moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Duży pożar trzcin na Kustodii

Niedziela, 22 marca 2020
  • Duży pożar trzcin na Kustodii

Dzisiaj w godzinach popołudniowych strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy i trzcin na os. Kustodia w Gnieźnie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Zdziechowy.

Już w trakcie dojazdu na miejsce strażacy z daleka widzieli kłęby dymu unoszące się nad Kustodią. Ogień był wzmagany przez silny wiatr. Niestety spaleniu uległ spory obszar trzcin, w których gniazda miały liczne ptaki. Strażacy starali się jak najbardziej ograniczyć straty, jednak teren nie był dostępny dla ciężkich wozów. Gaszenie trwało kilka godzin.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik, OSP Zdziechowa, Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 25.03.2020 01:00  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe czy znajdą podpalacza ,czy chociaż zaczną go szukać????

    27.03.2020 21:29

    A kto ma szukać jak policja ma wywalone na takie sprawy a straż chyba nawet nie może nałożyć mandatu na podpalacza więc nic z tego nie wyjdzie a swoją drogą ciekawe czy redaktor napisze jak się kończą dla podpalaczy rowów ściernisk czy nieużytków jaka jest kara za takie coś????

  • 24.03.2020 20:20  Odpowiedz na komentarz

    Temu co to podpalił też coś podobnego się powinno spalić.oko za oko.tylko taka kara jest sprawiedliwa.

  • 24.03.2020 20:01  Odpowiedz na komentarz

    Na FOTO nr 16 jest UL.Biskupinska a PO Prawej sa OBIEKTY Orlika i Sp12

  • 23.03.2020 16:34  Odpowiedz na komentarz

    Jaki tor rowerowy ten teren od x czasu sie nie zmienił takie bzdury ludzie wypisuja

    23.03.2020 20:05

    a ZOBACZYŁEŚ ZDJĘCIE nr 16? bo na moje to tez twierdze że tor do speed rowera

  • 23.03.2020 10:39  Odpowiedz na komentarz

    Jak się uda dorwać to dowalić ile tylko można !!!

    24.03.2020 22:51

    Nie uda, bo nikt nie będzie się tym zajmował. Łatwiej stanąć w krzakach i nastrzelac parę mandatów.

  • 23.03.2020 07:17  Odpowiedz na komentarz

    na 16 tym zdjęciu "GALERII" PIĘKNIE WIDAĆ MINI TOR DO SPEEDROWERA. dO KOGO ON NALEŻY, ILE KOSZTOWAŁA JEGO BUDOWA ? nASI MALI ŻUŻLOWCY CHĘTNIE NA NIM JEŻDŻĄ ?

  • DROGA POŻAROWA powinna przebiegać również przez teren ogródków działkowych. Dlaczego nie przebiega powinni odpowiedzieć urzędnicy miejscy zatwierdzający plany działek rekreacyjnych na którym nie było wyznaczonej takiej drogi.

  • 22.03.2020 23:42  Odpowiedz na komentarz

    Za takie wypalanie trzcin rowów nieużytków powinny być nakładane kary po 5000 tyś zł a nie 50 zł lub upomnienie,wszyscy wdychamy smog i ci podpalacze trują nas celowo a dodatkowo niszczą świadoie przyrodę

PODOBNE TEMATY
Zgubiono portfel 26 października zgubiono różowy portfel, prawdopodobnie koło marketu Biedronka na ul. Witkowskiej w... Czwartek, 28 października 2021
Internetowy oszust usłyszał 23 zarzuty Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli... Czwartek, 28 października 2021
Wypadek między Mielżynem a Brudzewem We wtorek ok. godz. 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej... Środa, 27 października 2021
Znak STOP przy SP nr 8 zniknął na stałe Znak STOP przy przejeździe kolejowym znajdującym się na ul. 17 Dywizji Piechoty w Gnieźnie został usunięty... Środa, 27 października 2021