Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 w Finale Mistrzostw Wielkopolski

Artykuł dodany: Sobota, 1 marca 2014
Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 w  Finale Mistrzostw Wielkopolski
REKLAMA

W czwartek, 27 lutego, w hali sportowo-widowiskowej ARENA w Poznaniu odbył się Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Gimnazjada 2014. W rozgrywkach tych wystartowały cztery reprezentacje szkół, mistrzów swoich Rejonów: Gimnazjum nr 60 Poznań - gospodarz, Gimnazjum Buk, Gimnazjum nr 7 Leszno oraz Gimnazjum nr 3 Gniezno.

Rozegrano 6 spotkań systemem "każdy z każdym". Zespoły walczyły o dwa miejsca premiowane awansem do Finału Mistrzostw Wielkopolski. Zdecydowanie najsilniejszymi zespołami okazały się być reprezentacje z Buku i Gniezna złożone z zawodniczek na co dzień rywalizujących w Wielkopolskiej Lidze Juniorek Młodszych. Mecz pomiędzy tymi ekipami właśnie decydował o końcowej kolejności w zawodach. Ale zanim doszło do owej konfrontacji, gimnazjalistki z gnieźnieńskiej trójki zdecydowanie pokonały swoje przeciwniczki z Poznania 16:8. Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniosły nad reprezentacją z Leszna 16:5. W meczu z ekipą z Buku pomimo początkowego prowadzenia 6:4 musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek ulegając im w stosunku 9:19. Mimo przegranej podopieczne Romana Solarka uplasowały się na II miejscu i awansowały do Finału Mistrzostw Wielkopolski - Gimnazjada 2014. W ścisłym Finale zagrają cztery najlepsze reprezentacje gimnazjalne z Wielkopolski. Serdecznie gratulujemy!

Ostateczna kolejność:

  1. Gimnazjum Buk
  2. Gimnazjum nr 3 Gniezno
  3. Gimnazjum nr 7 Leszno
  4. Gimnazjum nr 60 Poznań
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 Gniezno podczas Półfinału Mistrzostw Wielkopolski: Olejniczak Kamila i Tamborska Marta - bramkarki, zawodniczki pola: Staniszewska Wiktoria, Kwapich Klaudia, Szukalska Kornelia, Wojciechowska Natalia, Chojnacka Karolina, Wachowska Agata, Niedzielska Natalia, Giszczyńska Marta, Dziemidowicz Martyna, Nowak Natasza, Kapczyńska Kinga (wszystkie klasa 3A).
Opiekun reprezentacji: Solarek Roman.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia
Copyright © 2017 Moje Gniezno