moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Powiatowe obchody Święta Policji

Piątek, 17 lipca 2020
  • Powiatowe obchody Święta Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki, Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz pogratulowali wyróżnień i awansów oraz złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom.

W tym roku policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zorganizowali uroczystości w piątek, 17 lipca.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Gnieźnie w intencji policjantów i policjantek, pracowników policji, a także ich rodzin rozpoczęły się o godzinie 9:00 uroczystą mszą świętą w kościele św. Michała koncelebrowaną przez kapelana gnieźnieńskich policjantów ks. Jacka Orlika. W swoim kazaniu z uwagi na obchody 95 rocznicy powołania kobiet do Policji ksiądz wspomniał o trudnej i odpowiedzialnej ich służbie w Policji.

Następnie po Eucharystii insp. Przemysław Kozanecki wspólnie ze swoimi zastępcami złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową przedwojennego komendanta kom. Józefa Wróblewskiego.

Po tym kadra kierownicza, samorządowcy i inne służby mundurowe złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym policjantów z Gniezna i okolic, a zamordowanych w 1940 roku w Twerze. Monument znajduje się w Parku im. gen. Władysława Andersa i stanowi ważny element w kultywowaniu dobrej tradycji.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczysta zbiórka połączona była z wręczeniem rozkazów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli zaproszeni goście, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Przewodniczący ZWNSZZ Policji województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary podziękował wszystkim policjantom i policjantkom, a także pracownikom Policji za służbę i zaangażowanie w każdym dniu.

Za służbę podziękowali także Starosta Gnieźnieński i Prezydent Miasta Gniezna.

Z okazji gnieźnieńskich obchodów Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom Policji życząc dalszych sukcesów w służbie i w życiu rodzinnym. Ponadto podziękował za dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa i Ojczyzny. Dodał, że bez wsparcia innych nie moglibyśmy realizować ustawowej misji.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 18.07.2020 11:04  Odpowiedz na komentarz

    Gruszczyński co taki przygarbiony? To nie jest postawa reprezentatywna, właściwa na tego typu uroczystości. Prosto i godnie trzeba stać, chyba, że już starość daje o sobie znać i problemy z kręgosłupem.

    18.07.2020 16:31

    Daj mu spokój-nadźwigał się chłopina worków z publicznymi pieniędzmi to jak ma wyglądać? A i cały czas robota stresująca - na scenie walki z pseudo-opozycją a za kotarą kumple. Zawód aktora i to w polityce wyjątkowo negatywnie odbija się na zdrowiu. Chyba dlatego p.Ostrowski i p.Gaweł zaczęli dbać o zdrowie i zostawili to miasto na pastwę losu?

PODOBNE TEMATY
Areszt dla piątkowego uciekiniera Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące 39-letniego mieszkańca Torunia, którego gnieźnieńscy policjanci... Środa, 29 czerwca 2022
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022