moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Koronawirus w jednym z gnieźnieńskich domów opieki! Zmarła 95-letnia kobieta

Piątek, 1 maja 2020
 • Koronawirus w jednym z gnieźnieńskich domów opieki! Zmarła 95-letnia kobieta

W ubiegły weekend, w jednym z gnieźnieńskich domów opieki zmarła 95-letnia kobieta. Jak się okazało, w placówce odnotowano zakażenia koronawirusem - zarówno wśród pensjonariuszy, jak i personelu.

Informację o zakażeniach koronawirusem w jednym z domów opieki przy ul. Libelta w Gnieźnie otrzymaliśmy w połowie tygodnia. W ubiegłą niedzielę zmarła tam 95-letnia kobieta. Przyczyną zgonu nie było zakażenie SARS-Cov-2, jednak wówczas sprawa wyszła na jaw. Poprosiliśmy o komentarz gnieźnieński Sanepid. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

W odpowiedzi na Pana email z dnia 27.04.20r. informuję, iż na terenie powiatu gnieźnieńskiego w jednym z domów, odnotowano zakażenia koronawirusa SARS-Cov-2 u pensjonariuszy i personelu, zakażenia przebiegają bezobjawowo, stan pensjonariuszy i personelu jest dobry.
Personel i pensjonariusze mieli  kontakt z osobą, u której wcześniej rozpoznano koronawirusa SARS-Cov-2.
Osoba ta przebywała na kwarantannie w związku z czym miała pobrane wymazy zgodnie z procedurami, objęta kwarantanną została także zgodnie z procedurami we właściwym czasie.
W ww. domu odnotowano jeden zgon 95-letniej kobiety, osoba ta miała wcześniej pobrane wymazy wynik badania w kierunku koronawirusa u tej osoby był UJEMNY. Wg uzyskanych informacji zgon został stwierdzony przez lekarza. W ww. domu Inspekcja Sanitarna w Gnieźnie nie prowadzi w chwili obecnej postępowań administracyjnych. Wg uzyskanych informacji placówka posiada środki ochrony osobistej nie zgłaszano też braku ww. środków.
25.04 - 26.04.20r. wszyscy pensjonariusze i personel mieli pobrane wymazy w kierunku koronawirusa zgodnie z procedurami i są pod stałym nadzorem Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie.
PSSE Gniezno

Jak wiadomo, koronawirus jest najbradziej niebezpieczny dla osób starszych, dlatego najbardziej narażone są właśnie osoby przebywające na przykład w domach seniora.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 05.05.2020 23:58  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy ten dom opieki ma wymagane pozwolenia (PINB)?

 • 02.05.2020 21:27  Odpowiedz na komentarz

  Jeśli przebywają na kwarantannie to mają zakaz wychodzenia na zewnątrz, to jak maja zarazić przebywających w SKORZĘCINie.

 • 01.05.2020 22:29  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe ile będzie nowych przypadków po wizycie w Skorzecinie ludzie chętnie tam jadą ale nie mają pojęcia że przebywają tam ludzie na kwarantannie do tego co drugi chodzi bez maski o 2m odstępu też można zapomnieć ciekawe czy ktoś się tym zainteresuje

 • 01.05.2020 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Skończę szerzyć propagandę i dawać clickbaitowe tytuły atwncjusze XD

PODOBNE TEMATY
Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 tylko do 3 czerwca w Gnieźnie! Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 będzie czynne w Gnieźnie tylko do najbliższej środy. Wszystko ze... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Informacja o kąpieliskach na terenie powiatu gnieźnieńskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, iż na terenie miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Laboartorium Szpitala ponownie czynne od 8 czerwca Informujemy, że od 8 czerwca Laboratorium Szpitala wznawia działalność dla pacjentów ambulatoryjnych.... Sobota, 30 maja 2020
Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 od poniedziału w Gnieźnie! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż od najbliższego poniedziałku (1 czerwca)... Piątek, 29 maja 2020