moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Piątek, 14 stycznia 2022
  • Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Straż Miejska w Gnieźnie ustaliła i ukarała sprawcę zaśmiecania miejskich terenów przy ul. Konopnickiej. Za to i za inne wykroczenia 25-letni mieszkaniec Gniezna został ukarany kilkoma mandatami.

W ostatni dzień 2021 r. dyżurny Straży Miejskiej w Gnieźnie został poinformowany o podrzuceniu tapczanu na terenie miejskim na ul. Konopnickiej. Sprawca wykroczenia poruszał się zielonym Oplem Astra na zagranicznych tablicach. Funkcjonariusze potwierdzili porzucony tapczan i przystąpili do próby ujawnienia tego samochodu, ustalenia właściciela pojazdu i miejsca jego zamieszkania. Szybko zidentyfikowano miejsce parkowania pojazdu. Kiedy kierowca popełnił błąd i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu, wezwano na miejsce holownik. W trakcie załadunku na lawetę kierowca przybył na miejsce i uregulował płatność zgodnie z przepisami za przyjazd auto-pomocy orazz zobowiązał się wskazać kierującego pojazdem, który zdecydował o pozostawieniu jego pojazdu na skrzyżowaniach w mieście, a także wywiózł tapczan w niedozwolone miejsce.

Niestety, kiedy właściciel pojazdu nie stawiał się na wezwanie w siedzibie Straży Miejskiej i ponownie zaparkował pojazd na tym samym skrzyżowaniu, funkcjonariusze nie byli już tolerancyjni. 11 stycznia pojazd odholowano na parking strzeżony. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna, otrzymał kilka mandatów karnych na sumę 2 tysięcy złotych za popełnienie 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym oraz 500-złotowy mandat za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Zobowiązany został do zabrania tapczanu i oddania go do PSZOKu oraz do zapłaty kilkuset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego.

Straż Miejska dziękuje zgłaszającej za właściwą reakcję, jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 zł, a według nowego taryfikatora za brak wskazania kierowcy, który poruszał się pojazdem, grozi mandat od 500 zł nawet do 8 tys. zł, natomiast grzywna w sądzie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych. 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • Na USTRONIU śnieg znowu przykrył bałagan w tym lasku za Zabłockiego 28. Ale ten śnieg znowu stopnieje bałagan będzie znowu straszył !! Kochani Strażnicy Miejscy , Przecież to wielki wstyd dla Gniezna mieć taki bałagan w centrum osiedla mieszkaniowego .

  • nASZA Straż Miejska mogła by w końcu ustalić właściciela terenu na osiedlu "USTRONIe". za szczytem bloku przy ulicy Zabłockiego 28. Jest tam, taki mały "lasek".a w tym lasku śmietnisko jakiego świat nie widział.Śmietnisko w samym środku Gniezna! Dosłownie kilka metrów od wizytówki rekreacyjnej Gniezna - parku XXV lecia. ten śmietnik w tym lasku, jest już od nastu lat. Ale władze naszego Miasta chyba udają, że nic o tym wysypisku wszelkich śmieci nie wiedzą. A może tą zaśmieconą działkę w końcu ktoś zakupi od Miasta, uporządkuje i zbuduje tam sobie mały biały domek. Miejsce idealne !!

  • hahhaa Te gówno, którym się poruszał nie jest chyba nawet tyle warte.

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Tysiąc złotych mandatu dla rowerzysty! Od 1 stycznia weszły w życie zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym, które zwiększyły wysokość grzywien... Czwartek, 27 stycznia 2022