Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nie ma porozumienia z ginekologami! Wojewoda został powiadomiony o zawieszeniu pracy oddziału

Środa, 27 listopada 2019
  • Nie ma porozumienia z ginekologami! Wojewoda został powiadomiony o zawieszeniu pracy oddziału

Nie udało się dojść do porozumienia z ginekologami z gnieźnieńskiego szpitala. Oznacza to, że od 1 grudnia działalność oddziału ginekologiczno-położniczego zostanie zawieszona. Niestety nie będzie także "ostrego dyżuru". Lekarze nie zgodzili na jakiekolwiek ustępstwa od stawianych przez nich wymagań.

Jeszcze wczoraj mówiono o możliwym porozumieniu dyrekcji ZOZ-u i władz powiatu z ginekologami. Niestety podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Zdrowia okazało się, że lekarze nie wykazują dobrej woli i nie godzą się na warunki zaproponowane przez szpital oraz starostę. Ponieważ obecnie urząd jest w fatalnej sytuacji finansowej i nie ma z czego dołożyć żądanych przez ginekologów pieniędzy, zapadła decyzja o zawieszeniu pracy oddziału. O sytuacji został już poinformowany Wojewoda Wielkopolski. Oznacza to, że w trybie natychmiastowym wstrzymane są planowane przyjęcia, chociaż ordynator oddziału miał podjąć taką decyzję już w połowie listopada ze względu na spór między dyrekcją a lekarzami. Niestety nie uda się także utrzymać „ostrego dyżuru”. Pieniądze wzięły górę nad dobrem pacjentów.

Przypomnijmy, że większość gnieźnieńskich ginekologów jest już w wieku emerytalnym. Ich miesięczne zarobki w szpitalu oscylują między 7 tys. zł a 20  tys. zł. Dodatkowo zdecydowana większość prowadzi gabinety prywatne.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(24)

  • 03.12.2019 19:05  Odpowiedz na komentarz

    Jakie to smutne takie duże miasto i nie ma oddziału ginekologiczne go .wstyd ,wstyd.

  • 01.12.2019 22:28  Odpowiedz na komentarz

    I dobrze, każdy chce dobrze zarabiać. Nic dziwnego skoro jeden dostał ponoć więcej. Jasne i logiczne. Pacjentki sobie dadza radę. I do tego te warunki lokalowe dramat...

  • 28.11.2019 20:22  Odpowiedz na komentarz

    dObrze, że ta rzeźnia zostanie zamknięta.

  • 28.11.2019 20:06  Odpowiedz na komentarz

    a chirurdzy nie bronią kolegów ???? przed henem ???? przecież to ginekolodzy jako jedyni ich bronili kiedy na oddział poprzednia dyrekcja wsadziła ten niewypał z poznania? dziwne ... w innych zawodach gdzie nie ma takich pieniędzy jednak większy honor panuje i kolezeństwo ..

    29.11.2019 10:21

    Niewypał bo łapówki nie wypaliły ?????

  • 28.11.2019 19:48  Odpowiedz na komentarz

    jak to nie bedzie ostrego dyzuru? przecież jest nowy kolega i oscylator na usługach dyrekcji?? to juz 2 a reszte zalatwią genialne położne co to ponoć wszystko robią wg czytelników...a nowi... przyjda za 10 lat , jak się wykształca - albo i nie jak jeden z mlodych który własnie odszedł bo praca i wiedza ginekologa bardzo trudna jest

  • 28.11.2019 10:56  Odpowiedz na komentarz

    OSZCZĘDNOŚCI DLA SZPITALA ?
    JAKI JEST POWÓD UTRZYMYWANIA DYREKTORA I Z-CY DS. EKONOMICZNYCH SKORO SZPITALEM RZĄDZI HEN ZE STAROSTĄ ?
    JEST DYREKTOR DS. EKONOMICZNYCH DYREKTOR , KTÓRY JEST EKONOMISTĄ A WSZYSTKIE NEGOCJACJE Z FIRMĄ
    BUDUJĄCĄ SZPITAL TAK FANTASTYCZNIE PROWADZI PAN HEN ?
    PO CO UTRZYMYWAĆ PANÓW EKONOMISTÓW SKORO WSZYSTKIM RZĄDZI HEN?A CO DO STAROSTY NIE WYPOWIEM SIĘ PONIEWAŻ ON NAPRAWDE JEST NA POZIOMIE PROWADZENIA KIOSKU .

  • 28.11.2019 10:21  Odpowiedz na komentarz

    a proszę pana co z pacjentkami ? gdzie mają się udać ? a co z personelem średnim i salowymi ? a co z neonatologami i średnim personelem oddziału neonatologicznego ? oni nie istnieją ?
    starosta zawłaszczył sobie powiat - on nie jest dyrektorem szpitala i nie ma prawa mówić " ja zwolnię " ja nie dam".
    panu staroście funkcja obecna i poprzednie senatorowanie bardzo zaszkodziło . umysły małe z rozbujałym ego powinny siedzieć w kiosku- tam jest najbezpieczniejsze dla nich i otoczenia miejsce .

  • 28.11.2019 10:15  Odpowiedz na komentarz

    Ponieważ portal jest tubą propagandową Starosty i pan bukowski osobiście podpisuje się pod artykułami to proszę wyjaśnić czytelnikom jaką karę zapłaci szpital za zawieszenie pracy oddziału- bo za to się płaci i jak starosta zamierza odwiesić pracę oddziału - chyba ,że trwale chce go zlikwidować .z kim chce ją odwiesić ? ponieważ obiło mi się o uszy , że jest deficyt ginekologów to zerknąłem na strony szpitali w biliższej i dość dalekiej okolicy i wszyscy szukają ginekologów . obiło mi się też o uszy , że ginekolodzy nie szukają pracy tylko maja telefony z propozycjami pracy

  • Panie Redaktorze-moze Pana zona lub coRka bedzIe leczona przes lakarza kyory pracuje 12 godz dziennie i mzoe ten lekarz popelni blad i dojdzie do ....prosze i otym pkmyslec.Jest pan stronniczy,nieprofesjonany ,nie wierze W to co Pan pisze Basia

  • 28.11.2019 09:07  Odpowiedz na komentarz

    Zabrac uprawnienia do wykonywania zawodu i by się oczy otworzyły 60zlna godz za nierobstwo za mało wiadomo że położne cała robotę za nich odwalaja

  • 28.11.2019 08:03  Odpowiedz na komentarz

    No ŁADNIE, teraz jak kobieta będzie rodzić to albo zdąży do wrześni (bo o poznaniu to nie wspomnę) albo nie. Trzebabyło obniżyć pensję temu jednemu lekarzowi a tamtym podnieść symbolicznie i się dogadać. Niestety ale mimo tego że starostwo nadzoruje szpital a jednocześnie należy przecież on do Miasta Gniezna nikt nie wziął pod uwagę dobra pacjentów. Ani starosta ani Pan Budasz...dziękujemy....

  • Stronniczy artykół. Dlaczego redaktor napisal lekarze nie wykazali dobrej woli. Mógł również napisać że dyrektor szpitala i starosta nie wykazali dobrej woli wyrównując zarobki. To nie lekarze dali wysoką stawkę nowemu lekarzowi. To nie etyczne by nowy otrzymywał 50 procent więcej. Gratuluję lekarza konsekwencji. Może pan redaktor sprawdzi ile pozostało do zapłaty ortopedii. Żeby się nie okazało że za chwilę będzie problem na ortopedii. Czy tam wszystko płacone jest na bieżąco a może są zaległości? Duże zaległości?

  • 28.11.2019 05:38  Odpowiedz na komentarz

    Jak to ludzie potrafią być pazerni... Większość emerytów a ciągle im mało..

  • A co z kobietami które nie mają czym dojechać do poznania czy do Wrześni? Jakie to przykre, że pieniądze ważniejsze.

  • ciekawe jak pan bukowski rozumie zdanie , ze wiekszosc ginekologów gnieznienskich jest w wieku emerytalnym . Czy ten naiwny człowiek uwaza , ze BlOkuja miejsca młodym ? Otóż panie ?naiwny? młodZi nie garna sie do tej trudnej , odpowiedzialnej specjalnosci . Po prostu młodych nie ma. Gnieznienski oddzial jest jedynym gdzie zEspol ma staz pracy w jednym miejscu od 20 do 40 kilku lat . I tylko dlatego dotychczas pracoWal na smiesznych stawkach , z powodu przywiazania do miejsca pracy ,zaufania do kolegow i bezpieczenstwa ,ktore ten zespol stwarzal soBie i paCjentkom .

  • Ale zdaje sie , ze tylko 9 tych Bezczelnych ginekologów odeszlo od łóżek pacjenteK . Jeden ten o 50% Wyzej wynagradzany jest , wiec chyBa ten ostry dyzur moze zapewnic .

  • 27.11.2019 23:15  Odpowiedz na komentarz

    ZDaje sie,ze paN starosta rzadzacy szpitalem zapomniał poinformować pacjentki i rodziny , gdzie maja sie zglaszac do porodu , do operacji ginekologicznych , z krwawieniamI i innYmi przypadłościami .
    OBy sIe nie zdziwił jesli niedlugo przed starostwem Zaparkuja taczki i mieszkaŃcy miasta i powiatu wywioza ich

  • 27.11.2019 22:59  Odpowiedz na komentarz

    Jeden z pierwszych punktów planu naprawczego szpitala to zwiekszenie ilosci porOdów o okolo 20 % w nowym szpitalu .
    Własnie mamy poczatek restrukturyzacji

  • Proponuje panu bukowskiemu odprowadzic od 7tys. Zus , podatek ,odłozYc na urlop ,niezdolnosc do pRacy i odpowiadac w dzien i wnocy za czyjes zycie i zdrowie
    ? pieniadze wziely gÓrę nad zdrowiem i Dobrem pacjentów ?
    Pana glupota i bezczelnosc nie ma granic prosze pana

  • 27.11.2019 22:44  Odpowiedz na komentarz

    co za mało rzetelny i stronniczy artykuł... porażka dziennikarska

  • Panie redaktorze co ZA bzdurny i jednostronny artykuł! Co z tego że mają prywatne gabinety? Idąc tym tokiem myślenia pan mógłby nie dostawać pieniędzy za pisanie tekstów bo może pan sobie dorobić jako stróż nocny!
    Mają prawo wymagać wynagrodzenia adekwatnego do odpowiedzialności jaką ponoszą. POWIAT ma prawo im tego wynagrodzenia nie dać, ale musi szukać innych lekarzy. Nie rozumiem skąd u pana taka nienawistna postawa. Jestem zdruzgotana poziomem pańskich artykułów dotyczących tej sprawy

  • 27.11.2019 22:21  Odpowiedz na komentarz

    CO MA WIEK lekarzy DO SPORU O FINANSE? autorze. WIDZĘ, że wpisuje się pan w retorykę obecnej władzy, aby atakować określone grupy zawodowe. Żenująco jednostronny artykuł.

    28.11.2019 13:08

    Nic innego nie pozostaje zaprosić na ten prywatny TVN wtedy dużo sie wyjaśni żal tylko kobiet

PODOBNE TEMATY
Znaleziono skrzynkę z narzędziami Wczoraj ok. godz. 21.00 na parkingu pod targowiskiem na Placu Piłsudskiego znaleziono skrzynkę z narzędziami... Wtorek, 21 stycznia 2020
Wypadek na wylocie z Gniezna w kierunku Wrześni! Czołowe zderzenie dwóch samochodów! Dzisiaj ok. godz. 21.30 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 15, na... Poniedziałek, 20 stycznia 2020
65-latek potrącony na przejściu dla pieszych W piątek, 17 stycznia, około godziny 16.30 na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie doszło do potrącenia pieszego.... Poniedziałek, 20 stycznia 2020
Mężczyzna skoczył z kamienicy przy ul. Wrzesińskiej! Zginął na miejscu Dzisiaj po godz. 13.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który chodzi po dachu kamienicy... Niedziela, 19 stycznia 2020