moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Potańcówka i orkiestry dęte na otwarcie KFA

Piątek, 21 czerwca 2019
  • Potańcówka i orkiestry dęte na otwarcie KFA

Zapowiadający się słonecznie Weekend Otwarcia Królewskiego Festiwalu Artystycznego wypełni muzyka, taniec i smakołyki serwowane z food-trucków. A to wszystko już dziś, na gnieźnieńskim Rynku.

21 czerwca, o godz. 19.00 rozpocznie się Koncert Otwarcia tegorocznego KFA, w tym roku organizowany pod hasłem „Potańcówka na Rynku”. Najpierw na scenie pojawi się zespół The Shout, prezentujący żywiołowe covery utworów z repertuaru The Beatles. Nie powinno zabraknąć takich przebojów jak „She Loves You”, „Help!” czy „Twist and Shout”.

Jako drugi ze swoim zespołem zaprezentuje się lubelski muzyk Łukasz Jemioła, prezentujący równie taneczny, ale już bardziej swingowy repertuar.

Dzień później, w sobotę, o godz. 14.00 w różnych częściach centrum rozebrzmią werble oraz tuby, trąbki, waltornie i inne instrumenty dęte. Po prezentacji repertuaru na skwerach, placach i w parkach Gniezna, orkiestry przemaszerują na Rynek, gdzie odbędzie się dalsza część przeglądu.

22 czerwca będziemy mogli oglądać łącznie cztery orkiestry:
Orkiestrę Dętę Kopalni Solo Solino z Inowrocławia (skwer przy kościele garnizonowym)
Orkiestrę Dętą OSP Słupca (plac zabaw nad jez. Jelonek)
Orkiestrę „Quantum” Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale (ogródek jordanowski przy ul. 3 Maja)
Samorządową Orkiestrę Dętą Powiatu Gnieźnieńskiego (Park im. T. Kościuszki).

W niedzielę, od godz. 20.00, Miejski Ośrodek Kultury zaprosi z kolei na wydarzenie pt. „Roztańczeni - taniec z gnieźnieńskimi gwiazdami sportu”. Na dziedzińcu Starego Ratusza, w autorskich układach choreograficznych wystąpią w parach gnieźnieńscy sportowcy i tancerze.

Przez cały Weekend Otwarcia na Rynku w Gnieźnie gościć będzie także zlot food-trucków. Smakołyków różnych kuchni świata będzie można próbować w piątek (od godz. 15.00) oraz w sobotę i niedzielę (od 12.00).

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
10 Tenorów już w listopadzie w Gnieźnie 20 listopada o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbędzie się koncert 10 Tenorów.... Czwartek, 14 października 2021
Spektakl "Telewizja kłamie" już 18 października w Gnieźnie Całkowicie świeży spektakl o telewizjach dobrze nam znanych (TVP, TVN, Polsat, TRWAM), o prowadzących... Czwartek, 14 października 2021
"KLIMAKTERIUM ... i już" ponownie w Gnieźnie! 2 października o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie odbędzie się spektakl "KLIMAKTERIUM ...... Piątek, 1 października 2021
Artystka SkoyLabel - Miu - z kolejnym utworem "Outta my mind" to piosenka, która powstała w czasie mojej kwarantanny - wyznaje Miu (Aleksandra Klaś). Sobota, 29 maja 2021