Logo

REKLAMA
Plik banneru

Wybierz się z Promienistą z Gniezna na pielgrzymi szlak do Matki!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Wybierz się z Promienistą z Gniezna na pielgrzymi szlak do Matki!
REKLAMA

Zapraszamy osoby pragnące pielgrzymować na Jasną Górę w Grupie Promienistej z Gniezna w ramach Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W 2018 roku wychodzimy już po raz 59!

W tym roku wędrujemy w dniach 27 lipca - 6 sierpnia z hasłem "Obdarowani - PPAG 2018". Pielgrzymka jest wydarzeniem o wymiarze religijnym. To niezwykła form wędrownych rekolekcji.
 
Centrum każdego dnia stanowi Msza święta. Treści jakie wypełniają czas wspólnego pielgrzymowania to przede wszystkim pogłębiona refleksja religijna. Pielgrzymka to także wspólna modlitwa psalmami, rozmyślanie, świadectwo, śpiew, modlitwa różańcowa, śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, Droga Krzyżowa, liczne rozmowy oraz dyskusje religijne indywidualne i grupowe.

Istotnym momentem pielgrzymki jest Sakrament Pokuty i Pojednania, który przeżywamy przed pielgrzymką (Idziemy w stanie Łaski Uświęcającej!), a w czasie trwania pielgrzymki - na każdą prośbę ...

Konieczne są także momenty ciszy, które są okazją do osobistego spotkania z Panem Bogiem, refleksji i zadumy nad przeżywanymi prawdami wiary i własnym życiem. Dotyczy to szczególnie czasu nocnego spoczynku (od modlitw wieczornych aż do porannej Mszy św. obowiązuje Sacrum Silentium czyli Święta Cisza!).

Jesteśmy wielką rodziną pielgrzymkową, dlatego zwracamy się do siebie po imieniu. To co wypełnia treść całej pielgrzymki, to podstawowe prawo chrześcijańskiej Miłości Pana Boga i Bliźniego. Dialog i otwarcie na bliźnich! Wszyscy więc spieszymy z pomocą i życzliwością na trasie, na postojach, podczas noclegów - WSZĘDZIE.

KONTAKT i ZAPISY

Wszelkie informacje i zapytania nt pielgrzymki oraz zapisy dostępne są na naszym fanpage na facebook (www.facebook.pl/PromienistaGniezno) albo za pośrednictwem e-mail: ppag.promienista.gniezno@gmail.com

Pozdrawiamy i zapraszamy na szlak!
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno