moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zakaz parkowania na ul. Łazienki nie zostanie usunięty! Mieszkańcy są oburzeni!

Piątek, 30 lipca 2021
  • Zakaz parkowania na ul. Łazienki nie zostanie usunięty! Mieszkańcy są oburzeni!

Radny Arkadiusz Masłowski interweniował w sprawie ustawienia znaku zakazu parkowania powyżej 30 minut na ul. Łazienki w Gnieźnie. Niestety od dawna zapomniana ulica pozostanie z nową organizacją ruchu, do której nie mają zamiaru stosować się mieszkańcy okolicznych wieżowców.

Radny Arkadiusz Masłowski napisał na swoim fanpage’u:

Po pierwszej mojej interpelacji w sprawie znaku zakaz zatrzymywania się przy ul. Łazienki - znak został usunięty. Wskazywałem w niej, aby prezydent zmienił zdanie i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
Teraz po pewnym czasie pojawia się znak zakaz zatrzymywania powyżej 30 minut - co jest moim zdaniem brakiem zrozumienia potrzeb mieszkańców z ul. Sobieralskiego.
Również w tej sprawie interweniowałem i przedstawiam Państwu odpowiedź Urzędu.
Znak zakaz zatrzymywania powyżej 30 minut przy ul. Łazienki zostanie utrzymany.
Osobiście nie zgadzam się z tą decyzją. Uważam, że zabranie ok. 25 miejsc parkingowych, gdzie mieszkańcy mogą swobodnie parkować jest złym pomysłem!
  • utrata miejsc parkingowych przy ul. Łazienki skomplikuje, życie wielu mieszkańcom tego osiedla. Miejsc w tym miejscu brakuje - w wieżowcach przy ul. Sobieralskiego mieszka 360 rodzin.
  • wiele osób starszych, schorowanych czy też rodzin z dziećmi będzie zmuszonych parkować dalej od swojego miejsca zamieszkania.
  • ustawienie znaku to nie tylko brak dłuższego postoju przez mieszkańców, ale również dla osób odwiedzających.
  • w pobliżu znajduje się parafia, gdzie osoby z innych miejsc również do niej dojeżdżają i muszą gdzieś parkować. Pytanie czy będą mieli gdzie?
  • można zadać pytanie czy ustawienie tego znaku wpłynie na cenę mieszkań? - mając na uwadze, że znalezienie wolnego miejsca przed wieżowcem będzie utrudnione.
  • mieszkańcy zamiast ustawienia znaku woleliby ustawienie monitoringu na parkingu zwłaszcza, że w ostatnim czasie mieszkańcy zgłaszają sygnały kradzieży części samochodowych.
  • kolejne pytanie czy ustawienie tego znaku jest próbą przyzwyczajenia mieszkańców do parkowania w innych miejscach? I czy kosztem tych miejsc powstanie ścieżka rowerowa, aby lokalni politycy mogli pochwalić się przed wyborami?


Chociaż znak wzbudza oburzenie ponad 300 rodzin mieszkających w pobliskich wieżowcach, sprawą nie zainteresowali żadni inni radni miejscy. Milczą samorządowcy fotografujący na pniach ściętych drzew, piszący o dziurach w jezdni czy wypowiadający w inny tematach, jednak nie tak bardzo kolidującymi z decyzjami Prezydenta Miasta Gniezna. Być może napis „Stop mobbing”, o którym pisaliśmy na naszym fanpage’u, powinien pojawić sie nie tylko na murze gnieźnieńskiego Sanepidu?
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 27.10.2021 12:33  Odpowiedz na komentarz

    31.07 oraz 01.08 to komentaże za ustawieniem znaku. Widać tu działanie troli z urzędu miasta. Kłamliwe treści wysyłane przez osoby nie zamieszkujące w wierzowcach

  • 05.09.2021 15:47  Odpowiedz na komentarz

    A własnie ze jest dojazd! Jedziesz chodnikiem w strone jeziora łazienki nastepnie wokół jeziora az do wjazdu dla niepelnosprawnych na osiedle, potem na skruty do wiaduktu i prosciutko do domu przez wiadukt. :)

  • 04.09.2021 10:37  Odpowiedz na komentarz

    Piękny parking pod wiaduktem:) Umiejscowiony zaledwie 100 metrów od ulicy łazienki? (komuś się chyba metrówka popsuła - Autem to odległość 500m a piechotką 300m - licząc od ostatniego wieżowca. Piękne są też miejsca dla niepełnosprawnych usytowane na wjeździe do wodociągów - skoro człowiek jest na tyle zdrowy żeby wyjść z domu to niech się buja na piechotkę - znam nawet takich co na wózku jeżdżą ciekawe jak oni mają dotrzeć do domu po stromych schodach? czy trasą samochodową po jezdni bo innej możliwości nie mają.
    miasto wybudowało parking dla wodociągów, dla maca i dla dilerów ...

  • Mieszkam w tym wieżowcu od kościoła. Całkowicie popieram ten zakaz i dziwię się,że służby tylko sporqdycznie go egzekwują. Widzę tam straż ale policji wcale. Nie życzę sobie aby radny wypowiadał się w moim imieniu i wielu ludzi z tych wieżowców..co on za kity wciska,że niby ludzie z wieżowców potrzebują parkingu bo do kościoła jadą. Jakaś paranoja. Że ludzie z miasta odwiedzają tę parafię,paranoja. Panie masłowski nie wtrącaj się w SPrawy ludzi z 3 wież. Już tu nie mieszkasz i mącisz w głowach. A ten portal to lubi. Parking przy wodocuągach jest blisko,jest pusty,parking przy płocie sp6 też

    04.09.2021 09:13

    Też jestem mieszkańcem od początku powstania tych wieżowców i widzę tu hejt pod tym artykułem, do tego od ludzi którzy nie mieszkają TU. No mieszkańcy nie mówią,, w wieżowcu od kościoła,, a raczej w pierwszym lub trzecim, w zależności od kiedy tu MIESZKA. I jeszcze jedno nie ma żadnych wolnych miejsc parkingowych. Do południa przyjeżdżają ludzie pracujący w szkołach i przedszkolu. Do tego dochodzą rodzice przywożący i odbierający dzieci nie tylko że szkół ale też od dziadków mieszkających w wierzowcach. Po południu wracają mieszkańcy a wieczorem to miejsca już nie uświadczysz. A może REFERENDU

  • 31.07.2021 12:12  Odpowiedz na komentarz

    Piękny niedawno oddany do użytku parking jest przecież pod Wiaduktem Solidarności. Tam jest masa MIEJSC. Po co oni walczą o 30 miejsc w błocie? W tym miejscu powinien znajdować się chodnik lub trawnik. A redaktor niech się nie WYPOWIADA za mieszkańców pisząc że wzbudza to oburzenie ponad 300 MIESZKAŃCÓW. Na jakiej podstawie tak pisze? Przepytał wszystkich? Równie dobrze mógłby napisać że decyzja wywołała radość ponad 300 mieszkańców. Bo na pewno sporą część mieszkańców ucieszyła ta decyzja.

  • 31.07.2021 11:48  Odpowiedz na komentarz

    Otoczenie jeziora Winiary musi być dostępne dla Straży Pożarnej i pogotowia Ratunkowego. Jeżeli Masłowski tego nie rozumie to znaczy , że jest mało ........ . I wobec tego nie powinien reprezentować wszystkich mieszkańców Gniezna. Kto nie umie patrzeć do przodu i nie dostrzega powstających zagrożeń z powodu tam parkujących samochodów to nie powinien decydować o przyszłości miasta ! Mam nadzieję, że mieszkańcy całego miasta nie zagłosują już na tak krótkowzrocznego przedstawiciela.

    06.09.2021 12:48

    Otoczenie jeziora powinno być dostępne i jest dostepne od ulicy kwiatowej. Nawet przesunięto zakaz parkowanie na ulicy łazienki aby prywatny właściciel mógł wybudować garaże. Następny wybudował hotel i nieczystości wywożone są drogą która zarywa się pod cięzarem tych aut. Widać że miasto wspiera bogatych a na resztę kładzie lachę