Logo

Uczcił 98. rocznicę powstania Policji Państwowej przepływając Jezioro Lednickie

Artykuł dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Uczcił 98. rocznicę powstania Policji Państwowej przepływając Jezioro Lednickie
REKLAMA

Była to pierwsza próba przepłynięcia przez gnieźnieńskiego policjanta asp. sztab. Adama Owczarzaka Jeziora Lednickiego. Na jego terenie znajduje się wyspa Ostrów Lednicki, która była rezydencją pierwszego władcy Polski. To właśnie tutaj przebywał książę Mieszko I. Na pamięć tego miejsca i powołania Policji Państwowej w czasie 223 minut nasz funkcjonariusz przepłynął jezioro.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W środę, 9 sierpnia, dla upamiętnienia powstania Policji Państwowej (24 lipca 1919) oraz zbliżających się obchodów Święta Wojska Polskiego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Adam Owczarzak podjął próbę przepłynięcia całego Jeziora Lednickiego o długości 7,3 km. Akwen ten z wyspą Ostrów Lednicki jest symbolem narodzin Państwa Polskiego. Próba rozpoczęła się o godzinie 11.41 na skraju jeziora od strony drogi wojewódzkiej nr 194 (dawna droga krajowa nr 5).

W chwili rozpoczęcia pogoda była sprzyjająca takiemu wyzwaniu, było bezwietrznie, a temperatura powietrza wynosiła około 25 stopni. Podczas próby przepłynięcia funkcjonariusz był asekurowany przez sternika motorowodnego na łodzi sierż. Krzysztofa Sabiłło. W trakcie pokonywania akwenu okazało się, że pogoda załamała się, zerwał sie porywisty wiatr, co jednak nie przeszkodziło policjantowi kontynuować wykonanie zadania. Na koniec na niebie znów pojawiło się Słońce. Próba zakończyła się sukcesem z czasem 3 godziny 43 minuty 31 sekund, czyli 223 minuty i 31 sekund. Gratulujemy!
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno