Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne kary za dzikie wysypiska w Gnieźnie

Czwartek, 3 listopada 2016
 • Kolejne kary za dzikie wysypiska w Gnieźnie

W ostatnich dniach strażnicy miejscy w Gnieźnie w wyniku podjętych czynności ustalili sprawców, którzy z ulic, chodników, skwerów urządzili sobie składowiska śmieci. Wszyscy zostali ukarani.

29 października po zgłoszeniu mieszkańca, że na między ulicami Armii Krajowej i Widną ktoś porzucił zużyte meble i inne śmieci, funkcjonariusze Straży Miejskiej przystąpili do niezwłocznego działania. Zaledwie kilkadziesiąt minut trwało zidentyfikowanie sprawcy wykroczenia. Jarosław W., mieszkaniec osiedla Grunwaldzkiego, za swój naganny czyn otrzymał mandat karny, teren uprzątnięto. Tego samego dnia strażnicy miejscy wezwali współwłaściciela posesji przy ulicy Strumykowej graniczącej z obiektem sportowym, który jest zanieczyszczony od długiego czasu i „straszy” nie tylko młodzież korzystającą ze stadionu. Za nieporządek na posesji Jarosław Ł. mieszkaniec powiatu poznańskiego został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i jednocześnie zobligowany w ustalonym terminie do usunięcia wszelkich nieprawidłowości pod groźbą kolejnych grzywien. Kilka dni trwało ustalenie sprawcy wykroczenia, który 19 października 2016 r. porzucił worki ze śmieciami po produktach spożywczych na skrzyżowaniu ulic Młodzieży Polskiej i Drobnej. Marek K. mieszkaniec tego samego osiedla Piekary za ten czyn w dniu 28 października br. ukarany został mandatem karnym w kwocie 200 zł i musiał posprzątać śmietnisko.

Straż Miejska w Gnieźnie apeluje o rozsądek i zapowiada zdecydowaną walkę ze sprawcami dzikich wysypisk. Wobec nich stosowane będzie postępowanie mandatowe z jednoczesnym warunkiem przywrócenia miejsca do pierwotnego stanu, w przeciwnym wypadku kierowane będą wnioski o ukaranie przez sąd. Przypominamy jednocześnie, że istnieje możliwość przekazania nieodpłatnie starych mebli, innego sprzętu oraz zebranych w sposób selektywny odpadów w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Gnieźnie na ul. Chrobrego 21 w każdą sobotę w godzinach 8.00 - 14.00 (regulamin PSZOK na stronie www.urbis.gniezno.pl).

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 10.11.2016 17:20  Odpowiedz na komentarz

  Gniezno macie nieuczciwą straż miejską zostałem oskarżony o coś czego nie zrobiłem po prostu poszukali Jelenia odmówiłem mandat spotkamy się w sądzie .Nie mają żadnych zdj ani nagrania tylko słowo przeciw słowu .Nakłamali w protokole że aż się za głowę złapałem i to jest strażnik prawa?Zwłaszcza taki jeden skakał jak ten kogut a ja nie wiedziałem o co chodzi .Ten człowiek nie powinien nosić munduru za te kłamstwa nie godnie go nosi .

 • 08.11.2016 09:37  Odpowiedz na komentarz

  Za tego typu rzeczy kara powinna wynosić co najmniej 3.000,00 zł. Jestem prawie pewien ,że wówczas takich wysypisk byłoby zdecydowanie mniej. Apeluję do wszystkich - tylko niebotyczne kary ukrócą ten proceder.

  08.11.2016 15:21

  JURAS a co to za niebotyczna kara te 3000zł? To nawet nie jest jedno przeciętne wynagrodzenie. W Barcelonie za wyrzucenie peta na ulicę jest 3000 EUR i tak samo za nie sprzątnięcie po psie. Jak to się ma do bezczelnego wyrzucenia ciężarówki śmieci?

 • 07.11.2016 09:00  Odpowiedz na komentarz

  Świnie ciekawe czy taki chlew mają w domu? Brudasy

 • 06.11.2016 17:57  Odpowiedz na komentarz

  zobaczcie co jest na rogu ul Surowickiego a Miła

PODOBNE TEMATY
Strażnicy miejscy mogą wejść do domu w celu przeprowadzenia kontroli Po artykule związanym z mandatami nakładanymi na osoby spalające śmieci w domowych piecach pojawiły... Wtorek, 8 października 2019
Wandal z targowiska skazany! Prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie przez pół roku, pokrycie szkód w wysokości 2 029 zł... Czwartek, 3 października 2019
Kontrole Straży Miejskiej w zakresie spalania w piecach niedozwolonych odpadów Przełom września i października, chłodne wieczory i noce spowodowały pierwsze interwencje Straży Miejskiej... Czwartek, 3 października 2019
Uczniowie "Ósemki" sprzątali las 19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej... Czwartek, 19 września 2019