moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Środa, 13 stycznia 2021
  • Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Rozpoczął się sezon balików karnawałowych w przedszkolach. Dla dzieci to bardzo ważne, długo wyczekiwane wydarzenie. Każda pociecha chce założyć strój ulubionego bohatera lub postaci z bajki. Z pomocą przychodzi Happy Party - wypożyczalnia strojów mieszcząca się przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie.

O balikach karnawałowych rozmawialiśmy z Panią Małgorzatą, przedszkolanką z 40-letnim stażem, z Przedszkola nr 13 w Gnieźnie.

Baliki to stały element życia kulturalnego przedszkoli. Jak wyglądają one w dobie pandemii?
Będzie to pierwszy balik karnawałowy w dobie pandemii ale odbędzie się tak jak wszystkie zaplanowane imprezy w grupach przedszkolnych.

Właściwie każde dziecko ma jakąś ulubioną postać - bohatera walczącego ze złem, księżniczkę z bajki. Czy rodzice wolą sami tworzyć stroje, czy częściej sięgają po gotowe kreacje z wypożyczalni?
Rodzice często korzystają z gotowych projektów z wypożyczalni, aczkolwiek niektórzy tworzą kostiumy także samemu.

Jakie postacie są obecnie „na topie”? Czy widać wpływ telewizji i kina na modę?
Dziewczynki są księżniczkami ale są też postaci z filmów i bajek. Balik w przedszkolu jest wielkim przeżyciem dla dzieci tak jak matura dla licealistów.

Jeżeli szukacie stroju dla swojego dziecka, z pomocą przychodzi wypożyczalnia Happy Party przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie. Znajdziecie tam niemalże niezliczoną ilość asortymentu. Jeżeli zdarzy się, że nie ma na stanie jakiegoś stroju, zostanie on sprowadzony w ciągu 2 dni. Boicie się, że ubiór będzie różnił się od wymarzonego? Tutaj nie ma tego problemu. Wypożyczalnia Happy Party to tylko i wyłącznie licencjonowane postacie z bajek, filmów, gier Disney’a, Marvel’a, Barbie, Lego itd.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wielkie Otwarcie Akademii Kwiatów już 6 marca Już 6 marca (w sobotę) o godz. 9.00 Wielkie Otwarcie nowego punktu Pracowni Florystycznej Akademia Kwiatów!... Środa, 24 lutego 2021
Walentynki - ciekawostki, pomysły na prezenty i historia święta zakochanych Czy świętując Walentynki ze swoją drugą połówką zastanawialiście się kiedykolwiek skąd wzięła się idea... Środa, 17 lutego 2021
Zimowe szaleństwo na gnieźnieńskim Wake Parku! W walentynki, na gnieźnieńskim Wake Parku zaroiło się od amatorów sportów zimowych. Jak się okazało,... Niedziela, 14 lutego 2021
Jak spędzić Walentynki w Gnieźnie? Mamy kilka propozycji Walentynki już w niedzielę. Zastanawiacie się, jak je spędzić? Mamy dla Was kilka propozycji. Czwartek, 11 lutego 2021