Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR Gniezno wciąż na fali. Piąty triumf z rzędu stał się faktem!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018
  • MKS PR Gniezno wciąż na fali. Piąty triumf z rzędu stał się faktem!

MKS PR URBIS Gniezno wciąż na fali. W sobotę piłkarki ręczne prowadzone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały w Lubiczu Górnym z Drwęcą Novar 39:29 i tym samym zainkasowały piąty triumf z rzędu. Liderkami ekipy z pierwszej stolicy Polski były Jagoda Linkowska (8 bramek) i Joanna Sawicka (7).

Spotkanie od początku układało się po myśli ekipy z naszego miasta. Wynik rywalizacji w drugiej minucie otworzyła Jagoda Linkowska. Nieco później na listę strzelców wpisała się Monika Łęgowska. Gospodynie odpowiedziały z taką samą siłą. W czwartej minucie na tablicy wyników widniał remis 2:2. Był to jedyny moment w sobotnim spotkaniu, w którym nie prowadził MKS PR URBIS Gniezno.

Później, za sprawą pięciobramkowej serii, gnieźnianki odskoczyły przeciwniczkom. Te próbowały jeszcze szukać kontaktu, ale bezskutecznie. W pierwszej połowie nie brakowało rzutów karnych dla gospodyń. Sędziowie podyktowali ich aż siedem. Sześć z nich lubiczanki wykorzystały. W 28. minucie receptę na powstrzymanie Agnieszki Pęcherskiej znalazła Lidia Kobyłecka i tym samym dobra passa Drwęcy została zakończona.

Do przerwy gnieźnieńskie szczypiornistki prowadziły 21:12. W drugiej połowie trzęsienia ziemi nie było i gospodynie nie zdołały odrobić strat, choć po stronie przyjezdnych zdarzały się fragmenty dekoncentracji i nieskutecznych rzutów. Było trochę gry bramka za bramkę, lecz nic poza tym. Lubiczanki nie potrafiły zanotować jakiejś serii.

Przytrafiła się ona natomiast gnieźniankom, które od 49. do 55. minuty wywalczyły pięć bramek. Najpierw trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska, a następnie po trafieniu dorzuciły Ewa Nowicka i Joanna Sawicka. Po tej passie MKS PR URBIS prowadził już 35:23. Było absolutnie pewne, że trzy punkty pojadą do pierwszej stolicy Polski.

Ostatecznie zawodniczki szkolone przez trenerów Popka i Solarka zwyciężyły 39:29. O przedłużenie bardzo dobrej passy powalczą w przyszłą sobotę w Płocku, gdzie zagrają z Jutrzenką.
 
9. kolejka I ligi gr. A: Drwęca Novar Lubicz - MKS PR URBIS Gniezno 12:21 (29:39):

Drwęca Novar Lubicz: Weber, Czyszek - Pęcherska (5), Rutkowska, Sucha (4), P. Guttmann (1), M. Kochańska (5), Jędrasik (1), J. Kochańska, J. Król (4), E. Król, K. Guttmann (1), Kowalska (7), Malec (1), Szudzik.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz - Bielińska (1), Nowicka (3), Niedzielska (2), Siwka (2), Sawicka (7), Giszczyńska (5), Ochocka, Chojnacka (3), Dolacińska (2), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Linkowska (8), Łęgowska (6).

Sędziowie: Damian Godzina (Tczew), Krzysztof Sulej (Kwidzyn).
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nieskuteczność, liczne błędy i brak punktów Tak słabego meczu szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno nie zagrały od dawna. W środę były nieskuteczne... Czwartek, 14 lutego 2019
Po raz drugi pokonać SMS ZPRP II Płock W środę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozegrają zaległy mecz ligowy z SMS ZPRP II Płock. W... Środa, 13 lutego 2019
Juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno przegrały z Panterami Dopiewo W poniedziałek MKS PR Gniezno przegrał na domowym parkiecie z drużyną UKS Pantery Dopiewo 19:22 (10:12).... Poniedziałek, 11 lutego 2019
III miejsce w 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek na trzecim... Poniedziałek, 11 lutego 2019