moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przy ul. Lema powstanie Street Workout Park i wybieg dla psów

Środa, 3 marca 2021
 • Przy ul. Lema powstanie Street Workout Park i wybieg dla psów

Już niebawem przy ul. Lema w Gnieźnie duży Street Workout Park i kolejny wybieg dla psów. Z inicjatywą wyszła radna miejska, Olga Gandurska.

O potrzebie budowy strefy aktywności w okolicach ul. Orzeszkowej mówiło się od dawna. Teraz stanie się to faktem.

Jednym z punktów mojego programu była budowa Street Workout Park ów oraz zasadzenie jak największej ilości drzew - mówi radna Olga Gandurska. Miło mi oficjalnie poinformować, że to kolejny cel, który już wkrótce będę mogła odkreślić jako zrealizowany - warto było zabiegać i „drążyć” temat z Prezydentem Tomaszem Budaszem, który zgodził się i przychylnym okiem spojrzał na ten projekt i mój pomysł. A przy okazji udało się załatwić jeszcze więcej! Wczoraj rano spotkałam się z prezydentem na moim rejonie przy ul. Orzeszkowej, a konkretnie ul. Lema, gdzie przeprowadziliśmy wizję lokalną, żeby zaplanować jak będzie wyglądał ten teren pod koniec roku. Poza Street Workout Parkiem i budującym się placem zabaw, o który również zabiegałam, postawimy duży wybieg dla psów. Poprosiłam również o posadzenie jak największej ilości drzew oraz zielony teren wypoczynkowy. Zapowiada się naprawdę duży i piękny teren zielony z licznymi atrakcjami, za co bardzo prezydentowi i urzędnikom dziękuję. Argumentem z mojej strony był fakt, że przy ul. Orzeszkowej i w okolicach powstało wiele bloków, sprowadza się tu spora liczba mieszkańców, a w naszej dzielnicy od bardzo dawna nie działo się zupełnie nic pod kątem inwestycji. Cieszę się, że mogę walczyć w radzie o to, o czym często się zapomina - czyli również o potrzeby młodych. W czasach kiedy coraz częściej siedzimy przyklejeni do ekranów uważam, że trzeba dawać jak najwięcej możliwości spędzania czasu aktywnie i na powietrzu, a tych możliwości w Gnieźnie nadal jeszcze za mało - ale jak widać robimy co możemy, żeby to zmienić! Jestem na etapie wyboru urządzeń na Street Workout Park, w związku z tym można przesyłać do mnie uwagi lub sugestie jakie sprzęty byłyby tam mile widziane, aż do końca tygodnia.


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Monika Fifer

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 06.03.2021 20:46  Odpowiedz na komentarz

  Szkoły podstawowej, tak potrzebnej dla tego osiedla - nie ma. Połączenia drogowego mostem lub tunelem między Dalkami a Skiereszewem tak niezbędnego, by można było zamknąć niebezpieczny przejazd przez tory kolejowe - nie ma. Ale na zachcianki pani radnej prezydent pieniądze znalazł. Czy naprawdę prezydent i jego ferajna nie potrafi logicznie ocenić co jest potrzebne dla tego rejonu miasta w pierwszej kolejności ?

 • 06.03.2021 16:07  Odpowiedz na komentarz

  Podoba mi się POMYSŁ zrobienia miejsca do wypoczynku,ćwiczeń na przyrządach i rekreacji dla dużych i małych mieszkańców.a tym bardziej wybiegu dla psów. Mieszkam w rejonie ul. Orzeszkowej w pobliskim domku jednorodzinnym i przed moim ogrodzeniem pieski załatwiają swoje potrzeby a ich oiekunowie ani myślą po nich sprzątać.pragnę by było sporo zieleni aby w letnie upały było się gdzie skryć. nie mogę się już doczekać efektu końcowego!!!

 • 05.03.2021 11:38  Odpowiedz na komentarz

  Bede mial to za plotem i super że miasto zagospodaruje ten teren ktory przez wykopany rÓw melioracyjny byl nieuŻyteczny. Super pomysl. W tajemnicy Wam napisze że gdzIes juz o parku na tej ziemi myslaŁem :)

PODOBNE TEMATY
"Rozwiązania finansowe dla przemysłu" - konferencja dla przedsiębiorców już 13 stycznia Już 13 stycznia w VR Inkubatorze w Fałkowie odbędzie się konferencja pt. "Rozwiązania finansowe dla... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Rozpoczęcie inwestycji Korzystne inwestycje. Środa, 15 grudnia 2021
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021