moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy prezydent wprowadził radnych w błąd? Samorządowcy chcą uchylić podjętą Uchwałę!

Poniedziałek, 23 września 2019
 • Czy prezydent wprowadził radnych w błąd? Samorządowcy chcą uchylić podjętą Uchwałę!

Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować nad uchyleniem Uchwały nr XI/139/2019 z dnia 31 lipca 2019 roku, z godnie z którą włodarz Pierwszej Stolicy mógł jednoosobowo decydować o nieodpłatnym lub odpłatnym obciążaniu nieruchomości ograniczonymi prawami rzeczowymi oraz zamianie nieruchomości.

Po przegłosowaniu Uchwały dającej prezydentowi swobodę w zamianie i obciążaniu nieruchomości ograniczonymi prawami rzeczowymi opinia zawrzała. Pisaliśmy o tym w artykule „Prezydent po utracie bloku przy ul. Liliowej ma jeszcze większą władzę nad nieruchomościami. Czy to bezpieczne?”. Radni opozycji zwracali uwagę, że przepis może generować zachowania korupcjogenne. „Radni prezydenta” za nic jednak mieli ich głosy. Teraz opozycja chce, aby na najbliższej sesji Uchwała została uchylona.

Zwróciliśmy się do magistratu z zapytaniem prasowym dotyczącym tego, czy prezydent w okresie obowiązywania nowej Uchwały zdążył skorzystać z nadanego mu przywileju. Czekamy na odpowiedź.
 
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 24.09.2019 22:59  Odpowiedz na komentarz

  To radnych mamy beznadziejnych. Zagłosowali za TAKą USTAWą o IEdniosobowej decyzji . To teraz prezydent decyduje . Radni tylko ręce podnoszą, to ich robota I to dobrze PŁATNĄ. Brak słów.

 • 24.09.2019 11:01  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli Miasto Gniezno straciło budynek wart xXXX milionów złotych to tak samo jakby miastu ktoś te miliony ukradł. I nie ważne kto, Ale jeśli tych milionów przed kradzieżą ktoś właściwie nie zabezpieczył, bo na przykład nie zamknął drzwi na klucz, to ten człowiek ponosi pełną odpowiedzialność materialną za tą milionową stratę. A jak ktoś ponosi pełną odpowiedzialność, to albo zwraca całą kwotę, albo sąd nakazuje zajęcie majątku tego pana lub jego najbliższych ( jeżeli ten pan zdążył już te miony komuś przekazać nap budując swoim dzieciom domy )

  24.09.2019 23:11

  KSIĘGOWY > pięknie piszesz ale zastanawiam się czy ty masz już ukończone 18 lat ??? Jeśli jesteś starszy to powinieneś przez ost.4 lata rządów PiS zrozumieć,że PO MAFII PO/PSL MAMY NADAL POLSKĘ TEORETYCZNĄ A ORGANA NADZORU PAŃSTWA TAKIE JAK ABW,CBA,CAŁA PROKURATURA OD KRAJOWEJ PO REJONOWE >>> TO NADAL KAMIENI KUPA !!! Po wyborach Polacy zrozumieją jak znów dali się oszukać-ALE JUŻ BĘDZIE ZA PÓŹNO !!! Dajmy więc szansę KONFEDERACJI aby chociaż wsadzała kij w szprychy następnym zdrajcom w oddawaniu Polski pod koszerny nadzór !!! POLACY > CZY PAN BÓG ODEBRAŁ WAM ROZUM GDY POLSKA TONIE???

 • 23.09.2019 14:34  Odpowiedz na komentarz

  Powinno sie powiadomic cba że doszło do utraty budynku, cz było to celowe i konieczne jest zbadanie tej sprawy czy ktoś na tym nie skorzystał finansowo.
  Potrzebna jest kontrola działań Budadsza przez odpowiednie śłużby.

  23.09.2019 23:49

  ANONIM > masz w pełni rację,że ktoś powinien zawiadamiać CBA czy ABW. A kto-ja czy Ty,czy babcia z targowiska czy dzielnicowy ??? W systemie demokratycznym jest to rola OPOZYCJI > a kto jest opozycją w Gnieźnie od wielu lat i OBECNIE ??? A no PiS z posłem Dolatą na czele !!! Problem w tym,że jest to PSEUDO-OPOZYCJA a poseł Dolata to PSEUDO-POSEŁ !!! Reszta opcji politycznych to takie samo badziewie polityczne. JA DAM SZANSĘ KONFEDERACJI-może chociaż w Koninie będzie poseł,który zareaguje na rozkradanie Gniezna a to byłby już wielki sukces dla naszego miasta.

PODOBNE TEMATY
Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków pozostanie bez zmian! Niestety Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków nie doczeka się w najbliższym czasie przebudowy. Jak się... Wtorek, 26 października 2021
Tomasz Budasz przewodniczącym lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Wynikiem 69 do 24 zakończyło się sobotnie głosowanie na przewodniczącego lokalnych struktur Platformy... Niedziela, 24 października 2021
Bluza Nike - podaruj sobie odrobinę luksusu Casualowe czy sportowe stylizacji powinny zapewniać najwyższy komfort użytkowania. Coraz więcej osób... Piątek, 22 października 2021
Stypendium Wielkopolskiej Izby Gospodarczej przyznane W środę, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbyła się Uroczystość wręczenia... Czwartek, 21 października 2021