Logo

XIV Gala Filmowa w I LO

Artykuł dodany: Sobota, 9 czerwca 2018
XIV Gala Filmowa w I LO
REKLAMA

"Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć" - powiedział Alfred Hitchcock. I niewątpliwie słowa te dobrze oddają klimat wydarzenia kulturalnego, które miało miejsce 8 czerwca w auli I LO.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Już po raz czternasty uczniowie klasy drugiej o profilu humanistycznym mieli okazję w ramach projektu z edukacji filmowej zorganizować przegląd filmów amatorskich. Projekt cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych (i nie tylko naszych) uczniów, a z roku na rok zyskuje coraz barwniejsza oprawę i coraz wyższy poziom artystyczny. W bieżącym roku o statuetki Oscarów rywalizowały cztery filmy, których twórcami byli uczniowie klasy 2i2. W świat X Muzy wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność sekwencje filmowych ścieżek dźwiękowych zagranych i zaśpiewanych prez Oliwię, Amandę, Kamilę - z kl. 2i2, Michała z 2g i Anię z 2b, a Galę poprowadziły w sposób profesjonalny Wiktoria i Julia (2i2) Pokazom produkcji filmowych towarzyszyły konkursy: na najlepszy plakat filmowy oraz Nagroda publiczności. W trakcie obrad Jury mogliśmy posłuchać koncertu trójki utalentowanych młodych muzyków z zespołu Pigs Might Fly (Jonasz, Kuba, Mikołaj), który zyskuje coraz szersze grono fanów i często pojawia się na gnieźnieńskiej scenie muzycznej. Organizację Gali wspomogli również Jordan (2g) i Ula (1c). Po burzliwych obradach przyznano nagrody:
  • Najlepsza aktorka - Aleksandra z kl. 2i2 (film "Introspekcja")
  • Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Mikołaj z kl. 2i2 (filmy: " Rzeczy, które lubię", "Czas teraźniejszy")
  • Najlepszy reżyser- Mikołaj z kl. 2i2 (film "Rzeczy, które lubię")
  • Najlepszy scenariusz - film "Rzeczy, które lubię"
  • Najlepszy montaż- Mikołaj z kl. 2i2 (film "Rzeczy, które lubię")
  • Najlepsze zdjęcia - Angelika z kl. 2i2 (film "Introspekcja")
  • Najlepszy aktor drugoplanowy - Mikołaj z III LO" (film "Czas teraźniejszy")
  • Najlepszy plakat filmowy- "Sztuka konceptualna" - Robert, Adam z kl. 2i2
  • Nagrodę publiczności otrzymał film "Rzeczy, które lubię"

Tematyka tegorocznych filmów koncentrowała się wokół poszukiwania swojego miejsca na ziemi, odkrywania tego, kim jestem i roli sztuki w życiu młodego człowieka. Jury podkreślało wysoki poziom artystyczny etiud filmowych i zaproponowało zgłoszenie ich do gnieźnieńskiej Offeliady. Autorzy filmów zamieszczą w najbliższym czasie swoje filmy na portalu YoungFace.Tv. Zarówno pokaz filmów, jak i wręczenie nagród dostarczyły widzom i uczestnikom wielu emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejna edycję Gali Filmowej w przyszłym roku szkolnym.
tekst: I LO
foto: I LO

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno