Logo

Oszustwo metodą na "prokuratora"

Artykuł dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Oszustwo metodą na

W Gnieźnie doszło do oszustwa metodą na tzw. "wnuczka". Tym razem schemat działania był ten sam, ale osobą dzwoniącą nie był "wnuczek" czy " policjant". Do mieszkanki naszego miasta zadzwonił mężczyzna, podający się za "prokuratora". Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do jednej z mieszkanek Gniezna zadzwonił telefon. Męski głos w słuchawce przedstawił się jako "prokurator Kazimierski" nadzorujący wykonywanie czynności. "Prokurator" poinformował kobietę, że jej córka miała wypadek samochodowy, podczas którego potrąciła inną osobę. By nie została aresztowana musiała wpłacić wysoką kaucję.

Kobieta udała się do banku, gdzie wypłaciła pieniądze, cały czas utrzymując kontakt telefoniczny z oszustem. Następnie po dotarciu do domu przekazała gotówkę młodemu mężczyźnie, który szybko oddalił się w nieznanym kierunku. Po tym oszust zadzwonił po raz ostatni mówiąc, że niebawem jej córka zostanie zwolniona do domu. Jak się wkrótce okazało córka kobiety nie miała żadnego wypadku.

Policjanci, przedstawiając szczegółowo metodę działania oszustów ostrzegają i zwracają się ponownie z apelem o czujność i rozwagę przy podejmowaniu każdej decyzji o przekazaniu pieniędzy, nawet, gdy żąda tego "prokurator".
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Polaj
30.05.2017 19:38

Trzeba byc niedorozwinietym zeby w dobie komputerow telefonow zlapac sie na taki numer wcale mi nie jest szkoda poszkodowanej

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Internauta - 31.05.2017 13:15

trzeba być niedorozwiniętym żeby pisać takie komentarze o ludzkiej tragedii... podejrzewam że tradycyjnie chodziło o jakąś staruszkę więc o jakiej dobie komputerów mówisz? ludzie są jednak bezwzględni i okrutni...REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno