moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Festiwal Cyfryzacji i Noc Innowacji 2020 w Polsce

Czwartek, 15 października 2020
  • Festiwal Cyfryzacji i Noc Innowacji 2020 w Polsce

Przeczytaj o Festiwalu Cyfryzacji na terenie Polski i Wielkopolski. Sprawdź program imprezy i dowiedz się więcej o rewolucji cyfrowej i poznaj nowinki technologiczne.

Rewolucja cyfrowa, podróże kosmiczne, 5G - odwiedź Festiwal Cyfryzacji
Początek jesieni w naszym mieście upłynie pod znakiem nowych technologii i cyfryzacji. W dniach 1-10 października odbędzie się Festiwal Cyfryzacji, w którym także mieszkańcy regionu, będą mieli wyjątkową możliwość wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach online. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcyjne rabaty na cyfrowe produkty. To już druga odsłona Festiwalu, który rok temu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 70 tysięcy osób. Dzieje się tak, gdyż cyfryzacja wkracza w życie każdego z nas, bez względu na zawód czy wiek.

Obecnie jesteśmy świadkami, także w skali mikro, kolejnej rewolucji technologicznej. Jednak jej skutki, będą znacznie dalej idące i szybsze, niż te, znane z historii. Nowe technologie i cyfryzacja, to nie tylko możliwość zakupów online czy internet w telefonie, lecz także szansa na załatwienie spraw w urzędzie, kształcenie zawodowe online oraz rozrywka w postaci wypożyczalni filmów w internecie i korzystanie z oferty kasyn online. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią, przyśpieszyła i wymusiła na wielu organizacjach zastosowanie odpowiednich zmian i większą aktywność w rzeczywistości cyfrowej. Wiele firm zaczęło wdrażać nowe cyfrowe metody płatności, na przykład dając klientom możliwość Płać z blik w kasyn online lub sklepach e-commerce. Według słów przewodniczącego Digital Poland „Polska musi zrobić wszystko, aby nie pozostać na marginesie tych przemian i aby żadna grupa społeczna nie została z nich wykluczona”

Płać z blik w kasyn online

Kulminacją Festiwalu będzie Noc Innowacji, którą zaplanowano w sobotę, 10 października 2020 roku. Na terenie całej Polski różne uczelnie zaplanowały pokazy dotyczące nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zaprezentuje widzom tajniki druku 3D i elektromobilności. Dla odwiedzających Uniwersytet Łódzki przygotowano spotkania dotyczące Robotic Process Automation oraz etyki w transformacji cyfrowej. W inicjatywę włączyły się także przedsiębiorstwa, m.in. salony wirtualnej rzeczywistości w Gliwicach, Łodzi i Lublinie.

Wiele centrów badawczo-rozwojowych, parki technologicznie, uczelnie, a także najnowocześniejsze magazyny dostępne na terytorium naszego kraju, otworzą swoje drzwi dla wszystkich uczestników tej imprezy. W Poznaniu będzie można odwiedzić Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PCSS, które jest centrum naukowo-badawczym afiliowanym przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. To jedno z najważniejszych Centrów Komputerów Dużej Mocy działających w Polsce. Odwiedzający zobaczą, w jaki sposób wykonywane są obliczenia dużej mocy, tworzone regionalne bazy danych (biblioteczne oraz informacji naukowej), a także dowiedzą się więcej o najważniejszych projektach realizowanych przez PCSS: sieci GÉANT, Krajowego Klasteru Linuksowego CLUSTERIX i E-podręczniki. Dodatkowe atrakcje w ramach festiwalu przygotowały także poznański DIH, który zrealizuje webinarium o digitalizacji firm oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny, gdzie odwiedzający dowiedzą się więcej na temat cyfryzacji procesów, systemów ERP oraz bezpiecznej pracy zdalnej.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY