napisać? i nie jestem żadną Nowak Anną... ZNP działa prężnie i ma dwa albo i trzy razy tyle członków co NSZZ Solidarność. Wyraziłam swoje zdanie a pani "Czy to możliwe" rozumiem ze jest z NSZZ???????

 • Nowak Anna jest teraz w ZNPczłonek???

 • Panie dyrektorze ja też uwazam, ze pania przewodniczącą solidarności oraz członków zarządu powinien pan pozwać do sądu za pomówienia, nieprawne negatywne ocenianie, szkalowanie pana osoby we wszystkich instytucjach (związki zawodowe sa od tego by bronić swojego członka a nie niszczyć!!!!)

 • 15.05.2013 21:50  Odpowiedz na komentarz

  Panie dyrektorze ja wiem, ze ma pan wielu przeciwników ze strony m.in. pana Kruczka i Spachacza, a przede wszystkim pani przewodniczącej NSZZ Solidarność i wiele słyszałam na pana temat negatywnych opinii w urzędzie - z całym szacunkiem znam Pana i wiem, ze nie wielu jest takuch dyrektorów, którzy potrafia walczyc o szkoł e i godziny dla swoich nauczycieli, a to nie wszystkim sie podoba w urzedzie. Szkoda, zeby szkoła straciła takiego porządnego człowieka jako dyrektora. Liczę, że powiedzie sie Panu i wygra Pan z tą sitwa.

 • Trzymam za Pana kciuki!

 • Z tego co słyszałam jest wiele świadków którzy potwierdzają pomawianie i szkalowanie osoby obecego dyrektora i sa na to dowody, zatem do dzieła i oddać sprawe w ręce własciwych organów, takie rzeczy nie maja prawa mieć miejsca....a poza tym warto się zastanowić czy działania tej pani nie wyrządziły szkody w wizerunku tego pana i czy nie doznał on strat moralnych, bo jesli tak - to kobieta ma sprawe przegrana w sądzie. Ja chętnie tę sprawę poprowadzę panu Dyrektorowi.

 • 08.05.2013 00:48  Odpowiedz na komentarz

  Panie Dyrektorze na pana miejscu za pomawianie i oszczerstwa pod pana adresem pewniej kobiety - oddałabym sprawe do sądu z powództwa cywilnego. Jest pan urzędnikiem państwowym i naruszanie pana godnosci osobistej jest karalne! ta Pani wykorzystuje swoje stanowisko związkowe szkalując pana osobę, prosze jej tego nie odpuszczać nich w końcu poniesie konsekwencje

 • 07.05.2013 21:19  Odpowiedz na komentarz

  Podobno pan Zych zrezygnował... kto wie, czy to nie najlepsze co mógł zrobic w obliczu tych wszystkich zdarzeń i faktów, kto wie co by jeszcze wyszło na jaw...

 • 06.05.2013 23:50  Odpowiedz na komentarz

  wg mnie uniewaznic konkurs a prezydent niech w koncu meską decyzję podejmie i da spokój tym ludziom niech maja swojego dyrektora, którego chcą! i bedzie spokój! po cholere robic takie numery!

 • 04.05.2013 21:55  Odpowiedz na komentarz

  panie prezydencie dajże pan spokoj daj tym ludziom pracowac w spokoju pod takim dyrektorem jak chcą, skoro wszystki obecny pasuje : i nauczycielom i rodzicom, to nie rozumiem o co pnu chodzi?????

 • 01.05.2013 13:41  Odpowiedz na komentarz

  A gdzie w życiorysie jest miejsce nowego Pana Dyrektora na krakowski zakon

 • 29.04.2013 20:00  Odpowiedz na komentarz

  Czy pan Prezydent juz zupełnie oszalał??? tyle problemów na głowie :targowisko, kwiaciarki, banery to jeszcze wpadł na niemądry pomysł ogłaszania konkursu w tej szkole!! Kto mu to doradził??????? dyrektor bez zarzutu, nauczyciele wszyscy za nim, rodzice także... po co mu to było?? kolejny problem??!! Ja słyszałam,ze Pan Prezydent daje wiarę donosom jednej pani i swojemu zastępcy, którzy moim zdaniem działają na niekorzyść Pana Prezydenta! Dlaczego pan nie wysłuchał najpierw głosu nauczycieli i rodziców w tej sprawie??? Czy pan tez był zamieszany w ten ustawiony konkurs??? na prawde nie chce mi sie wierzyć, bo głosowałam na Pana i powoli zaczynam tego żałować!!! niech pan podejmie godną i korzysta dla tej szkoły decyzje. Decyzję, która podyktowana bedzie dobrem szkoły i prosbami rodziców i grona.

 • 28.04.2013 22:51  Odpowiedz na komentarz

  Zastanawia mnie dlaczego związki zawodowe solidarność nie wspierały swojego członka? bo podobno obecny dyrektor jest członkiem Solidarności!!! Po to są związki by wspierały i były ZA pracownikiem...a nie przeciw niemu! Kto tam jest przewodniczącym?? rozliczyc go z tego!! i przedstawiciela związk,ow który był na konkursie!! Obie osoby powinny odpowiedziec dyscyplinarnie przed Centralą!

 • 27.04.2013 21:42  Odpowiedz na komentarz

  a kto wspominał tu o ewaluacji zewnetrznej??? chyba pani Lidia próbuje tu uzyskac jakies informacje....niestety pani Lidio nikt takich pani nie udzieli ;-)) lepiej zająć się swoimi sprawami

 • Grazyno-Lidio nikt tobie nie bedzie żadnych pism informujących przesyłał ani przekazywał, a dla twojej wiadomości - podobno wypadła świetnie;-)))

 • 26.04.2013 07:30  Odpowiedz na komentarz

  Skoro była ewaluacja zewnętrzna to jaki jest jej wynik ? Są już te wyniki ? Czy można takie informacje uzyskać na piśmie ?

 • 25.04.2013 23:59  Odpowiedz na komentarz

  czego się doczekaliśmy.... że wspanaiałą szkołe i nauczycieli nękają urzedasy , które tylko potrafia niszczyc, nie wiedza nic o budowsniu atmosfery w szkole o zmaganiach i wysiłku nauczycieli o poswięceniu, tego sie nie docenia - trzeba zniszczyć! tak jak kwiaciarki - jak nie bedzie sie walczyć to wszyscy przegramy!!!!

 • 25.04.2013 23:45  Odpowiedz na komentarz

  Niewielu juz jest takich dyrektorów jak pan Kowalski - nie pcha sie na radnego, nie włazi w politykę, wie czego chce i walczy o swoich nauczycieli i szkołę, mimo,ze naraża sie tym na pewno panu Kruczkowi! Szanujmy takich ludzi!

 • Podziwiam ,ze pan dyrektor tyle znosi... ogłoszony konkurs, podstawiona osoba, która wygrywa, jednocześnie nasłana kontrola z Kratorium, przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych no i do końca kwietnia oddac arkusz organizacji na przyszły rok...! Musi być panu ciężko! Podziwiam i jestem z Panem!

 • 25.04.2013 23:27  Odpowiedz na komentarz

  Brawo Dyrektorze ! Jest Pan wielki !

 • Panie Prezydencieniech Pan chociaz w tej sprawie stanie na wysokości zadania, warto czasem posłuchać ludzi, których dotyczy sprawa, a może Pan tym tylko zyskać! Walczy się o kazdego wyborcę...myśle,że gdyby Pan rozważył pozostawienie jesdnak obecnego dyrektora zyskałby pan w oczach i nauczycieli i rodziców!!! A konkurs mimo takich oporów ze strony organu prowadzącego i taki powinien zostac unieważniony ze liczne uchybienia (są juz podobno ekspertyzy prawników w tej sprawie ze strony przeciwnej)... Życze udanego wyboru!

 • 25.04.2013 23:07  Odpowiedz na komentarz

  Uważam, ze pan Dyrektor Kowalski jak dotąd wspaniale sie spisywał na tym stanowisku, dzieki niemu szkoła wzbogaciła swoja ofertę o klasy terapeutyczny, klase sportową i ma nadzieje,ze pan Prezydent weźmie w końcu pod uwagę to czego chcą rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne - my chcemy obecnego dyrektora!! Czy którakolwiek szkoła przynosi do budżetu miasta tyle pieniędzy????????? NIE!

 • 25.04.2013 23:00  Odpowiedz na komentarz

  Ja słyszałam wypowiedx pana Dyrektora w Teleskopie i uważam, że bardzo ładnie i rozsądnie sie wypowiedział, w ogóle szanuje gościa,ze ma odwage walczyć z władza, bo umówmy sie kłody mu rzucaja pod nogi ewidentnie, i do tego szczura miec w swojej szkole to już w ogóle pech... szkoda go, bo współpracuję z nim od kilku lat w ramach sponsorowania nagród na konkursy i zawody i to bardzo mądry człowiek i szkoda,ze nie lansuje sie tak, jak pan Zych, bo podejrzewam,ze swoimi kwalifikacjami powaliłby go na łopatki...Trzymam kciuki Panie Dyrektorze Kowalski!

 • 25.04.2013 22:56  Odpowiedz na komentarz

  Podczas wizyty Prymasa w tej szkole to tylko na szkło miała parcie ta pani z Solidarności, wszędzie jej pełno z tym oberwanym rekawem, aż wstyd....Dyrektor elegancki a ona jak taka poczwara... przyklejona do prymasa, chłop nie mógł się od niej opędzić!!! a co do jego wizyty w tej szkole to baaaardzo ja chwalił!!!

 • 25.04.2013 22:54  Odpowiedz na komentarz

  czy te wyeiady sa autoryzowane?? czy wypowiedzi osób udzielających wywiad są rzetelnie przedstawione?? nikt tego nie wie... a sprawa dla niektórych osób jest niewygodna niestety dlatego czepiać się trzeba choćby szczegółow... Myśle,ze ten pan bardzo rzeczowo odpowiedział, nie jest taki butny i pyskaty jak niektórzy, a jego wypowiedzi sa raczej bardzo wyważone. Gdybym ja była na jego miejscu pojechałabym ostro po tych wszystkich "ustawiaczach" konkursowych!!! oj ostro!

 • 24.04.2013 22:21  Odpowiedz na komentarz

  Pani "Halino" za ewentualne wyniki z języka polskiego bedzie pani odpowiedzialna, bo jak pani na lekcjach rysuje dzieci afrykańskie i rozmawia przez telefon, albo gra w gry to efekty są jakie są.... no i "Kamienie na szaniec" tez by warto przerobić prawda???

 • 24.04.2013 22:18  Odpowiedz na komentarz

  Pani Katarzyno! czy pani jest stroną w tej sprawie? jest pani za czy przeciw uczciwemu konkursowi?? bo chyba chce nam tu pani zmienić temat....a to w jaki sposób zostało tu napisane do pan dyrektor nie może.. ciekawe co pani robi o godz. 14.14 na tym portalu...normalni ludzie sa w pracy chyba ze pani jest zawieszona w czynnościach..

 • 24.04.2013 22:03  Odpowiedz na komentarz

  KATARZYNO - Lidio, Marlenko jak tam pani wolicie... wy dwie jedyne wypowiadacie sie źle na temat tej szkoły , tych nauczycieli i dyrekcji.. moim zdaniem to bardzo niskie i niegodne nauczyciela... godzi wręcz w etyke nauczyciela, ze tez panie do tej pory utrzymały sie na swoich posadach (poza jedną).

 • 24.04.2013 22:01  Odpowiedz na komentarz

  Po pierwsze to jest tekst pisany i pretensje to autora teksu, a pani polonistka , która juz nie pracuje tylko nudzi sie i wyszukuje gdzie sie nie wypowiedziec na forum - niech lepiej sprawdzi swoje wpisy na facebooku. sprawa jest powazna, a pani próbuje jak niektórzy poliycy zamydlić oczy ludziom. Na szczescie na pani juz sie poznali wszyscy.

 • 24.04.2013 14:14  Odpowiedz na komentarz

  Panie dyrektorze - tragiczny styl wypowiedzi, pan jest nauczycielem i obowiązują pana w tym względzie wysokie standardy. Jak to się stało, że utrzymał się pan na stanowisku przez 7 lat?

 • 24.04.2013 13:58  Odpowiedz na komentarz

  Oj, bardzo niegramotny pan dyrektor:-), a jakiego przedmiotu pan uczy??? Polonistą to pan nie jest, ale i matematyk powinien (a właściwie musi!!!) mówić w sposób zrozumiały posługując się nienaganną polszczyzną - inaczej wyniki egzaminów z tegoż przedmiotu będą coraz gorsze i nie pomogą żadne programy naprawcze wprowadzane przez MEN już na poziomie przedszkoli:-)

 • 22.04.2013 20:49  Odpowiedz na komentarz

  o czym ten tutaj na obrazku mówi może mi ktoś przetłumaczyć z polskiego na nasze

 • 22.04.2013 12:45  Odpowiedz na komentarz

  o ile wiem to unieważnienie konkursu dot. braku kwalifikacji pana Zycha oraz uchybień w przeprowadzeniu postępowania konkursowego (nawet co do treści protokołu z konkursu)myślę, że Ministerstwo Edukacji najlepiej wypowie się w sprawie kwalifikacji pana zycha w porównaniu z obecnym dyrektorem lub panią Brodnicką. Ja szary człowieczek uważam, że pan Zych nie posiada kwalifikacji, bynajmniej nie lepsze niż pozostali kandydaci, a jak ktoś ma wygrać konkurs to i tak wygra...ja o panu zychu już czytałem na innych portalach długo przed konkursem,ze ma wygrać konkurs i co.... stało się

 • 22.04.2013 12:40  Odpowiedz na komentarz

  Pan waluś myśle że sam jest niegramotny i gdyby uczciwie spojrzał na sprawę - wystarczy zainteresować się głębiej, to zauważyłby zmiany za tego dyrektora w szkole! budynek odremontowany, nowatorsko wprowadzone klasy terapeutyczne, klasa sportowa, sale multimedialne i sala językowa, i mnóstwo mnóstwo innych rzeczy , ale pan po protu nie szanuje ludzi i ich pracy.

 • 22.04.2013 12:37  Odpowiedz na komentarz

  Moim zdaniem popieram w 100% ludzi którzy nie boją się prawdy i walczą o uczciwość, bo inaczej ten świat zejdzie na psy...a co do tej osoby, której nie podobała się wizyta prymasa, to widocznie musiała sama siedzieć w 4 rzędzie i opowiadać kawały, bo nikt o tym nie słyszał, zas sam Prymas wypowiadał się baaaardzo pozytywnie o wizycie i szkole... Pani ma chyba na celu przedstawiać zły obraz tej szkoły, jakież to niskie

 • 19.04.2013 13:07  Odpowiedz na komentarz

  Co się stałoby wówczas, gdyby było inaczej? Kto poniesie konsekwencje słów, wypowiedzi. Nie neguję możliwości odwołań ? każdy ma prawo ale nie publicznie, w mediach, przed rozstrzygnięciem sprawy. Na pewno nie sprzyja to klimatowi, nie licuje z taktem i elegancją, wygląda to jak batalia ?o stołek?. Chyba nie o taką formę postępowania zabiegamy. Domniemania, domysły, dyskusje, przed wyjaśnieniem sprawy. Gdyby z rozstrzygnięciami ktoś się nie zgadzał ma prawo się odwołać ale zaczekać przed interpretacjami a nie pchać się przed obiektywy. Na pewno nie służy to szkole.

 • 19.04.2013 13:04  Odpowiedz na komentarz

  a to, co przedstawila ta szkola podczas wizyty prymasa to bylo cos strasznego. Nauczyciele sie teraz boja o swoje d... bo wiedza ze nie robia dobrej roboty. jak mozna opowiadac kawaly podczas wizyty prymasa siedzac w 4-tym rzedzie? kretyni. mam nadzieje, ze jak bedzie nowy dyrektor to w koncu nauczyciele sie opamietaja, albo ich wyrzuci na zbity pysk.

 • 19.04.2013 12:56  Odpowiedz na komentarz

  dyrektor kurczowo sie trzyma swojego stanowiska bo chce czerpac z tego nadal wymierne korzysci, a nauczyciele do popieraja bo to jest jedna wielka mafia

 • 18.04.2013 14:27  Odpowiedz na komentarz

  Moim zdaniem sa poważne uchybienia w przeprowadzeniu całej procedury konkursowej, poza tym z tego co słychać sa przesłanki stronniczości komisji i NSZZ solidarność. Z tego co sprawdzałem w przepisach nie może być dwóch przedstawicieli tego samego związku (tylko po 1 z każdego) a pan Glejzer był przewodniczącym konkursu... tu trzeba by sie blizej przyjrzeć

 • 18.04.2013 14:11  Odpowiedz na komentarz

  Oj Panie dyrektorze trzeba umieć zejść ze sceny z honorem. Nie chcieliście Dziela to prezydent wymienił na innego radnego ale jak widać dla pana nikt nie jest dobry tylko pan najlepszy :-(

 • 17.04.2013 23:16  Odpowiedz na komentarz

  Jak ktoś tak niegramotny utrzymał się przez tyle lat na stanowisku dyrektora szkoły?

 • 17.04.2013 23:01  Odpowiedz na komentarz

  Jesteśmy za panem Panie Dyrektorze i popieramy pana odwagę i pani Anny Brodnickiej!

 • 17.04.2013 22:16  Odpowiedz na komentarz

  moja ciotka pracuje w biurze parafialnym od 10 lat ale nie jest kirowniczka zadną!! i nigdy nie była!!

 • 17.04.2013 20:50  Odpowiedz na komentarz

  Uważam, że z wszystkich informacji zawartych na wszystkich portalach oraz z wypowiedzi tych państwa wynika ,ze ewidentnie sa przesłanki by uniewaznić konkurs. według mnie bycie kierownikiem w biurze parafialnym, ale jak czytam na innym portalu pan Zych twierdzi, ze pełnił te funkcje charytatywnie - nie daje mu kwalifikacji do zajmowania takiego stanowiska. a obecny dyrektor pręznie działa, skoro takie remonty zrobił w szkole, takie dichody przynosi do kasy miasta,tylko gratulowac! a Prezydent schował głowe w piasek i wiedząc o ustawieniu konkursu-wycofał sie...żałosne

 • 17.04.2013 20:38  Odpowiedz na komentarz

  ciekawe bo ja nie słyszałam żeby było takie stanowisko w kościele "kierownik biura parafialnego" jest: organista, jest pracownik biura parafialnego, ale kierownik?? Kierownikiem jest sam proboszcz!!!

 • 17.04.2013 20:22  Odpowiedz na komentarz

  To chyba jedyna szkoła , która przynosi dochody, bo noja nie zarabia nawet 1 złotówki!! wydaje mi się, że tu pytania jakies tendencyjne, jakby z góry atakujące dyrektora... moim skromnym zdaniem pan Zych miał zostac dyrektorem i został... tzn. nie dokońca, bo jak zarzuty okażą się prawdziwe to będzie skandal...kolejny w Gnieźnie

 • 17.04.2013 20:06  Odpowiedz na komentarz

  Pan nie rozumie dyrektorze, że rodzina pracownika zatrudnionego przez miasto prowadziła w szkole miejskiej działalność gospodarczą na tzw.mieniu komunalnym? Choćby płaciła czynsz, to jest sprzeczne z etyką.

 • Tego szumu dziennikarze nie rozpętali, raczej nauczyciele tej szkoły,czy dziennikarze sami się do szkoły zaprosili?

PODOBNE TEMATY
Leszek Miller na Konwencji Wyborczej SLD w Gnieźnie Gnieźnieńskie porozumienie SLD Lewica Razem funkcjonuje jako porozumienie 15 podmiotów organizacji społecznych,... Poniedziałek, 20 października 2014
Paweł Matkowski kandydatem na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wczoraj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie. W pierwszym konkursie zwyciężył... Wtorek, 2 lipca 2013
CDCECDC, czyli poziom spełniania wymagań przez Gimnazjum nr 2 Na stronie internetowej Systemu Ewaluacji Oświaty pojawił się pełny raport z ewaluacji przeprowadzonej... Piątek, 24 maja 2013
Negatywne wnioski z ewaluacji w Gimnazjum nr 2 Kuratorium Oświaty przeprowadziło w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie ewaluację. Niestety wnioski z niej są... Środa, 22 maja 2013