Logo

Zapis pewnego dzieciństwa w tomiku "Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej

Artykuł dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
Zapis pewnego dzieciństwa w tomiku

Za nami kolejne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce. Dzięki propozycji Ewy Ciesielskiej mierzyliśmy się z ubiegłoroczną laureatką nagrody Nike, debiutem literackim Bronki Nowickiej.

Tomik poetycki "Nakarmić kamień" to zbiór czterdziestu jeden krótkich opowieści, kryjących w sobie obrazy z dzieciństwa. Jest to relacja osoby dorosłej, odnosząca się do przeszłości. Przeszłości trudnej, bolesnej, traumatycznej.

Nie dla wszystkich członków Klubu lektura tej niewielkiej książeczki okazała się być czystą przyjemnością. Pomijając trudną tematykę, czy indywidualne upodobania do gatunków literackich sceptycyzm budziła ilość metafor, czy nie zawsze jasne zestawienia różnych elementów w jednej historii. Mieliśmy też miejscami wrażenie budowania opowieści dokoła jednej udanej frazy. Były również małe oczarowania a nawet inspiracje. Dla mnie osobiście tomik "Nakarmić kamień" okazał się doskonałą porcją poezji, która wypełniła wszystkie długo nieodwiedzane przez lirykę miejsca mojej duszy. Tym samym polecam.

W przyszłym miesiącu czeka nas wyjątkowe spotkanie z książką i... jego autorką. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Klub Dyskusji o Książce mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, pisarką, animatorką kultury, aktywistką miejską.

Dyskusja o najnowszej książce pisarki "Ma być czysto" odbędzie się 12 maja (piątek) o godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. Spotkanie poprowadzi Kamila Kasprzak-Bartkowiak.

Spotkanie z laureatką plebiscytu "Radiowego Domu Kultury" Trójki, stypendystką programu "Aktywność obywatelska" jest współorganizowane przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego.
źródło: BPMG
tekst: KDoK
foto: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno