Logo

Książkowa choinka w bibliotece

Artykuł dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Książkowa choinka w bibliotece
REKLAMA

Nieubłaganie nadszedł czas rozbierania choinek. W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a, od grudnia 2017 roku można było podziwiać konstrukcję składającą się z książek. Oglądając choinkę nie można było od razu policzyć, z ilu pozycji została zbudowana. Tak się złożyło, że niewidoczne wnętrze też zostało wypełnione książkami.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Bibliotekarze zaprosili wszystkich obecnych i potencjalnych czytelników do wspólnej zabawy. Wystarczyło odwiedzić filię do końca stycznia 2018 roku i podać przypuszczalną liczbę książek, z których została zbudowana choinka.

Okazało się, że w konkursie wzięło udział 271 osób. Najtrafniejsze odpowiedzi udzieliły cztery osoby, które podały najbardziej zbliżoną liczbę książek. Zwycięzcą został Włodzimierz Bartkowiak - 777 książek. Pozostali laureaci to: Alicja Bartkowiak /794 książki; Janina Fischer/ 752 książki i Julia Morkowska / 750 książek.

Wszyscy otrzymali w nagrodę książki - niespodzianki z rąk dyrektora biblioteki Janusza Ambrożego. Zdradzając tajemnicę: nietypowa instalacja powstała z 784 książek. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do odwiedzania gnieźnieńskiej książnicy.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno