X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

11-stu pijanych rowerzystów i 3-ech nietrzeźwych kierowców

Poniedziałek, 8 kwietnia 2013
  • 11-stu pijanych rowerzystów i 3-ech nietrzeźwych kierowców

Miniony weekend obfitował w powiecie gnieźnieńskim w nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Dominowali wśród nich rowerzyści, ale nie zabrakło też kierowców samochodów i motorowerzysty. Rekordową liczbę promili - 2,3 w organizmie miał 44-letni rowerzysta. Jeden z zatrzymanych złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dwóch spowodowało kolizje drogowe.

Wśród zatrzymanych było trzech kierowców samochodów, dwunastu rowerzystów i motorowerzysta.
W piątek, 5 kwietnia o godz. 8.00 w Karniszewie policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego rowerzystę. Mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,29 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Nie minęła kolejna godzina, gdy w ręce policjantów drogówki wpadł 25-letni rowerzysta. Mężczyzna został zatrzymany w Mieleszynie. Miał 0,8 promila w organizmie.
Tego samego dnia wieczorem w Gnieźnie na ulicy Leśnej funkcjonariusze drogówki zatrzymali 29-letniego rowerzystę. Mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie 0,66 promila alkoholu.
W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 11.20 w Trzemesznie miejscowi funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, który kierował rowerem mając w organizmie promil alkoholu.
Aż trzech nietrzeźwych rowerzystów w wieku 26, 27 i 44 lata o godzinie 16.45 zatrzymali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w Pawłowie. Wśród nich znalazł się weekendowy rekordzista, u którego stwierdzono 2,3 promila alkoholu w organizmie.
Niecałą godzinę później nietrzeźwego rowerzystę drogówka zatrzymała w Czerniejewie. 52-latek miał 0,96 promila alkoholu w organizmie.
Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany przez drogówkę w Gnieźnie przy ulicy 3 Maja o godzinie 20.30. 38-latek mając w organizmie 0,8 promila alkoholu kierując Oplem Corsa zderzył się innym Oplem Corsa kierowanym przez 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 38-latka.
Tego samego wieczoru na ulicy Powstańców Wlkp. w Gnieźnie funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który kierował Audi A4 pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
50 minut po północy, z soboty na niedzielę policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 35-latka, który kierując rowerem na ulicy Libelta w Gnieźnie miał w organizmie 1 promil alkoholu.
Przed godz. 3.00 w nocy w Mieleszynie funkcjonariusze z komisariatu Policji w Kłecku zatrzymali 23-latka. Mężczyzna kierując BMW w stanie nietrzeźwości - 1,5 promila uderzył w prawidłowo zaparkowany Renault Espace.
O tej samej godzinie na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie przez policjantów referatu patrolowo - interwencyjnego został zatrzymany 17-letni motorowerzysta. Chłopak kierował motorowerem Piaggio mając w organizmie 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez drogówkę o 13.45 w Strzyżewie Kościelnym. 33-latek jechał jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie i pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.
27-latek został zatrzymany przez drogówkę w Czerniejewie. Mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.
Ostatni tego dnia nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez drogówkę na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie. 47-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu.
Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10-ciu lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.  Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12-stu.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY