moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marzysz o własnym biznesie? Postaw na franczyzę z Żabką i poprowadź swój sklep w Gnieźnie

Poniedziałek, 27 grudnia 2021
  • Marzysz o własnym biznesie? Postaw na franczyzę z Żabką i poprowadź swój sklep w Gnieźnie

Szukasz pomysłu na biznes, ale nie chcesz inwestować w niego dużych środków? Dołącz do sieci franczyzowej w stabilnej branży handlowej i poprowadź własny sklep oparty na sprawdzonym przez ponad 6000 innych przedsiębiorców modelu. Żabka oferuje swoim franczyzobiorcom w pełni wyposażony i zatowarowany sklep w wynajętej przez franczyzodawcę atrakcyjnej lokalizacji.

Dzięki franczyzie swój biznes prowadzi także wiele osób w naszym regionie, jak Alicja Wróbel z Wielkopolski.


Jak się zaczęła Pani współpraca z siecią?

Zanim podjęłam się prowadzenia własnej działalności, pracowałam na pół etatu na poczcie. Odpowiadało mi to ze względu na wychowanie dziecka - łatwiej było mi pogodzić pracę w mniejszym wymiarze godzin z rodzinnymi obowiązkami. Z czasem jednak, gdy stało się ono starsze, zapragnęłam rozwinąć się zawodowo. Zmieniłam miejsce zatrudnienia, nie wszystko jednak szło po mojej myśli. Ostatecznie zostałam sprzedawcą w jednej z sieci stacji paliw - lubiłam kontakt z klientem, ale nocne zmiany były wyjątkowo wyczerpujące. Pewnego dnia na stację przyjechał samochód firmowy z logotypem Żabki - wtedy pojawiła się myśl, że może to pomysł dla mnie. Zgłosiłam się i zostałam franczyzobiorczynią sieci - minęły już ponad dwa lata.
 

Dlaczego zdecydowała się Pani na franczyzę z Żabką?

Przyznam, że nie znałam bliżej modelu biznesowego Żabki ani nawet samych sklepów. Oferta dla przedsiębiorców okazała się być jednak bardzo atrakcyjna, procedura przystąpienia nieskomplikowana, a w całym przebiegu tego wstępnego etapu bardzo silnie wspierali mnie przedstawiciele Żabki. Dałam sobie szansę na coś swojego, przy niewielkim wkładzie finansowym, ale bardzo dużym własnym zaangażowaniu.
 

Co ceni sobie Pani w prowadzeniu sklepu franczyzowego?

Na pewno biznes na własny rachunek daje większą elastyczność czasową niż praca na etacie - sama decyduję, ile czasu jestem w sklepie, ile własnej pracy wkładam w to przedsięwzięcie, a w jakim stopniu polegam na zatrudnianych przez siebie pracownikach. Mam też realny wpływ na osiągane przeze mnie wyniki finansowe - nic nie dzieje się samo, jeśli ktoś chce mieć dobrze prosperujący sklep, musi włożyć w to serce i być świadomy, że to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za prowadzony przez siebie biznes. Dzięki temu, że szczególnie na początku mojej działalności, ale także i teraz, jestem często obecna na miejscu i obsługuję klientów na kasie, mam szansę dobrze ich poznać - prowadzę sklep osiedlowy, kupujący powracają więc regularnie do mojej placówki, zatem ważna jest ich sympatia oraz znajomość przyzwyczajeń.
 

W jaki sposób przebiega współpraca z Żabką?

Żabka bardzo przejrzyście komunikuje się z osobami prowadzącymi sklepy pod jej szyldem. Otrzymujemy jasne komunikaty, standardy sieci są przekazywane nam w sposób, który jest klarowny. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam zaplanować działania w sklepie, wiemy, co w danym tygodniu trzeba wdrożyć, jak rozdzielić obowiązki między pracowników. Zarządzanie zespołem to duże wyzwanie i cieszę się, że w mojej placówce mamy między sobą naprawdę dobre relacje. Poza tym za wiele aspektów odpowiada Żabka - nie muszę martwić się o dostawy towarów, zamawiam produkty i otrzymuję je pod drzwi mojego sklepu.
 

Co powiedziałaby Pani innym osobom zainteresowanym franczyzą z Żabką?

By zostać franczyzobiorcą Żabki nie trzeba mieć specjalnego wyksztalcenia czy doświadczenia - to tak naprawdę uniwersalny biznes dla każdego. Wystarczy przedsiębiorcze podejście, zaangażowanie i chęci - do nauki, rozwoju i trzymania ręki na pulsie w prowadzonym przez nas sklepie. Nic nie wydarzy się samo, ale jeśli ktoś ma zapał, na pewno jest w stanie osiągać satysfakcjonujące wyniki z Żabką oraz łączyć to z życiem osobistym.

By zostać franczyzobiorcą Żabki należy przejść pomyślnie etap rekrutacji i szkoleń. W trakcie trwania współpracy sieć zapewnia także prowadzącym sklepy pod jej szyldem dalszy rozwój kompetencji poprzez dedykowaną, nowoczesną platformę e-learningową. W codziennych trudnościach wspiera ich na bieżąco Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, pozostają także w stałym kontakcie z partnerami ds. sprzedaży, którzy zawsze służą pomocą przedsiębiorcom działającym z Żabką. Sieć daje im także dostęp do swojego know-how oraz gwarantuje pełne zaplecze marketingowe czy logistyczne.

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona franczyzobiorców Żabki i otworzyć swój sklep w Gnieźnie lub regionie, dowiedz się więcej na: www.franczyza.zabka.pl.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Bezpłatne zajęcia taneczne i fitness - sprawdź sam W dniach od 1 do 4 lutego odbędą się w Studio Tańca "Passion of Dance" bezpłatne Drzwi Otwarte. Będzie... Środa, 26 stycznia 2022
Gnieźnieńska szkoła tańca w ogólnopolskim programie "Moje Wielkie Wesele" Studio Tańca "Passion of Dance", wraz z parą przygotowującą się do ślubu, brali udział w nagraniach... Wtorek, 21 grudnia 2021
Idealne miejsca na zimowe zaręczyny? Jaki pierścionek wybrać? Kiedy postanowimy oświadczyć się swojej wybrance zimą, na pewno zastanawiamy się nad tym jakie wybrać... Sobota, 27 listopada 2021
Właściwa prezentacja Twojej firmy Właściwa prezentacja Twojej firmy to jedna z kluczowych rzeczy wpływających na sprzedaż usług i produktów.... Czwartek, 25 listopada 2021