Logo

Stawiam na Budasza, ale ...

Artykuł dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Stawiam na Budasza, ale ...
REKLAMA

Po zawiązaniu koalicji PO - Nowoczesna - SLD, która popiera Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna, przeprowadziliśmy wywiad z posłanką Pauliną Hennig-Kloską. Parlamentarzystka była powiem brana pod uwagę jako kontrkandydat włodarza Pierwsze Stolicy w przypadku, gdyby ten zmienił opcję polityczną.

Stawia Pani na Budasza, ale nie było Pani dziś na podpisaniu koalicji ... ?
Trudno stanąć mi w jednym szeregu z ludźmi, którzy choćby pośrednio odpowiadają za ośmioletnią stagnację miasta i zmarginalizowaną pozycję Gniezna na mapie Wielkopolski. Rozpoczęłam swoja przygodę z polityką podejmując poważne zobowiązania względem swoich wyborców, bo na poważnie traktuję każdą swoją życiową rolę. Te poważne zobowiązania to: praca, rozsądek, wrażliwość na potrzeby społeczne i profesjonalizm, który ma przynieść wymierne rezultaty. Nawet w trudnych, emocjonalnych momentach w Sejmie staram się tych drogowskazów trzymać. 

Z drugiej strony doceniam wysiłek Prezydenta Budasza włożony w pierwszą kadencję oraz doświadczenie i determinację wielu osób z którymi pracuje. Ostatnie lata dały ważny impuls do dalszego rozwoju miasta. Postanowiłam więc wejść w koalicję i poprzeć jego kandydaturę pod pewnymi warunkami, które myślę dla obu stron są oczywiste. Budowa szerokiej koalicji zawsze wymaga trudnych kompromisów ale dziś tego właśnie oczekują mieszkańcy miasta, z którymi rozmawiam w biurze, na spotkaniach, czy na ulicy. W odpowiedzi na głosy wyborców budujemy szeroką Koalicję Obywatelską w całej Polsce i nie wyobrażam sobie by na mapie tego porozumienia zabrakło mojego rodzinnego miasta (uśmiech).

Co to za warunki?
Po pierwsze stawianie na rozwój miasta poprzez poszukiwanie nowych źródeł dochodu bez obciążania kieszeni mieszkańców.
Po drugie profesjonalne zarządzanie miastem w oparciu o kompetencje zatrudnianych ludzi a nie układy partyjne.
Po trzecie realne rozwiązywanie problemów a nie populistyczne gierki.
Po czwarte wrażliwość na potrzeby społeczne. Czas polityków dla stołków dawno temu minął.
Po piąte ostrą kalkulację realizowanych projektów inwestycyjnych. Pieniędzy w budżecie zawsze jest za mało i trzeba wybierać jak najlepiej.

Czasami można się w kalkulacjach pomylić

Dlatego potrzebni są odpowiedni ludzie, których będziemy chcieli w najbliższych wyborach zaproponować mieszkańcom. Postawimy na młodość, ale też doświadczenie zawodowe, odpowiednie przygotowanie merytoryczne i determinację. Dobry zespół to podstawa, on jest zawsze oparciem dla lidera w trudnych momentach. W tym przypadku mam nadzieję, że zespół Nowoczesnej będzie dodatkowym wsparciem dla Pana Prezydenta. Druga kadencja to większe oczekiwania, a większe oczekiwania to większe wyzwania. Chęć ich podejmowania i realizacji też zapewne nas łączy.

Jakieś szczegóły można poznać?
Dziś mieszkańcy oczekują świeżości w polityce i na to zapotrzebowanie odpowiemy, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (30)

Antykomuch
08.07.2018 10:26

Stawianie na Budasza to ciąg dalszy post-komunizmu w Gnieźnie a więc ciąg dalszy powolnego umierania naszego miasta. W prawie całej Polsce SLD-owcy i PO-wscy zdrajcy nie są dobrymi gospodarzami gdyż ich celem są tylko krętactwa finansowe i ustawienie się wraz z rodzinami i kolesiami. Jedyne uczciwe rządy Gnieznem można zbudować tylko z ludzi z otoczenia posła Ostrowskiego i senatora Gawła. Natomiast z posłem Dolatą to trzeba zrobić tak jak mówi Wojciech Cejrowski - WON Z NIM WRAZ Z JEGO SZEMRANĄ ŚWITĄ.

Odpowiedz
Gnieznianka
02.07.2018 06:52

Ja zagłosuje na Budasza. Nie widzę żadnych innych . Żadnych .

Odpowiedz
Adelina
30.06.2018 21:43

Budasz był kalka swoich poprzedników. Żaden z nich nie miał wizji rozwoju miasta. A nazywanie go dobrym prezydentem tylko za to, ze jako tako wypełniał obowiązki, które do niego należą uważam za śmieszne.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Endriu - 01.07.2018 19:59

Pan Budasz dla rozwoju Gniezna nie zrobił dosłownie NIC ----- 0 . Wydawanie pieniędzy z kasy miasta ........żenada żeby uznac to za jakikolwiek sukces . Gdzie nowe miejsca pracy i inwestycje przedsiębiorców ? Gnieźnianie pamiętacie to hasło " chcesz mieć pracę głosuj na Budasza " Gdzie dodatkowe wpływy do budżetu miasta ? Ekspresowe zadłużanie miasta bez dodatkowych znaczących wpływów = podwyżka podatków dla nas Gnieźnian . Już niebawem jak zagłosujemy ponownie na Pana Budasza .

Zdzich
30.06.2018 20:59

A czy pani posel pamieta wizyte lecha walesy w gnieznie i brak reakcji na flage monaco zamiast Polski. Byc poslem i nie znac barw flagi narodowej?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Alyna - 01.07.2018 10:40

Właśnie, dlaczego parlamentarzyści PiS-u pozwolili na wywieszenia flag Monako? Mamy ich w Gnieźnie aż trzech. Czy chcieli poniżyć swojego prezesa? Jak posłowie Dolata i Ostrowski mogli tego nie zauważyć? Jak mógł tego nie zauważyć senator historyk Gaweł?

Stefan
29.06.2018 12:54

1. Podwyżki za wodę, ścieki i śmieci to te nowe źródła dochodu? Fajnie
2. Zarządzanie bez układów, ale jaja, zwłaszcza ze Zdzisławem Kujawą na zdjęciu.
3. Realne rozwiązywanie problemów - o tak, te króliki niejeden problem miastu rozwiążą.
4. Czas polityków dla stołków się skończył, no to już leżę i kwiczę - były senator na dyrektora WORD, były starosta na dyrektora MOK, były Prezydent na Prezesa TBS.O tak, Tomasz Budasz wraz ze swoją drużyną gwarantują spełnienie postulatów pani poseł.
Ale jaja, ale jaja...

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Solidarni dla swoich - 29.06.2018 17:46

A u Kamińskiego wiceprezydentami będą osoby z banerów na kamienicach w Gnieźnie i ogłoszeń w jednym z portali powiązanych z Kamińskim rodzinnie. Czy Pietrzakowa od związków zawodowych i Jurke są kandydatami PiS na wiceprezydentów?

Monia
27.06.2018 19:22

Tej Pani już dziękujemy . Wstyd mieć takiego posła .

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Bezpartyjmy - 28.06.2018 09:10

Pani poseł mądrzejsza od grupy pisowcow gnieźnieńskich. Mówi rzeczowo. Nie gada głupot, które mówią dzisiaj posłowie o zmianie ustawy IPN. Przecież oni sami w to nie wieżą w to co mówią. Straszne te głupoty , oj straszne.

Efgh
26.06.2018 22:28

popieram tę koalcę. pis precz.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Efgh - 28.06.2018 17:34

nie boję się pisu - boję się jego kłamstwa, matactwa, głupoty, zaprzeczaniu samym sobie , kompletnego nieudacznictwa i kompetencji - to jest wizytowka pisu i tego się boję.

Emeryt - 28.06.2018 07:47

Popieram każda koalicję .Dosyć PiS . To ani prawo, ani sprawiedliwość. Sami mowili "ojczyzne dojną racz nam wrócić panie" - bo im się należy i wzięli jak leci . Nigdy PiS . Emerytów ponizyli.

BOJANIE - 27.06.2018 16:09

EFGH dobrze nabroiłeś za PO,dlatego boisz się PISU.

Adam
26.06.2018 17:25

Ludzie mówią całą prawdę ,a szczególnie to co leży im na wątrobie.Wiernie oceniają ,co było złe ,a co jest dobre .Bron Boże przed proponowaną koalicją.

Odpowiedz
Należyto
26.06.2018 16:55

Nie wygodne posty z krytyka p. Budasza i PO znikają jak cien o zachodzie.

Odpowiedz
Maciej
26.06.2018 07:36

Wszystkich zaskoczę. Może w powiecie to i PiS wygra. Ale w Mieście będzie pełne zaskoczenie, bo ludzie widząc tą walkę na noże miedzy partiami i lejącą się krew i tak postanowią zagłosować na ludzi bez powiązań partyjnych. Na ludzi, którym nie zależy na korytach. Na ludzi, którzy nie chcą zemsty. Na ludzi , którzy ponad wszystko przedkładają pracę pozytywistyczną- od podstaw. Na ludzi, którzy mają za co żyć i nie potrzebują kraś.... Na ludzi, którzy nie chodzą z zadartymi do góry głowami. Na ludzi, którym nigdy nie przyszło do głowy by robić przekręty. Na ludzi, którzy sami, własnymi rękami już do czegoś doszli i nie potrzebują walczyć o stołki. Na ludzi, którym na sercu jest tylko jedno. DOBRO ICH MIASTA i ich sąsiadów.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Marych - 27.06.2018 19:21

pO , nOwoczesna , sLD to grabaże Naszego miasta . Won z kliką nieudaczników .

Grazyna - 27.06.2018 07:41

Wszyscy, byle nie PiS ?

Mieszkaniec - 26.06.2018 21:01

Ludzie obudzcie sie to jest stara klika.

Nowa - 26.06.2018 16:01

Wystarczy popatrzeć jak Ci ludzie o których piszesz zachowują się w starostwie. Wracaj chłopie do piaskownicy

Maciek
26.06.2018 07:24

Jak się muszą bać PiS u, jeżeli tacy wrogowie tacy jak SLD i NOWOCZESNA poszli razem, by tylko PiS nie uzyskał większości w Radzie Miasta i nie wywlókł ich przekrętów, oszustw i mataczeń. Muszą się strasznie oj strasznie bać.

Odpowiedz
Paulina Hennig-Kloska
25.06.2018 20:06

Panie Prezesie byłam, jestem i będę surowa, tego nauczyło mnie życie zawodowe. Gorzkie słowa też budują a koalicjanci muszą sobie mówić prawdę. Moja ocena wcześniejszych rządów SLD w Gnieźnie jest negatywna ale nie tylko moja i niebezpodstawna, nie chcę być z tym utożsamiana ale to chyba nikogo nie dziwi. Podobnie oceniam rządy SLD w Koninie któremu dziś grozi zapaść gospodarcza. Co zrobiłam dla Gniezna? Pomogłam sfinansować wiele prywatnych i biznesowych inwestycji ale to w sferze komercyjnej. W obszarze publicznym nie miałam wpływu na podejmowanie strategicznych decyzji dla miasta, niemniej mam wiele pomysłów, które myślę teraz będzie okazja zrealizować.

Odpowiedz
Michał Sołtysiak
25.06.2018 19:07

Panie Zdzisławie chce pan rozliczać zasługi pani poseł w mieście w którym nigdy nie rządziła i nigdy nie była w koalicji rządzącej? Ja tam sie jej akurat nie dziwie że nie chce byc utożsamiana z prezydentura pana Kowalskiego. Rządziliście prawie dekadę i co zrobiliście? Nic ! Prawda jest taka ze były to stracone lata i dziwie sie Budaszowi ze w ogole z wami rozmawia. Koalicja jest potrzebna ale trzeba pamiętać ze SLD w tym mieście jest tylko balastem.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Marynarz - 25.06.2018 21:09

Bez którego nie da się daleko popłynąć ...

Zdzisław Kujawa
25.06.2018 15:17

Pani posłanko.
Pani trudno stanąć w jednym szeregu z ludźmi którzy tworzą koalicję ponad podziałami. To jak ma Pani zamiar współpracować z tymi ludźmi w przyszłości.
Cóż znaczącego zrobiła Pani poseł dla tego miasta, żeby tak surowo oceniać sygnatariuszy tego porozumienia. Nie przystoi tak Pani poseł.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Grażyna B - 26.06.2018 10:27

A kim pan jest, panie Kujawa ? Już nikim.

Czarny - 25.06.2018 18:42

Pani Poseł na pewno nie jeździła po pijaku samochodem ;)

MAJEWSKI MARCIN
25.06.2018 14:12

A CO ci ZOSTAŁO DO SEJMU JUŻ ZROZUMIAŁAŚ ŻE DRZWI ZAMKNIĘTE TO MOŻE LISTA OBECNOŚCI W URZĘDZIE MIEJSKIM ALE TRZEBA BY ZWOLNIĆ GACIOWEGO