moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fotel lidera nadal w sferze marzeń

Wtorek, 9 lutego 2021
  • Fotel lidera nadal w sferze marzeń

MKS PR URBIS Gniezno zmierzył się z SPR Sambor Tczew w meczu na szczycie. Dla podopiecznych trenera Roberta Popka było to spotkanie niespełnionych nadziei i niewykorzystanych szans.

Już pierwsze minuty pierwszego w rundzie rewanżowej pojedynku pokazały, że to nie będzie dla gnieźnianek łatwe starcie. Poczynania gospodyń na parkiecie nie wyglądały zbyt dobrze, a ich gra szła jak po grudzie. Mimo to walka była na tyle wyrównana, że żadnemu z zespołów nie udało się wypracować przewagi większej niż 2 bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem (13:13).

Początek drugiej połowy miał zgoła odmienny przebieg. Po przerwie w grę żółto-czarnych wkradło się sporo nerwowości oraz straciły one przebojowość w ataku. Zespół z Grodu Lecha z każdą kolejną minutą grał coraz bardziej niemrawo i statycznie w ataku. Liderki tabeli I ligi każdy błąd miejscowych punktowały kolejnymi celnymi trafieniami do bramki. O ile w pierwszych 30 minutach gry defensywa gnieźnianek stanowiła monolit to później nawet w tym elemencie daleko było do tego do czego przyzwyczaiły nas dziewczyny z Gniezna. Nadzieja na odmienienie losów spotkania na korzyść MKS PR URBIS zaczęła niknąć, w momencie kiedy SPR Sambor Tczew w 38 minucie odjechał rywalkom na cztery bramki. Serie cztero-,pięciominutowe bez żadnego trafienia do bramki bronionej przez niezwykle skuteczną Martę Wiercioch, przy szybkiej i bezbłędnej grze tczewianek sprawiły, że już na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem widmo pierwszej w tym sezonie porażki we własnej hali stało się faktem. Gospodynie przegrały z Samborem Tczew w spotkaniu na szczycie 1. ligi 23:33.

MKS: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak 3, Niedzielska, Siwka 1, Giszczyńska 4, Chojnacka 3, Dolacińska 1, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela, Kaczmarek 6, Matysek 2, Łęgowska 3.

W meczu X kolejki II ligi SPR Kępno nie dało szans naszej drugiej drużynie Kapi Meble MKS PR II Gniezno i pokonało nas 38:32.

Bardziej doświadczone rywalki z Kępna od początku narzuciły swój styl gry. W 3 minucie gry objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Mimo to, podopieczne trenera Romana Solarka prezentowały się całkiem przyzwoicie, mając wygraną w zasięgu ręki. W kluczowych momentach meczu przyjezdne z Grodu Lecha potrafiły zniwelować stratę do kępnianek na jedną bramkę. W drużynie SPR-u ciężar walki na swoje plecy wzięła, m.in Ewa Nowicka - gnieźnianka, do niedawna zawodniczka MKS PR URBIS Gniezno, która zdobyła w sumie 7 trafień i była solidnym wsparciem dla Angeliki Walczak - 8 trafień. Te dwie zawodniczki wsparte solidną drugą linią poprowadziły swój zespół ku zwycięstwu. Podopieczne Grzegorza Markiewicza udanie zrewanżowały się, więc za porażkę w inauguracyjnym starciu tych ekip, które odbyło się w Gnieźnie.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak, Bober - Alwin 4, Nowak 6, Kabacińska, Brząkała, Draheim, Skoczeń 3, Wabińska 4, Musiał 4, Tanaś 6, Łachowska 3, Śmigielska 2, Nowicka.

W piątek w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnia odbyło się wręczenie stypendiów sportowych przyznawanych przez Prezydenta Miasta Gniezna. Miło nam poinformować, że na liście wyróżnionych nie zabrakło naszych piłkarek ręcznych. Serdecznie gratulujemy!

Miejskie stypendia sportowe są przyznawane przez Prezydenta na podstawie opinii Komisji Stypendialnej, na podstawie Uchwały Rady Miasta. Warunkami otrzymania takiego stypendium są: wiek do 18 lat, wynik sportowy oraz reprezentowanie klubu gnieźnieńskiego. Stypendia są przyznawane na rok kalendarzowy (w tym roku jest to 100 zł miesięcznie).

W tym roku wyróżnione zostały: Maria Tanaś (roczn. 2005), Maja Schlabs (2006), Julia Nowak (2005), Kornelia Lubińska (2007-Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek" Gniezno), Jagoda Jendraszak (2007 - Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek" Gniezno) oraz Michalina Kowalska (2007 - Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek" Gniezno).
 

tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 09.02.2021 22:35  Odpowiedz na komentarz

    Przy obronie Tczewa 5- 1 srodkowa MKS- u niepotrafi prowadzić gry. W OBRONIE sporo rotacji przez co dużo straconych bramek. W pierwszej rundzie środkowe grały pewniej i ZESPÓŁ tracił mniej bramek.

PODOBNE TEMATY
Już 4 grudnia kolejny mecz piłki ręcznej w Gnieźnie! Już 4 grudnia o godz. 19.00 w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się mecz piłki ręcznej.... Wtorek, 30 listopada 2021
Dwie rezeprezentantki MKS PR URBIS pojadą na Mistrzostwa Świata! Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet w pięknym stylu wygrała w Podgoricy turniej kwalifikacyjny do... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Młodziczka z kolejnym zwycięstwem! MKS PR Gniezno po jednostronnym pojedynku pokonał NAP Polonia Nowy Tomyśl w ramach siódmej kolejki Wielkopolskiej... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Przegrana rezerw w Świebodzinie KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał z ligowym sąsiadem w Świebodzinie z miejscowym UMKS Liderem 24:20... Poniedziałek, 29 listopada 2021