moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Areszt dla 21-latka, który znęcał się nad rodziną

Czwartek, 17 lutego 2022
  • Areszt dla 21-latka, który znęcał się nad rodziną

Chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą śledczy skutecznie izolują sprawców zagrażających życiu lub zdrowiu swoich najbliższych. Przekonał się o tym 21-letni mieszkaniec Trzemeszna podejrzany o znęcanie nad rodziną, wobec którego Sąd orzekł trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W ubiegły piątek (11.02.2022) policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego agresora, który został zatrzymany.

W ciągu kilkunastu godzin śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 21-latek po raz kolejny dopuścił się przemocy wobec członków swojej rodziny. Sprawca wszczynał awantury pod wpływem alkoholu, podczas których w wulgarny i obraźliwy sposób odnosił się do domowników, niszczył przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, a najstarszego członka rodziny szarpał i popychał.

Wcześniejsze środki zapobiegawcze, między innymi w postaci dozoru policyjnego, nie przyniosły oczekiwanego skutku, dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie wnioskowali do Prokuratury o zastosowanie najbardziej dotkliwego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 12 lutego sędzia, po zapoznaniu z dowodami, przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Nie czekaj. Przerwij przemoc.


Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

tekst: KPP Gniezno
foto: KPP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolizja między Niechanowem a Witkowem W sobotę ok. godz. 10.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Miroszce... Niedziela, 22 maja 2022
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022