moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Złe miłego początki! MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

Wtorek, 1 czerwca 2021
  • Złe miłego początki! MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek na drugim miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka wygrała z SMS Zagłębie Lubin 36:25 (21:12). Gnieźnianki, dzięki temu zwycięstwu, a także pomyślnemu na naszą korzyść wynikowi ze starcia UKS Varsovia Warszawa z SPR Sośnica Gliwice awansowały do finału Mistrzostw Polski!

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od falstartu - w pierwszym meczu przegrała z UKS Varsovią Warszawa 35:31. To była bolesna porażka, ale nie przekreślała szans gospodyń na awans do kolejnej fazy. W sobotę gnieźnieńskie szczypiornistki zrehabilitowały się za to niepowodzenie, pokonując SPR Sośnicę Gliwice 25:24. Kluczowym pojedynkiem w kontekście walki o awans był mecz MKS PR Gniezno - SMS Zagłębie Lubin. Gnieźnianki wiedząc jaka jest stawka tego pojedynku wytrzymały presję i powtórzyły wynik z 1/16 finału, gdy w Szczecinie wysoko wygrały z „Miedziowymi".

Sobotnia konfrontacja zespołu z pierwszej stolicy Polki z Lubinem dostarczyła zgromadzonym kibicom ogromu wrażeń.Tylko przez pierwsze pięć minut utrzymywał się wynik na bliskim kontakcie. Seria pięciu bramek, w tym czterech Marty Łachowskiej, pozwoliły odskoczyć Mistrzyniom Wielkopolski. Łachowska w kolejnych minutach kontynuowała kapitalną i przede wszystkim skuteczną grę. Dzięki m.in.jej udanym kontratakom (12 bramek) to podopieczne trenera Roberta Popka prowadziły po pierwszej połowie 21:12.

Na początku drugiej partii przestój lubinianek był kontynuowany. MKS PR Gniezno spokojnie kontrolował przebieg meczu i nie pozwolił rywalkom zbliżyć się na różnicę pozwalającą myśleć o urwaniu punktów gnieźnankom. Sytuacja zaczęła się robić coraz trudniejsza dla naszych rywalek, które ostatecznie na tym etapie zmagań nie wygrały ani jednego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 36:25 i MKS PR Gniezno musiał poczekać na rezultat ostatniego spotkania turnieju.

W nim gospodynie - SPR Sośnica Gliwice bardzo wysoko uległy Varsovii Warszawa aż 27:42. To właśnie drużyna z stolicy Polski zwyciężyła gliwicki turniej, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji MKS PR Gniezno (miejsce również premiowane awansem), SPR Sośnicę Gliwice oraz SMS Zagłębie Lubin.
Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak - A. Stręk, Łachowska (15), Nowak (7), Schlabs, Wabińska (1). K. Stręk, Brząkała, Piotrowska, Śmigowska (3), Szymańska, Musiał (5), Tanaś (1), Skoczeń (4).
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Inauguracja II ligi z udziałem MKS PR II Gniezno opóźniona o kilka dni W ubiegły weekend MKS PR II Gniezno miał zainaugurować rozgrywki w II lidze kobiet. Spotkanie z KPR... Niedziela, 10 października 2021
MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały na wyjeździe SMS ZPRP II Płock... Środa, 6 października 2021
"Petardy" z Gniezna wygrywają na rozpoczęcie sezonu! MKS PR URBIS Gniezno udanie zainaugurował zmagania w ramach I ligi kobiet gr. A. W sobotę podopieczne... Niedziela, 26 września 2021
Już w sobotę szczypiornistki wracają na parkiet! W sobotę, 25 września, o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie szczypiornistki MKS PR... Poniedziałek, 20 września 2021