Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Literaturoznawczy masterzy", czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców

Artykuł dodany: Wtorek, 27 marca 2018
REKLAMA

W odbywającym się, w tym roku wiosną, VIII Literackim Festiwalu PRETEKSTY znalazło się także miejsce na test wiedzy o książkach, czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców. Nie miał on w sobie nic z trudów prac kontrolnych, znanych ze szkolnej ławki. Było za to zabawnie, zaskakująco i zajmująco.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wśród kategorii przygotowanych przez członków Klubu Dyskusji o Książce znalazły się tematy związane z ekranizacjami literackimi, współczesną wiedzą z zakresu teorii literatury, komiksem. Stulecie praw wyborczych kobiet uczciliśmy pytaniami związanymi z kultowymi bohaterkami oraz sławnymi autorkami. Najtrudniejsza okazała się runda poświęcona właśnie kultowym bohaterkom.

Do turnieju stanęło siedem trzyosobowych drużyn, w tym jedna niepełna. Byli to reprezentanci gnieźnieńskich Liceów I i II, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium, a także grupa "Kulturników" oraz grupa Klubu Fantastyki Fantasmagoria.

Po zaciętych bojach oraz koniecznej dogrywce zwycięzcami IV Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców zostali "Dekadenci" z II LO w składzie: Lilianna Kłos, Jakub Krzymiński, Mikołaj Stopczyński. Drugie miejsce zdobyła drużyna "Kulturników", którą reprezentowali: Marta Pacak i Piotr Wiśniewski. Team zrzekł się praw do nagród, tym samym umożliwiając wyróżnienie ekipy "Narzekalistyczne trio" zajmującej czwartą lokatę, w jej składzie znaleźli się: Maurycy Chwiłka, Alicja Szalczyńska i Zuzanna Wiśniewska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie I LO: Wiktoria Gibas, Katarzyna Iwańska oraz Monika Kaźmierska występujący jako "Konfidenci".

Klub Dyskusji o Książce działający przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna pragnie serdecznie podziękować za udział w Turnieju - uczestnikom oraz opiekunom, za gościnę - Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, za czteroletnie zaufanie - Dyrektorowi VII Festiwalu Literackiego PRETEKSTY Panu Piotrowi Wiśniewskiemu.

Na kolejny turniej zapraszamy w przyszłym roku, co miesiąc zaś na nasze spotkania poświęcone dyskusji literackiej.
tekst: KDoK
foto: Anna Farman
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno