moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XV Mistrzostwa Gminy Mieleszyn Klas Gimnazjalnych w Lekkoatletyce

Sobota, 20 czerwca 2015
  • XV Mistrzostwa Gminy Mieleszyn Klas Gimnazjalnych w Lekkoatletyce

W piątek, 19 czerwca, na boisku w Mieleszynie odbyły się XV Mistrzostwa Gminy Mieleszyn Klas Gimnazjalnych w Lekkoatletyce.

Po inauguracji zawodów przez Dyrektora Gimnazjum w Mieleszynie, rozpoczęła się rywalizacja w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą oraz w biegach na 100, 800 i 1000 metrów i sztafecie 4 x 300 metrów.

Uczestnicy dali z siebie wszystko, a na twarzach zgromadzonych można było dostrzec wielką chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Właśnie z tego powodu każdy start gwarantował wielkie emocje. Humorów uczniów nie zepsuła nawet niezbyt ładna pogoda.

W tym roku zmagania były bardzo zacięte, szczególne widoczne było to w trakcie rozgrywania poszczególnych biegów. Często o końcowym wyniku decydowały ostatnie metry, co przełożyło się na głośny doping kibiców, którzy robili wszystko co w ich mocy, aby dodać otuchy naszym sportowcom.

Na zakończenie zawodów odbyła się sztafeta, do której każda z klas wystawiła swoich czterech przedstawicieli. Tak jak można się domyślać, była to najbardziej emocjonująca konkurencja tego dnia. Pokazała nam ona, że nawet jeśli sytuacja nie wydaje się zbyt dobra, to warto walczyć do końca o swoje cele.

Niestety, czasami ambicja przewyższała startujących, co nieraz prowadziło do niebezpiecznych sytuacji. Na szczęście każdy ukończył zawody zdrowy oraz szczęśliwy. Wszystko odbyło się z zasadą fair-play i w dobrych humorach.

W międzyczasie także zorganizowano konkurs na najlepszy plakat, którego zadaniem było dopingowanie uczestników.

Na koniec uroczyście wręczono zwycięzcom medale oraz słodkie upominki ufundowane przez wójta gminy - Janusza Kamińskiego.

Tak prezentują się wyniki:

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieńska Olimpiada Młodzieży w duchu fair play W piątek w Szkole Podstawowej nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego odbyła się Gnieźnieńska Olimpiada Młodzieży.... Poniedziałek, 22 czerwca 2015
Martyna Galant Sportowcem Roku 2014! Wczoraj w gnieźnieńskim Teatrze odbyła się X Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Jest to święto sportu w Pierwszej... Sobota, 13 grudnia 2014
Wyróżnienia dla gnieźnieńskich sportowców Wczoraj w Teatrze im. Aleksandra Fredry odbyła się VI Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Poza najważniejszymi... Niedziela, 14 listopada 2010
Marika Popowicz wraca z brązem z Mistrzostw Europy Polska sztafeta kobiet 4x100m wywalczyła brązowy medal podczas odbywających się w Barcelonie mistrzostw... Poniedziałek, 2 sierpnia 2010