moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Teatrze Fredry bilet do teatru za 350 groszy

Poniedziałek, 6 maja 2019
  • W Teatrze Fredry bilet do teatru za 350 groszy

Teatr Fredry w Gnieźnie już po raz piąty weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy to teatr publiczny w naszym kraju świętował 250-lecie swego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na widowniach zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Podobna sytuacja powtórzyła się w kolejnych latach, stąd konieczność kontynuowania tej społecznie pożytecznej akcji 18 maja o godz. 19:00, widzowie Teatru Fredry, kupując bilet w cenie 350 groszy, będą mogli obejrzeć spektakl spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy" w reżyserii Magdy Szpecht, na podstawie scenariusza Łukasza Wojtyski. Przedstawienie inspirowane jest. książkami Marcina Wichy, laureata Nagrody Nike 2018. Bohaterowie wspominają zmarłych rodziców, a ich historie zostają opowiedziane z perspektywy rzeczy - przedmiotów, które po sobie zostawili. Desek kreślarskich, ulubionych książek, ukochanych kapci, kawałka drewna, tabliczki na drzwi czy porcelanowej krowy. Co mówią o nas przedmioty i jak nas zapamiętują? - to podstawowe pytanie zadawane przez twórców spektaklu.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast.

„To znakomita inicjatywa, dzięki której mamy szansę zachęcić do odwiedzenia teatru osoby, które nigdy jeszcze w nim nie gościły. A doświadczenie uczy nas, że nierzadko od takich właśnie chwil zaczyna się fascynacja i zauroczenie sztuką sceniczną” - mówi Joanna Nowak, dyrektor Teatru Fredry w Gnieźnie.
 
Sprzedaż biletów prowadzona będzie godzinę przed spektaklem, wyłącznie w kasie teatru i rozpocznie się 18 maja o godz. 18:00. Uwaga! Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety na Spektakl, który bierze udział w Wydarzeniu.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tymek wystąpił w Gnieźnie Na początku marca w Gnieźnie odbył się koncert Tymka. Ponad tydzień zajęła organizatorom autoryzacja... Wtorek, 10 marca 2020
Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych za nami! W środę, w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego odbyły się dwie imprezy sportowe. Pierwsza z nich... Piątek, 6 marca 2020
Good Will Tour - koncerty rockowe w ramach ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 Zespół rockowy US Army Europe od 2 marca do 12 marca wystąpi z serią koncertów w Polsce. Wtorek, 3 marca 2020
Waldemar Malicki wystąpił w Gnieźnie W niedzielę, w auli I LO w Gnieźnie odbył się koncert Waldemara Malickiego. Wydarzenie cieszyło się... Wtorek, 3 marca 2020