Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Lato w gnieźnieńskim Teatrze!

Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Lato w gnieźnieńskim Teatrze!
REKLAMA

Jakich wakacyjnych atrakcji spodziewać się możecie w tym roku od gnieźnieńskiego Teatru? Na przełomie lipca i sierpnia Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

"Przyszłość" to cykl warsztatów, które Teatr Fredry w Gnieźnie realizować będzie w ramach programu Lato w teatrze 2018 w dniach 23 lipca - 5 sierpnia b.r. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych wakacji spojrzymy w przyszłość i odległe galaktyki. Warsztaty sprzyjać będą pracy wyobraźni, wolnej i otwartej na możliwości kreacji. By pobudzać ją jeszcze bardziej, prowadzący sięgną po teksty kultury, doniesienia naukowe, a także przykłady z literatury science fiction, dystopii i książek dla dzieci. Jak zwykle podczas wakacyjnej przerwy pragniemy zaproponować  młodym gnieźnianom fantastyczną zabawę w teatr, pod okiem znakomitych artystów i pedagogów teatralnych. Dla dzieci może to być pierwsza okazja spotkania ze sztuką teatru i stanięcia przed niezwykłą szansą tworzenia go osobiście. Nie przegapcie jej!  - mówi Joanna Nowak dyrektor Teatru Fredry w Gnieźnie.

Istotą projektu jest stworzenie przestrzeni dla artystycznej wypowiedzi dzieci w wieku 7-12 lat, a zatem możliwości aktywnego włączenia się w proces poznawania i tworzenia teatru. Prowadzący stworzą obszar dla twórczej działalności młodych uczestników i będą ją wspierać. Ramę działań będą stanowiły warsztaty: pedagogiczno-teatralny i reżyserski. Pierwszy pozwoli zarysować horyzonty myślenia o przyszłości, które będą inspiracją dla innych działań, drugi - umożliwi dzieciom przełożenie doświadczeń na działania sceniczne. Pozostałe warsztaty będą stanowiły twórcze wypełnienie i szukanie różnych sposobów wyrazu doświadczeń, emocji i wyobrażeń związanych z przyszłością.

Teatr do odkrywania świata zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, które pragną przekonać się o możliwościach twórczego działania. Jeśli więc chcesz poznać nieograniczone możliwości kreacji, nieziemsko spędzić czas w Teatrze i wyjątkowo dobrze się bawić, nie czekaj i weź udział w rekrutacji.

Uwaga! Rekrutacja trwa tylko tydzień i rusza 20 czerwca o godz. 10:00.  Zapisy potrwają do 27 czerwca do godz. 15:00, albo do wyczerpania limitu miejsc i przyjmowane są wyłącznie pod numerem telefonu:  61 426 16 15.

Teatr Fredry informuje, że udział w warsztatach jest PŁATNY i wynosi 40 zł od dziecka. Rodzice i opiekunowie zapisujący dzieci są zobowiązani do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 25 czerwca o godz. 18:00 i uregulowania pełnej należności za warsztaty. Nieobecność rodziców/opiekunów na spotkaniu jest równoznaczna z wykreśleniem uczestnika z listy.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Horror przy Sportowej 5. Strata punktów na własne życzenie Horror. Tak można podsumować dzisiejszy mecz Szczypiorniaka Gniezno z SMS ZPRP Gdańsk II. Gnieźnianie... Poniedziałek, 19 listopada 2018
Derby Wielkopolski dla MKS-u PR URBIS Gniezno! Derby Wielkopolski dla MKS-u PR URBIS Gniezno! W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana... Poniedziałek, 19 listopada 2018
Karolina Kasprowiak powołana na zgrupowanie kadry narodowej! Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie zawodniczki MKS PR Gniezno - Karoliny Kasprowiak. 18-latka... Sobota, 17 listopada 2018
SMS ZPRP Gdańsk kolejnym rywalem Wilków Już w niedzielę mecz na szczycie II Ligi! Szczypiorniak u siebie podejmie trzecią w tabeli drużynę SMS... Sobota, 17 listopada 2018