moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wakacje w mieście? Postaw na półkolonie z robotami i innymi atrakcjami!

Czwartek, 26 maja 2022
 • Wakacje w mieście? Postaw na półkolonie z robotami i innymi atrakcjami!

Maj i czerwiec to czas, kiedy planujemy urlopy i wakacje. Jak zaplanować wakacje dla dzieci, gdy mają 2 miesiące wolnego, a my tylko kilka tygodni? Możliwości jest kilka- na pewno wspólne wakacje, kolonie lub dziadkowie. Co jednak, gdy te opcje są niewystarczające? Jedną z możliwości to półkolonie- tzw. lato w mieście, gdzie dzieci mogą spędzać kreatywnie czas podczas, gdy my pracujemy.

Ciekawą ofertą dostępną w Gnieźnie są półkolonie TwojRobot.pl z robotami, minecraftem i zajęciami sportowymi. Dostępne terminy: 1-5 sierpnia. Cena to 950 zł, a przy zapisach do 31 maja cena wynosi 780 zł. Więcej informacji:https://twojrobot.pl/kursy/polkolonie/.

Co znajduje się w programie półkolonii TwojRobot.pl dla dzieci w Gnieźnie?

 • kursy z robotyki i nowych technologii (w tym programowanie),
 • zajęcia sportowe i animacje,
 • tworzenie treści i filmików w stylu Tik-Tok,
 • warsztaty w świecie MINEGRAFT,
 • graficzne warsztaty i dla starszych dzieci z tworzenia stron internetowych.
 • Ponadto w ofercie:
 • wyżywienie (obiad + słodka przekąska),
 • 2 grupy wiekowe (5-8 oraz 9-14 lat- zajęcia dopasowane do grup wiekowych),
 • grupy max. 12-14 osobowe.
 

Jak wygląda plan tygodnia i dzień podczas wakacji 2022?

Kreatywnie, bezpiecznie, aktywnie i z szeregiem atrakcji! Uczestnicy podczas półkolonii nie będą się nudzić!
 • rozpoczynamy od zajęć z budowania i programowania robotów. Pierwszego dnia zbudujemy roboty w świecie Minecraft! Każdy zespół będzie miał za zadanie zbudować robo-transporter, którego zadaniem będzie zebrać jak najwięcej surowców!
 • czas na grafikę komputerową, gdzie dzieci uczą się tworzyć własne grafiki lub mamy warsztaty w świecie Minecraft- w zależności od danego dnia i wieku dzieci.
 • W przerwie pomiędzy blokami dzieci zapraszamy na obiad serwowany przez firmę cateringową.
 • po obiedzie czas się rozruszać w stylu zabaw szpiegowskich! Zabawa trwa 2 godziny, gdzie dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.
 • ostatni blok warsztatów to blok Tik-tokowy! Dzieci uczą się, jak tworzyć kreatywne filmiki i treści, w jaki sposób pokazać np. zbudowane konstrukcje z LEGO! Poznają triki tiktokerów.
 • niespodzianka w postaci słodkiej przekąski
 

Dlaczego warto?

Zależy nam na tym, aby dzieci nie tylko wiele się nauczyły, ale też aby spędziły czas na świeżym powietrzu. Dlatego poza blokiem robotyczno-komputerowym oferujemy blok sportowo-animacyjny. Co istotne nasze półkolonie przeznaczone są zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, które także lubią programowanie i zabawy filmowe. Ponadto półkolonie przygotowane są dla 2 grup wiekowych. Chcemy aby każdy mógł fajnie spędzić wakacje. Grupa młodsza i starsza ma te same warsztaty, natomiast różni je poziom trudności. Dzieci młodsze programują przeważnie na tabletach i w języku scratch, a dzieci starsze na komputerach i w języku python. Dodatkowo różnicujemy poziom trudności pozostałych zajęć. Grupa młodsza ma więcej zajęć konstrukcyjnych, a grupa starsza komputerowych.

Cena i terminy półkolonii w Gnieźnie:

W Gnieźnie półkolonie letnie odbędą się w terminie: 1-5 sierpnia 2022 r.
Regularna cena półkolonii letnich to 950 zł, natomiast do 31 maja obowiązuje PROMOCYJNA CENA -780 zł.
Dodatkową mamy stałą promocję przy zapisie grupowym! Każda osoba zapisana z kolegą/ koleżanką/ rodzeństwem dostaje zniżkę - 50zł na nasze półkolonie.

Gdzie można się zapisać - lato w mieście Gniezno?

Można tego dokonać telefoniczne pod numerem 600 380 780 lub wejść na stronę półkolonii.
Zapraszamy na nasze robotyczne lato w Gnieźnie!

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wilki zakończyły Dni Gniezna Man' Hand jako support i Wilki w roli gwiazdy wieczoru - tak wyglądało niedzielne zakończenie Dni Gniezna... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
LemON porwał gnieźnieńską publiczność! LemON rozgrzał gnieźnieńską publiczność do czerwoności. Artysta, która - jak sam wspomina - ma z Pierwszą... Niedziela, 26 czerwca 2022
"Poważny Koncert" w eSTeDe "Poważny Koncert" w Centrum Kultury Scena to dziwna, to propozycja wydarzenia kulturalnego przygotowana... Sobota, 25 czerwca 2022
Szaleństwo na koncercie Żabsona! W piątkowy wieczór Plac Św. Wojciecha w Gnieźnie wypełnił się fanami Żabsona, który rozpoczął obchody... Sobota, 25 czerwca 2022