Logo

REKLAMA
Plik banneru

Zebranie w sprawie nowych zasad wywozu śmieci

Artykuł dodany: Czwartek, 27 czerwca 2013
Zebranie w sprawie nowych zasad wywozu śmieci
REKLAMA

25 czerwca 2013 r. Rada Osiedla Grunwaldzkiego z przewodniczącym Janem Szarzyńskim zorganizowała zebranie mieszkańców. Tematem były nowe zasady wywozu śmieci. Na zebranie przybyła Jadwiga Trzcińska - kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie oraz Henryk Gędek - zastępca prezesa spółki URBIS w Gnieźnie, którzy udzielali obszernych informacji i odpowiadali na pytania mieszkańców.

Do nowych zasad odbioru śmieci muszą przygotować się wszystkie samorządy na terenie całego kraju, gdyż weszły one nową ustawą. Na terenie miasta Gniezna śmieci z posesji będą odbierać pracownicy spółki URBIS co dwa tygodnie. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów zapłacą co miesiąc 11,00 zł od osoby, a ci którzy nie będą segregować 13,50 zł. Ceny te ustalili Radni Miasta Gniezna. Opłaty za wywóz śmieci trzeba będzie uiszczać miesięcznie lub kwartalnie na konto, które mieszkańcy w najbliższym czasie otrzymają.
Osoby, które będą segregowały odpady otrzymają worki, na których będzie napisane co należy do nich wrzucać:
  • do cieńszych żółtych worków wrzucamy butelki typu PET,
  • do grubych żółtych worków wrzucamy tworzywa sztuczne (butelki plastykowe po kosmetykach, opakowania po jogurtach, folia, torebki z tworzyw sztucznych), metal (puszki, konserwy, drobny złom), opakowania wielomateriałowe (kartoniki po mleku, po sokach),
  • do niebieskich worków wrzucamy materiały papierowe i kartony,
  • do zielonych worków wrzucamy szkło kolorowe,
  • do worków białych szkło bezbarwne.
Osoby, które nie będą segregowały odpadów będą miały odbierane śmieci według starych zasad. Ponadto na terenie osiedli będą ustawione dodatkowe pojemniki "dzwony", do których każdy będzie można wrzucać butelki.
Stare telewizory i zepsute AGD można przywozić całorocznie nieodpłatnie do siedziby spółki URBIS ul. Chrobrego 21. Ponadto w każdą sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00 nieodpłatnie można również przywieść odpady wielkogabarytowe (stare tapczany i meble).
Iwona Szarzyńska
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno