X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Teatrze Fredry bilet do teatru za 350 groszy

Poniedziałek, 6 maja 2019
  • W Teatrze Fredry bilet do teatru za 350 groszy

Teatr Fredry w Gnieźnie już po raz piąty weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy to teatr publiczny w naszym kraju świętował 250-lecie swego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na widowniach zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Podobna sytuacja powtórzyła się w kolejnych latach, stąd konieczność kontynuowania tej społecznie pożytecznej akcji 18 maja o godz. 19:00, widzowie Teatru Fredry, kupując bilet w cenie 350 groszy, będą mogli obejrzeć spektakl spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy" w reżyserii Magdy Szpecht, na podstawie scenariusza Łukasza Wojtyski. Przedstawienie inspirowane jest. książkami Marcina Wichy, laureata Nagrody Nike 2018. Bohaterowie wspominają zmarłych rodziców, a ich historie zostają opowiedziane z perspektywy rzeczy - przedmiotów, które po sobie zostawili. Desek kreślarskich, ulubionych książek, ukochanych kapci, kawałka drewna, tabliczki na drzwi czy porcelanowej krowy. Co mówią o nas przedmioty i jak nas zapamiętują? - to podstawowe pytanie zadawane przez twórców spektaklu.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast.

„To znakomita inicjatywa, dzięki której mamy szansę zachęcić do odwiedzenia teatru osoby, które nigdy jeszcze w nim nie gościły. A doświadczenie uczy nas, że nierzadko od takich właśnie chwil zaczyna się fascynacja i zauroczenie sztuką sceniczną” - mówi Joanna Nowak, dyrektor Teatru Fredry w Gnieźnie.
 
Sprzedaż biletów prowadzona będzie godzinę przed spektaklem, wyłącznie w kasie teatru i rozpocznie się 18 maja o godz. 18:00. Uwaga! Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety na Spektakl, który bierze udział w Wydarzeniu.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Czarna Mandolina w Starym Ratuszu W czwartek mury Starego Ratusza w Gnieźnie rozbrzmiały muzyką zespołu Czarna Mandolina. Grupa ma liczne... Poniedziałek, 20 maja 2019
Ania Dąbrowska i Michał Szpak wystąpią podczas Dni Gniezna Podczas tegorocznych Dni Gniezna do Pierwszej Stolicy Polski po raz pierwszy zawitają dwie gwiazdy polskiej... Piątek, 17 maja 2019
Koncerty i wydarzenia muzyczne na wyciągnięcie ręki. Kup bilety online Koncerty i wydarzenia muzyczne to coś, czym żyjesz i co pozwala Ci odpocząć od szarej codzienności?... Czwartek, 16 maja 2019
Latarnia na Wenei - otwarcie sezonu Latarnia na Wenei to niezależne centrum kultury prowadzone przez Stowarzyszenie Ośla Ławka na terenie... Czwartek, 16 maja 2019