moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprzedawała podróbki i papierosy bez akcyzy! Wpadła w ręce policjantów!

Środa, 12 maja 2021
  • Sprzedawała podróbki i papierosy bez akcyzy! Wpadła w ręce policjantów!

W punkcie handlowym prowadzonym przez 50-letnią mieszkankę powiatu gnieźnieńskiego policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalną odzież, perfumy i wyroby tytoniowe. Artykuły te były znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości. Właścicielce podrobionych towarów może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG gnieźnieńskiej komendy podejrzewali jedną z mieszkanek Gniezna o sprzedaż w prowadzonym przez siebie punkcie handlowym wyrobów tytoniowych, które nie są opatrzone polskimi znakami akcyzy. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy to na jej straganie ujawniono nie tylko podrobione wyroby tytoniowe, ale również perfumy i odzież z podrobionymi znakami firmowymi różnych marek.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 1 700 paczek papierosów (ponad 34 tysiące sztuk) oraz krajankę tytoniową. Wstępnie oszacowana wartość strat na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 36 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci podczas przeszukania boksu handlowego i mieszkania zabezpieczyli 430 sztuk artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek odzieżowych i branży perfumeryjnej w postaci perfum, skarpet, t-shirtów, bluzek, maseczek ochronnych, narzut.

Obecnie 50-letnia mieszkanka Gniezna usłyszała zarzut wprowadzenia do obrotu akcyzowych wyrobów w postaci papierosów, gdzie wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa z tytułu cła, podatku VAT i podatku akcyzowego wyniosła ponad 36 tys. złotych. Trwają czynności zmierzające do oszacowania strat jakich mogły doznać firmy odzieżowe i perfumeryjne w wyniku wprowadzenia przez podejrzaną artykułów z podrobionymi znakami towarowymi.

Według Ustawy prawo własności przemysłowej, za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Jeśli natomiast sprawca uczyni sobie z procederu stałe źródło utrzymania, to zagrożenie karą wzrasta do pięciu lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obrotu tytoniu do trzech lat.

Policjanci z tego wydziału takie działania prowadzą przez cały rok. Przestrzegamy przed podobną działalnością i przypominamy, że sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 14.05.2021 17:35  Odpowiedz na komentarz

    Jakby sie policja przeszla po tYch wszystkich butikach gnieznienskich busineswoman to 80% byloby do zamkniecia. Tam same podRobki :)

PODOBNE TEMATY
Tragiczne potrącenie rowerzystki w Myślęcinie Dzisiaj po godz. 18.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Myślęcinie (droga Gniezno -... Piątek, 26 listopada 2021
Przeładowany kontener trafił na parking depozytowy Za dużo było części samochodowych w kontenerze, co wykazały wagi inspektorów z Wielkopolski. Naruszone... Piątek, 26 listopada 2021
Wieźli serce z Gniezna do Wrocławia! Karetkę pilotowała Policja Pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu nie mógł już dłużej czekać, a jedynym ratunkiem... Piątek, 26 listopada 2021
Awantura w autobusie! Jechała z psem bez kagańca! Interweniowała Policja W czwartek po godz. 15.00 dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu MPK,... Piątek, 26 listopada 2021