moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkoły, przedszkola, żłobek, hale sportowe, basen i instytucje kultury zamknięte z powodu koronawirusa

Środa, 11 marca 2020
  • Szkoły, przedszkola, żłobek, hale sportowe, basen i instytucje kultury zamknięte z powodu koronawirusa

Działania podejmowane przez Miasto Gniezno oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, tematem środowego briefingu z udziałem Prezydenta Miasta oraz Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego.

Łączy nas wspólna troska o dobro mieszkańców, a ich zdrowie jest dla nas wartością nadrzędną. Dlatego też, mimo, iż sytuacja w kraju jest poważna, apelujemy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, w tym przede wszystkim podstawowych zasad higieny - mówił Prezydent Tomasz Budasz.

Jak pokazują przykłady europejskie, w wielu przypadkach zabrało działań profilaktycznych. W ślad za decyzją organów władz centralnych, zawieszone zostają zajęcia w placówkach oświatowych. W żłobku od 12 do 25 marca, natomiast w szkołach i przedszkolach na terenie całego Miasta od 16 do 25 marca.

Jednocześnie, Prezydent wydał decyzje o odwołaniu wszelkich imprez masowych zaplanowanych do końca marca oraz zawiesił wszystkie imprezy miejskie. Prezydent Tomasz Budasz zwrócił się również do Sanepidu i Wojewody o wydanie rekomendacji dla pozostałych imprez odbywających się na terenie Miasta, a organizowanych przez prywatne instytucje.

Prezydent Miasta Gniezna podjął również decyzję o natychmiastowym zamknięciu od czwartku, 12 marca wszystkich instytucji   sportu   i   kultury   podległych   Urzędowi   Miejskiemu.    Do instytucji tych należą: Miejski Ośrodek Kultury (w tym Stary Ratusz), wszystkie filie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, basen, hale sportowe, a także Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. Nieczynny będzie również Gnieźnieński Klub Seniora. Instytucje te zamknięte będą do 25 marca.

Szczególnie narażoną grupą są seniorzy, stąd prośba o pomoc osobom starszym, okazanie im zainteresowania, ale też nie narażania na niebezpieczeństwo. Bądźmy ostrożni, ale też rozważni. Unikajmy skupisk ludzi, reagujmy na niepokojące objawy, nie lekceważmy symptomów - apeluje Prezydent Gniezna. 

Mając na względzie dynamikę sytuacji spowodowanej rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Prezydent Miasta Gniezna oraz Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego monitorują ją na bieżąco, a o wszelkich decyzjach będą informowali opinię publiczną.  Należy się spodziewać kolejnych komunikatów w tej sprawie.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

PODOBNE TEMATY
Ponowne uruchomienie opłat w strefie płatnego parkowania Od 25 maja rusza ponownie pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to również miejskich parkingów,... Piątek, 22 maja 2020
Działka przy ul. Grunwaldzkiej ponownie na sprzedaż Miasto Gniezno ponownie wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Grunwaldzkiej 20. Do niedawna, na czas... Czwartek, 21 maja 2020
Autobus elektryczny wyjechał na ulice Gniezna. Sprawdza się w ruchu, jednak MPK nie planuje jego zakupu Kilka dni temu na ulice Gniezna wyjechał autobus elektryczny. Od razu zwrócił on uwagę mieszkańców,... Poniedziałek, 18 maja 2020
Paintball Park - idealne miejsce na Twoją imprezę! Najlepszy sprzęt w Polsce - bardzo szybkie i lekkie markery! Jedyna VIP miejscówka w kraju! Zorganizuj... Poniedziałek, 18 maja 2020