Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR Gniezno wciąż na fali. Piąty triumf z rzędu stał się faktem!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018
  • MKS PR Gniezno wciąż na fali. Piąty triumf z rzędu stał się faktem!
REKLAMA

MKS PR URBIS Gniezno wciąż na fali. W sobotę piłkarki ręczne prowadzone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały w Lubiczu Górnym z Drwęcą Novar 39:29 i tym samym zainkasowały piąty triumf z rzędu. Liderkami ekipy z pierwszej stolicy Polski były Jagoda Linkowska (8 bramek) i Joanna Sawicka (7).

Spotkanie od początku układało się po myśli ekipy z naszego miasta. Wynik rywalizacji w drugiej minucie otworzyła Jagoda Linkowska. Nieco później na listę strzelców wpisała się Monika Łęgowska. Gospodynie odpowiedziały z taką samą siłą. W czwartej minucie na tablicy wyników widniał remis 2:2. Był to jedyny moment w sobotnim spotkaniu, w którym nie prowadził MKS PR URBIS Gniezno.

Później, za sprawą pięciobramkowej serii, gnieźnianki odskoczyły przeciwniczkom. Te próbowały jeszcze szukać kontaktu, ale bezskutecznie. W pierwszej połowie nie brakowało rzutów karnych dla gospodyń. Sędziowie podyktowali ich aż siedem. Sześć z nich lubiczanki wykorzystały. W 28. minucie receptę na powstrzymanie Agnieszki Pęcherskiej znalazła Lidia Kobyłecka i tym samym dobra passa Drwęcy została zakończona.

Do przerwy gnieźnieńskie szczypiornistki prowadziły 21:12. W drugiej połowie trzęsienia ziemi nie było i gospodynie nie zdołały odrobić strat, choć po stronie przyjezdnych zdarzały się fragmenty dekoncentracji i nieskutecznych rzutów. Było trochę gry bramka za bramkę, lecz nic poza tym. Lubiczanki nie potrafiły zanotować jakiejś serii.

Przytrafiła się ona natomiast gnieźniankom, które od 49. do 55. minuty wywalczyły pięć bramek. Najpierw trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska, a następnie po trafieniu dorzuciły Ewa Nowicka i Joanna Sawicka. Po tej passie MKS PR URBIS prowadził już 35:23. Było absolutnie pewne, że trzy punkty pojadą do pierwszej stolicy Polski.

Ostatecznie zawodniczki szkolone przez trenerów Popka i Solarka zwyciężyły 39:29. O przedłużenie bardzo dobrej passy powalczą w przyszłą sobotę w Płocku, gdzie zagrają z Jutrzenką.
 
9. kolejka I ligi gr. A: Drwęca Novar Lubicz - MKS PR URBIS Gniezno 12:21 (29:39):

Drwęca Novar Lubicz: Weber, Czyszek - Pęcherska (5), Rutkowska, Sucha (4), P. Guttmann (1), M. Kochańska (5), Jędrasik (1), J. Kochańska, J. Król (4), E. Król, K. Guttmann (1), Kowalska (7), Malec (1), Szudzik.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz - Bielińska (1), Nowicka (3), Niedzielska (2), Siwka (2), Sawicka (7), Giszczyńska (5), Ochocka, Chojnacka (3), Dolacińska (2), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Linkowska (8), Łęgowska (6).

Sędziowie: Damian Godzina (Tczew), Krzysztof Sulej (Kwidzyn).
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Płock ponownie zdobyty. Gnieźnianki wciąż na podium W sobotę drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno pokonała w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 28:24.... Poniedziałek, 10 grudnia 2018
Piłka ręczna dla przedszkolaków (i nie tylko)! Klub Sportowy Szczypiorniak Gniezno serdecznie zaprasza na pierwsze zajęcia dla dzieci do 7.roku życia... Czwartek, 6 grudnia 2018
Wysokie zwycięstwo juniorek MKS PR Gniezno Kolejne wysokie zwycięstwo zainkasowały w poniedziałek młode zawodniczki MKS PR Gniezno. Tym razem pokonały... Wtorek, 4 grudnia 2018
Horror przez duże "H". Niesamowite emocje przy Sportowej 5 Tymi dwoma zdaniami najtrafniej można opisać to co działo się w niedzielę na ?starej? hali, gdzie Szczypiorniak... Poniedziałek, 3 grudnia 2018