moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uwaga na osiedlowe opryski

Niedziela, 6 czerwca 2021
 • Uwaga na osiedlowe opryski

Na gnieźnieńskich osiedlach stosowane są opryski na chwasty. Dotyczy to chodników. Opryski mają zapobiec wyrastaniu trawy i innej zieleni między betonowymi płytami. Niestety mogą być one szkodliwe dla zwierząt.

O sprawie poinformował nas mieszkaniec osiedla Winiary. Jak twierdzi, jego pies zjadł lub polizał trawę w miejscu, gdzie chwilę wcześniej zrobiony był oprysk. Niestety skończyło się na wizycie u weterynarza. Całe szczęście zwierzę przeżyło, jednak mocno się rozchorowało.

Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnił nas, że poleci stosować opryski o mniejszym stężeniu. Rozważy także zakup tabliczek o treści „Uwaga oprysk”, aby ostrzec właścicieli czworonogów.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 12.06.2021 10:37  Odpowiedz na komentarz

  o PSY nie trzeba się obawiać. One mają znakomity węch. I gdyby ten oprysk był dla psów szkodliwy, to by się do tych krawężników opryskanych przez dozorców w ogóle nie zbliżały ! Ten oprysk natychmiast wsysany jest przez ziemię i korzenie dwulistnych chwastów typu: mlecze. To nie jest już szkodliwy Ran-dup, który w Polsce nie jest już sprzedawany!!

 • 07.06.2021 22:08  Odpowiedz na komentarz

  najważniejsze, ŻE CHODNIKI SA NIEPOZARASTANE ZIELSKIEM. bO JAK KIEDYŚ PRZECHODZIŁAM CHODNIKIEM WZDŁUŻ ULICY ZABŁOCKIEGO I PCHAŁAM WÓZEK Z DZIECKIEM, TO TAM KOSTKI Z istniejącego TAM CHODNIKA WIDAĆ ZALEDWIE 20 CENTYMETRÓW. POZOSTAŁA CZĘŚĆ, DWU METROWEJ SZEROKOŚCI CHODNIKA ZAROŚNIĘTA JEST ZIELSKIEM. tAM NAWET NIE MA JAK PRZEJECHAĆ WÓZKIEM Z DZIECKIEM. CIEKAWE DO KOGO TEN CHODNIK NALEŻY.? CHYBA JUŻ NIE DO SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ BO ŻADNYCH OPRYSKÓW TAM NIE ZAUWAŻYŁAM !

 • 07.06.2021 10:29  Odpowiedz na komentarz

  Prawda jest taka że powinna zająć się tym policja ,kto normalny pryska Trucizna w tak gęsto zatrudnionym terenie gdzie jest pełno dzieci i zwierząt? Co innego rolnik który ma pole daleko od zabudowań ale w mieście powinna być ostrzeżenie dla mieszkańców. Kto by odpowiadał gdyby dziecko się zatruła????

 • 07.06.2021 07:55  Odpowiedz na komentarz

  kuba, A Próbowałeś KIEDYŚ HAKAĆ PRZY KRAWĘŻNIKACH kilometr trawnika !!a tyle właśnie muszą oczyszczać dozorcy !! Na swoim ogródku, gdzie masz 5 metrów krawężnika do oczyszczenia, to możesz się bawić swoją haczuszką. Ale zrób tak kilometr to zobaczysz ile będziesz miał odcisków na łapkach !!!

 • 06.06.2021 15:19  Odpowiedz na komentarz

  Piękny zabieg estetyczny wypalanie trawy...
  Masakra

PODOBNE TEMATY
11 października "Kobieta idealna" odwiedzi Gniezno! Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku.... Piątek, 24 września 2021
Próbna ewakuacja i ćwiczenia w firmie VELUX W środę na terenie firmy NB Polska Sp. z o.o. w Gnieźnie (Velux) odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla... Czwartek, 23 września 2021
Ślubowanie nowo przyjętej policjantki 22 września 2021 roku w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie ślubowanie złożyła... Czwartek, 23 września 2021
Wypadek w Dziekanowicach - szokujące ustalenia! Kobieta, która wczoraj wieczorem wypadła samochodem z drogi, staranowała bramę, przyłącze gazu i zatrzymała... Czwartek, 23 września 2021