X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Napad na konwój na Winiarach! Sprawcy uciekli z pieniędzmi

Poniedziałek, 10 marca 2014
  • Napad na konwój na Winiarach! Sprawcy uciekli z pieniędzmi

W poniedziałek przed godz. 23.00 na os. Piastowskim, na skrzyżowaniu ulic Orcholskiej i Winiary, doszło do kolizji drogowej. Nie była to zwykła "stłuczka". Ze Skodą Fabią, którą jechali pracownicy firmy ochroniarskiej przewożący pieniądze, czołowo zderzyła się Toyota Avensis kombi. Sprawcy kolizji poruszali się Toyotą. Po zderzeniu ukradli znaczną kwotę pieniędzy z konwoju i uciekli. Na miejsce zdarzenia wysłano kilka radiowozów Policji.

W dniu wczorajszym miał miejsce napad rabunkowy na samochód przewożący pieniądze - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie, Radosław Krawczyk. Był to samochód jednej z firm agencji ochrony osób i mienia. Sprawcy zatrzymali ten pojazd innym samochodem powodując zderzenie tych pojazdów. Następnie zaatakowali, wybijając szyby, obsadę tego samochodu i zabrali torbę z pieniędzmi ze znaczną kwotą pieniężną na szkodę jednej z gnieźnieńskich firm. Sprawców było co najmniej dwóch. W tej chwili nie udzielamy informacji na temat tego czy grożono w jakikolwiek sposób pracownikom firmy ochroniarskiej ze względu na dobro śledztwa. Ochroniarze mają obrażenia, ale nie była konieczna ich hospitalizacja, natomiast stopień tych obrażeń i rodzaj też będzie przedmiotem badań przez biegłych z zakresu medycyny.
Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że skradzione pieniądze były utargiem z jednej z hurtowni spożywczo-chemicznych.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • 22.03.2014 00:10  Odpowiedz na komentarz

    koleś podpisujący się jako Wiśnia - jaki ty głupi jesteś ty chyba byłeś karmiony z procy w dzieciństwie , co ktoś taki jak ty może wiedzieć o broni i prawie użycia broni, najlepiej będzie jak się nie będziesz w ogóle wypowiadał na temat o którym nie masz najmniejszego pojęcia,,,

  • Ochrona z Dozoru wielkie chłopaki tylko że nikt się ich nie boi !!!!!!!!

  • 17.03.2014 15:13  Odpowiedz na komentarz

    Powiem krótko zwiężle i na temat. Ludzie którzy tam pracują sami pokazali co potrafią jeżeli dali się obrobić w prosty najgłupszy sposób. Na tle tej sytuacji radzę się zastanowić po co wogóle płacić za te usługi.Pewniejsza jest emerytka z reklamówką jadąca MPK bo nikt się nie spodziewa transportu

  • 15.03.2014 12:50  Odpowiedz na komentarz

    Powiem krótko zwięźle i na temat. Ludzie którzy tam pracują na grupie pracują po paręnaście ładnych lat. Jak widzę to same małolaty i prymitywy się wypowiadają na tym forum to jakie one mogą mieć pojecie o użyciu broni palnej i przepisach itd.
    Większość z was taka mądra (typowe cwaniaki) a jak by któryś z was by w tym uczestniczył to za przeproszeniem by się oszczała i zesrała w gacie i do mamusi z płaczem leciał, wiec zanim coś napiszesz to się zastanów

    11.11.2014 00:06

    powiem tobie krótko jeśli tak psotepuje ochrona jak wyzej wymieniona :) to łątwy cel

  • 14.03.2014 13:54  Odpowiedz na komentarz

    moze to spisek

  • 14.03.2014 06:46  Odpowiedz na komentarz

    tak jeszcze dodam że auto sprawców nie wykonało gwałtownego manewru skrętu bo koła są ustawione prosto do kierunku jazdy więc, więc nie wiem na co liczył kierowca auta konwojowego

  • 14.03.2014 05:51  Odpowiedz na komentarz

    mnie zastanawia jedno, jako kierowca nie mogę zrozumieć dlaczego prowadzący pojazd konwojowy nie próbował uciec w bok przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem, miałem kilka takich sytuacji na drodze i zawsze udało się zareagować, dodatkowo auto stoi jak przytwierdzone do drogi ani drgło po uderzeniu, że nie wspomnę że napastnicy też chyba jacyś pewni siebie bo przecież było możliwość że jeśli uderzenie było by mocne to są spore szanse że drzwi ich samochodu mogą się po prostu nie otworzyć, jakoś to wszystko dziwnie wygląda

  • To banki powinny mieć swoje konwoje z walizkami a nie z workami. Odbierający ubrany jak antyterrorysta, a ochrona pracująca na zlecenie hurtowni może go jedynie dodatkowo konwojować do banku.takie jest moje zdanie.

  • zauważcie na jednym ze zdjęć widać rozbawionego policjanta drogówki , ochroniarze ( ci prawdziwi z licencjami ) ryzykują życie i zdrowie za 8 - 10 zł. za godzinę pracy - a ludzie ( w tym nierozgarnięty młody szkieł ) robią sobie jaja ... naprawdę żal , po prostu żal na to patrzeć i czytać durne komentarze...

  • 13.03.2014 09:31  Odpowiedz na komentarz

    Mieli broń?Może z mydła?Dobrze,że nie padało.....bo by się wymydliło...

  • glupki nie znacie tematu to nie wypowiadajcie sie , nie macie pojecia o pracy konwojetow i grup interwencyjnych najlepiej wyśmiewac sie ze wszystkich i wszystkiego zal mi was...

  • 12.03.2014 19:11  Odpowiedz na komentarz

    boze widzisz i nie grzmisz ludzie ogarnijcie sie nie znajac szczegolow nie komentujcie....i nie wysnuwajcie takich wnioskow bo za to mozna miec sprawe w sadzie...

  • 12.03.2014 10:39  Odpowiedz na komentarz

    Ustawili się miedzy soba i tyle, jak ochroniarz moze nie zareagować ? podziela się za jakiś czas, tylko nie przewidzieli tego ze mogą iść siedzieć za "śrubki..."

  • 11.03.2014 18:25  Odpowiedz na komentarz

    Niech lepiej dozór sprawdza kogo zatrudnia .

  • 11.03.2014 15:38  Odpowiedz na komentarz

    Pewno ochronka to emeryci po 60....