Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Stawiam na Budasza, ale ...

Poniedziałek, 25 czerwca 2018
  • Stawiam na Budasza, ale ...
REKLAMA

Po zawiązaniu koalicji PO - Nowoczesna - SLD, która popiera Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna, przeprowadziliśmy wywiad z posłanką Pauliną Hennig-Kloską. Parlamentarzystka była powiem brana pod uwagę jako kontrkandydat włodarza Pierwsze Stolicy w przypadku, gdyby ten zmienił opcję polityczną.

Stawia Pani na Budasza, ale nie było Pani dziś na podpisaniu koalicji ... ?
Trudno stanąć mi w jednym szeregu z ludźmi, którzy choćby pośrednio odpowiadają za ośmioletnią stagnację miasta i zmarginalizowaną pozycję Gniezna na mapie Wielkopolski. Rozpoczęłam swoja przygodę z polityką podejmując poważne zobowiązania względem swoich wyborców, bo na poważnie traktuję każdą swoją życiową rolę. Te poważne zobowiązania to: praca, rozsądek, wrażliwość na potrzeby społeczne i profesjonalizm, który ma przynieść wymierne rezultaty. Nawet w trudnych, emocjonalnych momentach w Sejmie staram się tych drogowskazów trzymać. 

Z drugiej strony doceniam wysiłek Prezydenta Budasza włożony w pierwszą kadencję oraz doświadczenie i determinację wielu osób z którymi pracuje. Ostatnie lata dały ważny impuls do dalszego rozwoju miasta. Postanowiłam więc wejść w koalicję i poprzeć jego kandydaturę pod pewnymi warunkami, które myślę dla obu stron są oczywiste. Budowa szerokiej koalicji zawsze wymaga trudnych kompromisów ale dziś tego właśnie oczekują mieszkańcy miasta, z którymi rozmawiam w biurze, na spotkaniach, czy na ulicy. W odpowiedzi na głosy wyborców budujemy szeroką Koalicję Obywatelską w całej Polsce i nie wyobrażam sobie by na mapie tego porozumienia zabrakło mojego rodzinnego miasta (uśmiech).

Co to za warunki?
Po pierwsze stawianie na rozwój miasta poprzez poszukiwanie nowych źródeł dochodu bez obciążania kieszeni mieszkańców.
Po drugie profesjonalne zarządzanie miastem w oparciu o kompetencje zatrudnianych ludzi a nie układy partyjne.
Po trzecie realne rozwiązywanie problemów a nie populistyczne gierki.
Po czwarte wrażliwość na potrzeby społeczne. Czas polityków dla stołków dawno temu minął.
Po piąte ostrą kalkulację realizowanych projektów inwestycyjnych. Pieniędzy w budżecie zawsze jest za mało i trzeba wybierać jak najlepiej.

Czasami można się w kalkulacjach pomylić

Dlatego potrzebni są odpowiedni ludzie, których będziemy chcieli w najbliższych wyborach zaproponować mieszkańcom. Postawimy na młodość, ale też doświadczenie zawodowe, odpowiednie przygotowanie merytoryczne i determinację. Dobry zespół to podstawa, on jest zawsze oparciem dla lidera w trudnych momentach. W tym przypadku mam nadzieję, że zespół Nowoczesnej będzie dodatkowym wsparciem dla Pana Prezydenta. Druga kadencja to większe oczekiwania, a większe oczekiwania to większe wyzwania. Chęć ich podejmowania i realizacji też zapewne nas łączy.

Jakieś szczegóły można poznać?
Dziś mieszkańcy oczekują świeżości w polityce i na to zapotrzebowanie odpowiemy, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(33)

  • Większego złodziejstwa i afer nie było przez całe 30 lat. Teraz dopiero się zaczęło. Pokazuja jak można grabic głupi narod ! Bo ," głupi lud to kupi"i - mówił szef TVP !

  • Koalicja PO,SLD,Nowoczesna?To powrót do tego co było.Złodziejstwo ,nepotyzm,
    smród i ubóstwo.Mądry mieszkaniec to rozumie.

  • hmmm owszem Budasz inwestuje w renowację kamienic i remonty, ale moim zdaniem likwidacją szkoły dał sobie wieeeelki minus, ludzie tracą pracę, dzieci tłoczą się w ósemce, tragedia!!!!

  • 08.07.2018 10:26  Odpowiedz na komentarz

    Stawianie na Budasza to ciąg dalszy post-komunizmu w Gnieźnie a więc ciąg dalszy powolnego umierania naszego miasta. W prawie całej Polsce SLD-owcy i PO-wscy zdrajcy nie są dobrymi gospodarzami gdyż ich celem są tylko krętactwa finansowe i ustawienie się wraz z rodzinami i kolesiami. Jedyne uczciwe rządy Gnieznem można zbudować tylko z ludzi z otoczenia posła Ostrowskiego i senatora Gawła. Natomiast z posłem Dolatą to trzeba zrobić tak jak mówi Wojciech Cejrowski - WON Z NIM WRAZ Z JEGO SZEMRANĄ ŚWITĄ.

  • Ja zagłosuje na Budasza. Nie widzę żadnych innych . Żadnych .

  • 30.06.2018 21:43  Odpowiedz na komentarz

    Budasz był kalka swoich poprzedników. Żaden z nich nie miał wizji rozwoju miasta. A nazywanie go dobrym prezydentem tylko za to, ze jako tako wypełniał obowiązki, które do niego należą uważam za śmieszne.

    01.07.2018 19:59

    Pan Budasz dla rozwoju Gniezna nie zrobił dosłownie NIC ----- 0 . Wydawanie pieniędzy z kasy miasta ........żenada żeby uznac to za jakikolwiek sukces . Gdzie nowe miejsca pracy i inwestycje przedsiębiorców ? Gnieźnianie pamiętacie to hasło " chcesz mieć pracę głosuj na Budasza " Gdzie dodatkowe wpływy do budżetu miasta ? Ekspresowe zadłużanie miasta bez dodatkowych znaczących wpływów = podwyżka podatków dla nas Gnieźnian . Już niebawem jak zagłosujemy ponownie na Pana Budasza .

  • 30.06.2018 20:59  Odpowiedz na komentarz

    A czy pani posel pamieta wizyte lecha walesy w gnieznie i brak reakcji na flage monaco zamiast Polski. Byc poslem i nie znac barw flagi narodowej?

    01.07.2018 10:40

    Właśnie, dlaczego parlamentarzyści PiS-u pozwolili na wywieszenia flag Monako? Mamy ich w Gnieźnie aż trzech. Czy chcieli poniżyć swojego prezesa? Jak posłowie Dolata i Ostrowski mogli tego nie zauważyć? Jak mógł tego nie zauważyć senator historyk Gaweł?

  • 29.06.2018 12:54  Odpowiedz na komentarz

    1. Podwyżki za wodę, ścieki i śmieci to te nowe źródła dochodu? Fajnie
    2. Zarządzanie bez układów, ale jaja, zwłaszcza ze Zdzisławem Kujawą na zdjęciu.
    3. Realne rozwiązywanie problemów - o tak, te króliki niejeden problem miastu rozwiążą.
    4. Czas polityków dla stołków się skończył, no to już leżę i kwiczę - były senator na dyrektora WORD, były starosta na dyrektora MOK, były Prezydent na Prezesa TBS.O tak, Tomasz Budasz wraz ze swoją drużyną gwarantują spełnienie postulatów pani poseł.
    Ale jaja, ale jaja...

    29.06.2018 17:46

    A u Kamińskiego wiceprezydentami będą osoby z banerów na kamienicach w Gnieźnie i ogłoszeń w jednym z portali powiązanych z Kamińskim rodzinnie. Czy Pietrzakowa od związków zawodowych i Jurke są kandydatami PiS na wiceprezydentów?

  • 27.06.2018 19:22  Odpowiedz na komentarz

    Tej Pani już dziękujemy . Wstyd mieć takiego posła .

    28.06.2018 09:10

    Pani poseł mądrzejsza od grupy pisowcow gnieźnieńskich. Mówi rzeczowo. Nie gada głupot, które mówią dzisiaj posłowie o zmianie ustawy IPN. Przecież oni sami w to nie wieżą w to co mówią. Straszne te głupoty , oj straszne.

  • 26.06.2018 22:28  Odpowiedz na komentarz

    popieram tę koalcę. pis precz.

    28.06.2018 17:34

    nie boję się pisu - boję się jego kłamstwa, matactwa, głupoty, zaprzeczaniu samym sobie , kompletnego nieudacznictwa i kompetencji - to jest wizytowka pisu i tego się boję.

    28.06.2018 07:47

    Popieram każda koalicję .Dosyć PiS . To ani prawo, ani sprawiedliwość. Sami mowili "ojczyzne dojną racz nam wrócić panie" - bo im się należy i wzięli jak leci . Nigdy PiS . Emerytów ponizyli.

    27.06.2018 16:09

    EFGH dobrze nabroiłeś za PO,dlatego boisz się PISU.

  • 26.06.2018 17:25  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie mówią całą prawdę ,a szczególnie to co leży im na wątrobie.Wiernie oceniają ,co było złe ,a co jest dobre .Bron Boże przed proponowaną koalicją.

  • 26.06.2018 16:55  Odpowiedz na komentarz

    Nie wygodne posty z krytyka p. Budasza i PO znikają jak cien o zachodzie.

  • 26.06.2018 07:36  Odpowiedz na komentarz

    Wszystkich zaskoczę. Może w powiecie to i PiS wygra. Ale w Mieście będzie pełne zaskoczenie, bo ludzie widząc tą walkę na noże miedzy partiami i lejącą się krew i tak postanowią zagłosować na ludzi bez powiązań partyjnych. Na ludzi, którym nie zależy na korytach. Na ludzi, którzy nie chcą zemsty. Na ludzi , którzy ponad wszystko przedkładają pracę pozytywistyczną- od podstaw. Na ludzi, którzy mają za co żyć i nie potrzebują kraś.... Na ludzi, którzy nie chodzą z zadartymi do góry głowami. Na ludzi, którym nigdy nie przyszło do głowy by robić przekręty. Na ludzi, którzy sami, własnymi rękami już do czegoś doszli i nie potrzebują walczyć o stołki. Na ludzi, którym na sercu jest tylko jedno. DOBRO ICH MIASTA i ich sąsiadów.

    27.06.2018 19:21

    pO , nOwoczesna , sLD to grabaże Naszego miasta . Won z kliką nieudaczników .

    27.06.2018 07:41

    Wszyscy, byle nie PiS ?

    26.06.2018 21:01

    Ludzie obudzcie sie to jest stara klika.

    26.06.2018 16:01

    Wystarczy popatrzeć jak Ci ludzie o których piszesz zachowują się w starostwie. Wracaj chłopie do piaskownicy

  • 26.06.2018 07:24  Odpowiedz na komentarz

    Jak się muszą bać PiS u, jeżeli tacy wrogowie tacy jak SLD i NOWOCZESNA poszli razem, by tylko PiS nie uzyskał większości w Radzie Miasta i nie wywlókł ich przekrętów, oszustw i mataczeń. Muszą się strasznie oj strasznie bać.

  • Panie Prezesie byłam, jestem i będę surowa, tego nauczyło mnie życie zawodowe. Gorzkie słowa też budują a koalicjanci muszą sobie mówić prawdę. Moja ocena wcześniejszych rządów SLD w Gnieźnie jest negatywna ale nie tylko moja i niebezpodstawna, nie chcę być z tym utożsamiana ale to chyba nikogo nie dziwi. Podobnie oceniam rządy SLD w Koninie któremu dziś grozi zapaść gospodarcza. Co zrobiłam dla Gniezna? Pomogłam sfinansować wiele prywatnych i biznesowych inwestycji ale to w sferze komercyjnej. W obszarze publicznym nie miałam wpływu na podejmowanie strategicznych decyzji dla miasta, niemniej mam wiele pomysłów, które myślę teraz będzie okazja zrealizować.

  • Panie Zdzisławie chce pan rozliczać zasługi pani poseł w mieście w którym nigdy nie rządziła i nigdy nie była w koalicji rządzącej? Ja tam sie jej akurat nie dziwie że nie chce byc utożsamiana z prezydentura pana Kowalskiego. Rządziliście prawie dekadę i co zrobiliście? Nic ! Prawda jest taka ze były to stracone lata i dziwie sie Budaszowi ze w ogole z wami rozmawia. Koalicja jest potrzebna ale trzeba pamiętać ze SLD w tym mieście jest tylko balastem.

    25.06.2018 21:09

    Bez którego nie da się daleko popłynąć ...

  • Pani posłanko.
    Pani trudno stanąć w jednym szeregu z ludźmi którzy tworzą koalicję ponad podziałami. To jak ma Pani zamiar współpracować z tymi ludźmi w przyszłości.
    Cóż znaczącego zrobiła Pani poseł dla tego miasta, żeby tak surowo oceniać sygnatariuszy tego porozumienia. Nie przystoi tak Pani poseł.

    26.06.2018 10:27

    A kim pan jest, panie Kujawa ? Już nikim.

    25.06.2018 18:42

    Pani Poseł na pewno nie jeździła po pijaku samochodem ;)

  • A CO ci ZOSTAŁO DO SEJMU JUŻ ZROZUMIAŁAŚ ŻE DRZWI ZAMKNIĘTE TO MOŻE LISTA OBECNOŚCI W URZĘDZIE MIEJSKIM ALE TRZEBA BY ZWOLNIĆ GACIOWEGO

    25.06.2018 19:40

    Ale mamy poziom dyskusji. Żal patrzeć chociażby na pisownie...

PODOBNE TEMATY
Pierwszy pomnik przyrody w Gnieźnie 9 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste odsłonięcie pierwszego... Środa, 14 listopada 2018
Święto Niepodległości w Pierwszej Stolicy Polski Uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w niedzielę już o godz.... Poniedziałek, 12 listopada 2018
Świętowali Niepodległość pod biurem parlamentarnym Śpiewaniem pieśni patriotycznych uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości gnieźnianie, którzy... Sobota, 10 listopada 2018
Ambasador Kazachstanu spotkał się z gnieźnieńskimi przedsiębiorcami Dzisiaj Gniezno odwiedził ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan. Szef misji dyplomatycznej... Piątek, 9 listopada 2018