moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nauczanie hybrydowe w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium

Poniedziałek, 21 września 2020
  • Nauczanie hybrydowe w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium

Uczelnie przygotowują się do rozpoczęcia roku akademickiego 2020/2021 wprowadzając nowe zasady kształcenia. Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium poinformowała o wprowadzeniu nauczania hybrydowego dla studentów wszystkich roczników. Na czym będzie polegać ta forma edukacji?

Studenci świetnie radzą sobie z nowoczesnymi technologiami i bardzo dobrze ocenili zdalne nauczanie prowadzone w letnim semestrze roku akademickiego 2019/2020, jednak to nie jest to system bez wad. Nowa rzeczywistość była trudna dla studentów, jak i wykładowców. Studenci zostali pozbawieni szansy bezpośredniego kontaktu z nauczycielami akademickimi, a ich obrony i egzaminy odbywały się stacjonarnie z zachowaniem reżimu sanitarnego lub online.

Nauczanie hybrydowe jest mieszaną formą kształcenia, która łączy zarówno tradycyjne metody nauki z zajęciami prowadzonymi zdalnie za pomocą komputera. W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to najlepsze rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zachorowań i równocześnie daje szanse na powrót do tradycyjnego kształcenia.

Jak w praktyce będzie wyglądać nauka studentów w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium?  Wszystkie zajęcia na każdym roku studiów odbywać się będą właśnie w formie hybrydowej, czyli połączeniu nauczania w formie tradycyjnej (w budynkach uczelni z obowiązkiem zachowania wszelkich zasad reżimu sanitarnego wynikających z wytycznych GIS), a także nauczania zdalnego z wykorzystaniem wybranych platform i narzędzi cyfrowych, które najlepiej sprawdziły się podczas nauczania online w poprzednim roku akademickim (od marca do czerwca 2020r.) Stacjonarnie odbywać się będą zajęcia warsztatowe i laboratoria. Na żywo transmitowana będzie część wykładów, a część planowana jest również w siedzibie uczelni z zachowaniem reżimu sanitarnego.


Szczegółowy sposób prowadzenia poszczególnych zajęć w ramach kierunków studiów ustali dziekan wydziału, uwzględniając aktualne zalecenia sanitarne, bezpieczeństwo nauczycieli akademickich i studentów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju oraz trudności z jakimi borykali się tegoroczni maturzyści podczas egzaminu dojrzałości, Władze Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium zdecydowały o przedłużonej rekrutacji na studia licencjackie i magisterskie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną: kliknij tutaj

E-rekrutacja: kliknij tutaj
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022