moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

2 500 zł dla 25-latka w BMW i 1 500 zł dla 23-latka w Nissanie

Środa, 19 stycznia 2022
  • 2 500 zł dla 25-latka w BMW i 1 500 zł dla 23-latka w Nissanie

W miniony weekend dwóch kierowców wykazało się brakiem wyobraźni za co zostali ukarani wysokimi mandatami zgodnie z nowymi przepisami.

Mandat w wysokości 1 500 zł. będzie musiał zapłacić 23-latek, który w sobotni wieczór kierował Nissanem jadąc po chodniku  ul. Roosevelta na odcinku od ul. Staszica w kierunku Parku Trzech Kultur w Gnieźnie.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą w niedzielę okazał się 25-latek kierujący samochodem marki BMW, który pędził drogą S5 z prędkością 198 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120km/h. Temu kierowcy dopisano 10 pkt karnych oraz ukarano mandatem w wysokości 2 500 zł.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 19.01.2022 23:31  Odpowiedz na komentarz

    Nie przyjmuje sie
    Zadnych mandatow za predkosc z nieoznakowanych. Oni mierza swoja predkosc i wmawiaja kierowcom. Aby pomiar byl wykonany prawidlowo to musza jechac 100m.w tej samej odleglosci, a nie maja dalmierza wiec wszystko na oko. Jezeli jest mniejsze cisnienie w oponach to juz pomiar jest zadalszowany, bo obwod opony przetacza sie szybciej wiec licznik zawyza prawdziwa predkosc. Celowo przyspieszaja podCzas pomiaru, zeby wmawiac pozniej predkosc koerowcy przed nimi- to jest jedno wielkie nabijanie kierowcow w butelke.

  • 19.01.2022 12:13  Odpowiedz na komentarz

    Mandaty w wyskokosci pensji. Jeśli chodzi o nadmierną prędność jestem za wysokimi mandatami ale jakeiś tam obtarcie lusterka i ponad 1 tyś?! Rzucą polaczkom trochę grosza a zabierają ogromne pieniadze w podatkach, a te knury w rządach kradna miliony i ukrywają swoje majatki lub przepiswują na żona. Kiedy ta głupia patologiczna polska sie obudzi.

PODOBNE TEMATY
Kolizja między Niechanowem a Witkowem W sobotę ok. godz. 10.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Miroszce... Niedziela, 22 maja 2022
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022