X Informacje Gniezno

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Środa, 13 stycznia 2021
  • Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Rozpoczął się sezon balików karnawałowych w przedszkolach. Dla dzieci to bardzo ważne, długo wyczekiwane wydarzenie. Każda pociecha chce założyć strój ulubionego bohatera lub postaci z bajki. Z pomocą przychodzi Happy Party - wypożyczalnia strojów mieszcząca się przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie.

O balikach karnawałowych rozmawialiśmy z Panią Małgorzatą, przedszkolanką z 40-letnim stażem, z Przedszkola nr 13 w Gnieźnie.

Baliki to stały element życia kulturalnego przedszkoli. Jak wyglądają one w dobie pandemii?
Będzie to pierwszy balik karnawałowy w dobie pandemii ale odbędzie się tak jak wszystkie zaplanowane imprezy w grupach przedszkolnych.

Właściwie każde dziecko ma jakąś ulubioną postać - bohatera walczącego ze złem, księżniczkę z bajki. Czy rodzice wolą sami tworzyć stroje, czy częściej sięgają po gotowe kreacje z wypożyczalni?
Rodzice często korzystają z gotowych projektów z wypożyczalni, aczkolwiek niektórzy tworzą kostiumy także samemu.

Jakie postacie są obecnie „na topie”? Czy widać wpływ telewizji i kina na modę?
Dziewczynki są księżniczkami ale są też postaci z filmów i bajek. Balik w przedszkolu jest wielkim przeżyciem dla dzieci tak jak matura dla licealistów.

Jeżeli szukacie stroju dla swojego dziecka, z pomocą przychodzi wypożyczalnia Happy Party przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie. Znajdziecie tam niemalże niezliczoną ilość asortymentu. Jeżeli zdarzy się, że nie ma na stanie jakiegoś stroju, zostanie on sprowadzony w ciągu 2 dni. Boicie się, że ubiór będzie różnił się od wymarzonego? Tutaj nie ma tego problemu. Wypożyczalnia Happy Party to tylko i wyłącznie licencjonowane postacie z bajek, filmów, gier Disney’a, Marvel’a, Barbie, Lego itd.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mobilne łąki w Gnieźnie? Radny wychodzi z kolejną inicjatywą Radny Arkadiusz Masłowski wyszedł z kolejną inicjatywą. Tym razem chodzi o tzw. mobilne łąki, które... Niedziela, 18 kwietnia 2021
Mocowania na ścianę Ściany domu rzadko kiedy pozostają puste. Najczęściej zapełniane są różnego typu ozdobami lub meblami.... Czwartek, 18 marca 2021
Pierwszy punkt stacjonarny Akademii Kwiatów oficjalnie otwarty w Gnieźnie! W piątek i sobotę odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego punktu stacjonarnego wiodącej w naszym regionie... Niedziela, 7 marca 2021
Wielkie Otwarcie Akademii Kwiatów już 6 marca Już 6 marca (w sobotę) o godz. 9.00 Wielkie Otwarcie nowego punktu Pracowni Florystycznej Akademia Kwiatów!... Środa, 24 lutego 2021