Logo

Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Artykuł dodany: Sobota, 20 maja 2017
Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Dzisiaj (sobota) o godzinie 12.26 strażacy zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do wypadku drogowego w miejscowości Graby. Na miejsce wysłano zastępy z PSP Gniezno, OSP Czerniejewo, a także OSP Nekla oraz Pogotowie Ratunkowe, Policję i Pogotowie Energetyczne.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód uderzył w słup energetyczny i stanął w płomieniach. Autem podróżowały 3 osoby, które opuściły samochód o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu płonącego auta.

Policjanci z Czerniejewa przedstawili zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna ten mając w organizmie 1,3 promila alkoholu uderzył Fiatem w słup energetyczny, w wyniku czego auto stanęło w płomieniach. Do zdarzenia doszło 20 maja o godzinie 12.45 w miejscowości Graby koło Czerniejewa.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z Czerniejewa, kierujący Fiatem Punto 20-letni mieszkaniec Czerniejewa uderzył w słup trakcji energetycznej, po czym pojazd stanął w płomieniach, ulegając całkowitemu spaleniu. Słup energetyczny przełamał się i pochylił w stronę pobocza drogi.

Autem podróżowało również dwóch 18-letnich pasażerów. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przebadała uczestników zdarzenia na miejscu, nie stwierdzając obrażeń wymagających interwencji lekarskiej. Wezwano również pracowników firmy Enea, którzy odłączyli dopływ energii elektrycznej do uszkodzonego słupa.

20-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
 
tekst: OSP Czerniejewo, KPP Gniezno
foto: OSP Czerniejewo

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno