X
X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ile nieruchomości zwrócono właścicielom?

Wtorek, 28 lipca 2015
  • Ile nieruchomości zwrócono właścicielom?

W ostatnich latach głośno zrobiło się o zwrotach kamienic przedwojennym właścicielom. Zapytaliśmy Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie o ilość zwróconych nieruchomości w okresie powojennym.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna oraz Starostwa Powiatowego z następującym zapytaniem prasowym:

Ile nieruchomości zwróciło Miasto Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie (Skarb Państwa) prywatnym właścicielom w latach 1945 - 1989?
Ile nieruchomości zwróciło Miasto Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie (Skarb Państwa) prywatnym właścicielom w latach 1990 - 30.06.2015?

Jaka była szacowana łączna wartość w/w nieruchomości?

Urząd Miasta Gniezna poinformował nas, że zapytanie należy skierować do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Odpowiedź starostwa znajduje się poniżej:

Odpowiadając na pytania zawarte w zapytaniu prasowym z dnia 13 lipca br. wyjaśniam, iż:
1. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie posiada informacji ile i jakie nieruchomości zostały zwrócone w okresie od 1946 roku do 1989 roku byłym właścicielom. Wiedze w tym zakresie powinien posiadać Urząd Miejski w Gnieźnie, jako urząd organu administracji państwowej w tym okresie, lub jego jednostka organizacyjna, która administrowała przejętymi na rzecz Skarbu Państwa nieruchomościami.

2. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz jego poprzednik Urząd Rejonowy, na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami i poprzednio ustawy z dnia 29 kwietnia 1985 r. o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości, w okresie od 1991 r. do chwili obecnej, zwrócili siedemnaście nieruchomości gruntowych na terenie miasta Gniezna.

3. Inne zwroty nieruchomości mogły następować na podstawie decyzji naczelnych organów administracji państwowej lub wojewody - danych o ilości zwrotów w tym zakresie nie posiadamy.
Marcin Makohoński
Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji
Starostwa Powiatowego w Gnieźnie


Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 06.08.2015 21:41  Odpowiedz na komentarz

    najciekawszy będzie zwrot placu przy ul Jeziornej gdzie ktoś stawia dziwny wielki budynek. Na pewno spadkobiercy się ucieszą jak będą kazać to rozbierać lub naliczą opłaty za wynajem terenu.

    06.08.2015 23:49

    Kolejna perełka władzy na prywatnym terenie? Oj dzieje się )))

PODOBNE TEMATY
Baseny zewnętrzne czynne dopiero od połowy lipca! Inwestycja za prawie 3,5 mln zł bez sensu? Radny Arkadiusz Masłowski poinformował na swoim fanpage'u na facebook'u, że baseny zewnętrzne przy ul.... Czwartek, 24 czerwca 2021
Wyprzadaż Lata w Szafie Malucha! Już jutro startuje Wielka Wyprzedaż Lata w Szafie Malucha! Akcja trwa do wyczerpania asortymentu. Wszystkie... Czwartek, 24 czerwca 2021
Jakie grzejniki wybrać do ogrzewania gazowego? Ogrzewanie gazowe cieszy się obecnie dużą popularnością. Decydują się na nie inwestorzy, którzy budują... Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dobiega końca! Od 30 czerwca nowa organizacja ruchu na ul. Pocztowej W związku z zakończeniem budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego,... Poniedziałek, 21 czerwca 2021