X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wpadka Ewy Kopacz w Gnieźnie! Stary Ratusz spłonął przed wybudowaniem

Piątek, 10 maja 2019
  • Wpadka Ewy Kopacz w Gnieźnie! Stary Ratusz spłonął przed wybudowaniem

Ewa Kopacz zasłynęła kilka miesięcy temu wpadką z dinozaurami. Teraz, podczas wizyty w Gnieźnie powiedziała, że Stary Ratusz spłonął w wielkim pożarze miasta 200 lat temu. Problem w tym, że budynek został wzniesiony 11 lat później.

Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy dinozaury jeszcze były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie Pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura ... - tymi słowami Ewa Kopacz zasłynęła w mediach w styczniu bieżącego roku.

Tym razem w Gnieźnie byłą premier powiedziała: Nie bez przyczyny wybraliśmy ten budynek, bo jak Państwo wiecie - ja się o tym dowiedziałam, Państwo na pewno to wiecie - to jest ten, który ostał się z tego wielkiego pożaru, który miał miejsce dwieście lat temu, ale potrzeba było pieniędzy na to, żeby on wyglądał tak, jak wygląda i te pieniądze znalazły się w tej perspektywie, którą negocjowała władza Platformy Obywatelskiej i PSL-u, czyli w poprzedniej kadencji.

Przypomnijmy:
Wielki pożar Gniezna wybuchł 27 maja 1819 roku. Spłonęło wówczas 245 budynków. Problem w tym, że Stary Ratusz został wybudowany w 1830 roku. Najwyraźniej była premier zaliczyłą kolejną wpadkę.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Urząd Miasta Gniezna

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 15.05.2019 17:03  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie co was tak podnieca ktoś tej pani podał błędna informacje a ona powtórzyła i to tyle.gdybysmy podnicali się wszystkimi wpadkami polityków to nie byłoby państwa Tylko kabaret.

  • za to pisiory znalazły po was więcej kasy na 500+, emerytów itd. a tak w ogóle to podziękować nam należy bo ta kasa, nawet na ten remont ratusza co się nie spalił bo jeszcze nie był wybudowany, i tak jest z naszych podatków

  • 12.05.2019 12:08  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe co Ewka by miała do powiedzenia na temat słynnej akcji "Widelec"? Kto nie wie co to jest, niech sprawdzi zanim się wypowie, zresztą to była akcja jej kolegi Grzesia z 2008 roku, bardzo głośna, więc ludzie powinni coś tam pamiętać. Jak chcą sobie przypomnieć to mają internet. Wiele faktów dotyczących tej akcji wyszło na jaw i Grzesiu powinien za to iść siedzieć.

  • 11.05.2019 22:54  Odpowiedz na komentarz

    Remont remontem. Ale jak się wejdzie na podwórko naszego ratusza przez bramę od strony ulicy rzeźnickiej to znowu wielki wstyd. za co? za tą obskurną kamienicę w której urzęduje ciągle "sld". a widać ją ze wszystkich okien starego ratusza. nawet z okien sali kryształowej, w której obywają się najważniejsze uroczystości organizowane przez prezydenta i radę naszego miasta!

  • 11.05.2019 22:02  Odpowiedz na komentarz

    To tak samo jak WYPOWIEDŹ o katastrofie smoleńskiej, gdzie ziemia została przekopana na głębokość jednego metra...

    16.05.2019 09:37

    To obleśne brzydactwo powinno dawno siedzieć w puszce (podobnie jak wywłoka Tarczyńska) a to łazi po Gnieźnie i tym razem nie patrzy w niebo jak pijana ale pieprzy głupoty jak zawsze. Bratni PiS nie rusza swoich z okrągłego stołu !!! Tylko KONFEDERACJA może im ten dalszy układ pokrzyżować !!!

  • 11.05.2019 21:47  Odpowiedz na komentarz

    A to jak Jarosław był w Świdniku a myślał że jest w Kraśniku to nie wpadka.Wolę kopacz W BrUKSELI OD SZYDŁO CZY PAWŁOWICZ.mNiejsza siara i wstyd.

    12.05.2019 16:27

    Mówisz o "siarze", obejrzyj sobie występ p kopacz podczas wizyty w Berlinie.

  • 11.05.2019 20:47  Odpowiedz na komentarz

    Masakra ????A czy ona ma wiedzę na jakikolwiek temat

  • 11.05.2019 18:38  Odpowiedz na komentarz

    Pan Budasz po wyborach prezydenckich znowu z platformą ?

  • Może pan kaszynski błysnął taka wiedzą, w końcu to lokalny "patryjota" który tak jak na tym zdjęciu nadaje się tylko na wypełnienie tła

  • 11.05.2019 12:42  Odpowiedz na komentarz

    I jeszcze ludzie ja wybieracie. I Ona ma reprezentować nas wszystkich i Polskę w Europarlamencie.

  • 11.05.2019 09:13  Odpowiedz na komentarz

    To nasi lokalni dzialacze nie potrafili jej przekazac tak istotnej informacji? Trzeba to puscic w ogolnopolskich mediach. moze uda sie znalezc wiecej takich wpadek. jaka formacja tacy dzialacze. a poza tym to przyczepy z reklama tej pani stoja w miejscach niedozwolonych. czy pan cos z tym zrobi panie budasz, czy przymknie oko bo to pana kolezanka z platformy obywatelskiej?

  • My o tym nie wiedzieliśmy że ten budynek ostał się z wielkiego pożaru bo wówczas jeszcze nie istniał , ale teraz będziemy wiedzieli że jak jest pożar a coś nie istnieje to po pożarze jak coś zostanie stworzone to się ostanie

  • Czy w tej całej koalicji po, PSL i inni prz3stana się kiedyś ośmieszać tymi wypowiedziami? Czy w tamtych czasach system edukacyjny naprawdę był tak kulawy, że nie potrafili uczyć?

PODOBNE TEMATY
PKW nie widzi podstaw do ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr 92 Jak informuje Wasze Radio FM, nie będzie ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr... Poniedziałek, 28 października 2019
Nieczyste zagranie podczas telewizyjnej debaty! Kandydat na senatora miał przejechać 50 kilometrów w 10 minut W poniedziałek, w TVP 3 miała odbyć się debata kandydatów na senatorów z okręgu nr 92. Mieli w niej... Poniedziałek, 30 września 2019
Letnie, objazdowe biuro poselskie Pauliny Hennig-Kloski już w lipcu Posłanka Paulina Hennig-Kloska zaprasza na spotkania w ramach Letniego Biura Poselskiego. Na okres wakacji... Czwartek, 27 czerwca 2019
Posłanka Paulina Hennig-Kloska walczy o gnieźnieński PKS! Domaga się reakcji rządu Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapytała marszałka oraz ministra infrastruktury podczas... Wtorek, 21 maja 2019