moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Bojanicach! Cztery osoby w szpitalu!

Poniedziałek, 29 listopada 2021
  • Wypadek w Bojanicach! Cztery osoby w szpitalu!

Dzisiaj ok. godz. 5.40 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Bojanicach. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono, że na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe - Seat i Opel. Pojazdami podróżowało sześć osób, z czego jedna była uwięziona w samochodzie. Strażacy uwolnili ją przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Do szpitala przewieziono dwie osoby, pozostałe cztery zaopatrzono na miejscu. W akcji ratunkowej udział brały: Policją, trzy załogi Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarna z Gniezna, Kłecka i Zdziechowy. Droga w miejscu wypadku początkowo była zablokowana, a następnie ruch odbywał się z utrudnieniami.
 

Aktualizacja:

Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj (29.11.2021) o 5:30 na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Bojanicach. Z 6 osób podróżujących autami 4 zostały przetransportowane do szpitali w Gnieźnie i Poznaniu. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 35-latek z gminy Kłecko, kierujący pojazdem marki Seat Cordoba jadąc od strony Karniszewa w kierunku Działynia, na skrzyżowaniu drogi zderzył się z kierującą samochodem marki Opec Vectra, 48-letnią mieszkanką Kłecka jadącą od strony Kłecka w kierunku miejscowości Mączniki.

W każdym z aut biorących udział w wypadku podróżowały po 3 osoby. Na miejscu zdarzenia obecne były 3 załogi Pogotowia Ratunkowego, PSP z Gniezna i strażacy z OSP z Kłecka i Zdziechowy. Wszystkie 3 osoby podróżujące Seatem trafiły do szpitala: 16-letni pasażer do szpitala w Poznaniu, kierujący z ogólnymi potłuczeniami i 64-letni pasażer, który doznał poważnych obrażeń ciała trafili do szpitala w Gnieźnie. Pasażer Opla z ogólnymi potłuczeniami również trafił do szpitala w Gnieźnie.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Policjanci sprawdzili kierujących w policyjnych systemach i okazało się, że kierowca Seata, 24 marca tego roku został przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki ukarany mandatem karnym za to, że nie zastosował się do znaku STOP na skrzyżowaniu, na którym doszło do wypadku.

tekst: KPP Gniezno, Andrzej Bukowski
foto: OSP Zdziechowa, KPP Gniezno, PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022
Mieszkańcy Gminy Łubowo nie dali się oszukać! W czwartek oszuści wybrali sobie za cel seniorów z Gminy Łubowo. Zastosowali starą metodę "na policjanta".... Sobota, 21 maja 2022