moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

SkoyStudio - z miłości do pasji! Już niebawem rusza SkoyLabel!

Piątek, 28 maja 2021
  • SkoyStudio - z miłości do pasji! Już niebawem rusza SkoyLabel!

SkoyStudio to studio telewizyjno-filmowe, zajmujące się głównie realizacją teledysków. Obok nich, na YouTube'owym kanale znajdziemy też spoty reklamowe czy streszczenia lektur, a także nagradzane na festiwalach filmowych fabularne produkcje krótkometrażowe.

Założycielem i inicjatorem SkoyStudio był ś.p. Mikołaj Wojciechowski, pochodzący z Gniezna pasjonat filmu i muzyki; wizjoner i artysta. Motywowany chęcią nieustannego samodoskonalenia, tworzenia i dzielenia się swoją twórczością z innymi, przez wiele lat samodzielnie zarządzał Skoyem. Angażował w jego działania nie tylko swoich przyjaciół i znajomych, ale wszystkich tych, którzy podzielali jego pasje, tudzież chcieli spróbować swych sił na planie filmowym. Mikołaj z wielką, nieopisaną wręcz radością, oglądał jak osoby z artystyczną duszą łączą się w tym, co lubią.

Jego małym marzeniem było utworzenie pewnej grupy artystycznej dla młodzieży z Gniezna, która często rezygnuje z pasji, nie widząc perspektyw na dalszy rozwój.

Miki realizował się również muzycznie w Kotłownia Studio. Tam poznał dwie z kilku osób zajmujących się na dzień dzisiejszy dalszym działaniem SkoyStudio. Norbert Kiełpiński i Zuza Zakrzewicz niesamowicie zżyli się z Mikołajem. Ten do kotłowni wprowadził też swoją długoletnią przyjaciółkę, w której dostrzegł talent i chciał, by go pielęgnowała i rozwijała. Ola jest kolejną z osób dbających o trwałość tego, co stworzył jej przyjaciel.

Cały 2020 rok był nieustającym ciągiem pracy nad muzyką. Ambicja jaką posiadał Mikołaj pozwoliła mu na naprawdę szybką i przynoszącą efekty naukę. Zawsze słuchał wszystkich uwag i rad i brał je sobie do serca. Stworzył małą, muzyczną rodzinę, która spotykała się niemal każdego dnia. W efekcie Migz0ne pozostawił po sobie aż trzy pełne płyty oraz kilkanaście singli.

Rodzina Mikołaja bardzo chciała, by wszystkie jego utwory ujrzały światło dzienne. Zależało im na tym, aby zostały wydane w jak najlepszej jakości i pod szyldem Skoya. Dlatego też powstał SkoyLabel - wytwórnia muzyczna, której celem jest promocja twórczości Migzone’a, a dalej również innych artystów wchodzących w jej skład. SkoyLabel rozpoczyna oficjalną działalność z dniem 1 czerwca. Tego dnia zostanie wydana pierwsza EPka, na której usłyszymy Mikołaja, Zuzę i Olę.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
10 Tenorów już w listopadzie w Gnieźnie 20 listopada o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbędzie się koncert 10 Tenorów.... Czwartek, 14 października 2021
Spektakl "Telewizja kłamie" już 18 października w Gnieźnie Całkowicie świeży spektakl o telewizjach dobrze nam znanych (TVP, TVN, Polsat, TRWAM), o prowadzących... Czwartek, 14 października 2021
"KLIMAKTERIUM ... i już" ponownie w Gnieźnie! 2 października o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie odbędzie się spektakl "KLIMAKTERIUM ...... Piątek, 1 października 2021
Artystka SkoyLabel - Miu - z kolejnym utworem "Outta my mind" to piosenka, która powstała w czasie mojej kwarantanny - wyznaje Miu (Aleksandra Klaś). Sobota, 29 maja 2021