Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Sobota, 20 maja 2017
  • Uderzył w słup energetyczny! Auto stanęło w ogniu

Dzisiaj (sobota) o godzinie 12.26 strażacy zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do wypadku drogowego w miejscowości Graby. Na miejsce wysłano zastępy z PSP Gniezno, OSP Czerniejewo, a także OSP Nekla oraz Pogotowie Ratunkowe, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód uderzył w słup energetyczny i stanął w płomieniach. Autem podróżowały 3 osoby, które opuściły samochód o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu płonącego auta.

Policjanci z Czerniejewa przedstawili zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna ten mając w organizmie 1,3 promila alkoholu uderzył Fiatem w słup energetyczny, w wyniku czego auto stanęło w płomieniach. Do zdarzenia doszło 20 maja o godzinie 12.45 w miejscowości Graby koło Czerniejewa.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z Czerniejewa, kierujący Fiatem Punto 20-letni mieszkaniec Czerniejewa uderzył w słup trakcji energetycznej, po czym pojazd stanął w płomieniach, ulegając całkowitemu spaleniu. Słup energetyczny przełamał się i pochylił w stronę pobocza drogi.

Autem podróżowało również dwóch 18-letnich pasażerów. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przebadała uczestników zdarzenia na miejscu, nie stwierdzając obrażeń wymagających interwencji lekarskiej. Wezwano również pracowników firmy Enea, którzy odłączyli dopływ energii elektrycznej do uszkodzonego słupa.

20-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
 
tekst: OSP Czerniejewo, KPP Gniezno
foto: OSP Czerniejewo

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pożar przy ul. Laubitza w Gnieźnie! W garażu znaleziono spalone zwłoki Dzisiaj ok. godz. 22.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze garażu przy ul. Laubitza w Gnieźnie.... Wtorek, 18 lutego 2020
Jutro ogólnopolska akcja Policji! 19 lutego w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn.... Wtorek, 18 lutego 2020
Ściął latarnię Mercedesem W sobotę o godz. 21.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku samochodu osobowego w Niechanowie.... Poniedziałek, 17 lutego 2020
Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h - zatrzymane 3 prawa jazdy Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami... Poniedziałek, 17 lutego 2020