moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Sobota, 20 maja 2017
  • Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Dzisiaj (sobota) o godzinie 12.26 strażacy zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do wypadku drogowego w miejscowości Graby. Na miejsce wysłano zastępy z PSP Gniezno, OSP Czerniejewo, a także OSP Nekla oraz Pogotowie Ratunkowe, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód uderzył w słup energetyczny i stanął w płomieniach. Autem podróżowały 3 osoby, które opuściły samochód o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu płonącego auta.

Policjanci z Czerniejewa przedstawili zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna ten mając w organizmie 1,3 promila alkoholu uderzył Fiatem w słup energetyczny, w wyniku czego auto stanęło w płomieniach. Do zdarzenia doszło 20 maja o godzinie 12.45 w miejscowości Graby koło Czerniejewa.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z Czerniejewa, kierujący Fiatem Punto 20-letni mieszkaniec Czerniejewa uderzył w słup trakcji energetycznej, po czym pojazd stanął w płomieniach, ulegając całkowitemu spaleniu. Słup energetyczny przełamał się i pochylił w stronę pobocza drogi.

Autem podróżowało również dwóch 18-letnich pasażerów. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przebadała uczestników zdarzenia na miejscu, nie stwierdzając obrażeń wymagających interwencji lekarskiej. Wezwano również pracowników firmy Enea, którzy odłączyli dopływ energii elektrycznej do uszkodzonego słupa.

20-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
 
tekst: OSP Czerniejewo, KPP Gniezno
foto: OSP Czerniejewo

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pożar samochodu na ul. Poznańskiej W niedzielę ok. godz. 15.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze samochodu osobowego na ul. Poznańskiej... Poniedziałek, 21 września 2020
Tragiczny wypadek na terenie ogrodów działkowych w Kalinie! Nie żyje 76-letni mężczyzna! W sobotę ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na terenie ogrodów działkowych... Poniedziałek, 21 września 2020
26-latka za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kratki Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 26-latkę, którą podejrzewają o kradzież z jednego... Piątek, 18 września 2020
Odnalazły się skradzione rowery. Policja szuka właścicieli Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie podczas wykonywania czynności służbowych zabezpieczyli... Piątek, 18 września 2020