Logo

Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian...

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian...
REKLAMA

Ogłoszona przez Wójta Gminy Eugeniusza Zamiar gminna zbiórka darów dla mieszkańców terenów objętych klęską powodziową spotkała się z dużym zrozumieniem przez mieszkańców Gminy Niechanowo. Zebrano 25 ton zboża, 11.808 zł, środki czystości, artykuły żywnościowe, pościel, koce.

W dniu 24 czerwca 2010 roku w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie przewodniczących komisji, przewodniczącego rady, Wójta, sekretarza i pracowników gminy, na którym zdecydowano, że zebrane dary zostaną przekazane do Gminy Cisek w woj. opolskim, z którą wcześniej prowadzone były rozmowy. Jest to gmina rolnicza, dla której głównymi artykułami bardzo potrzebnym są zboże i pasze. Pieniądze w wysokości 5 tys. zł postanowiono przekazać na wyprawki szkolne dla dzieci, również z terenów powodziowych z Gminy Żywiec, które będą przebywać na kolonii organizowanej przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie. Pozostała kwota pieniędzy zostanie przelana na konto gminy Cisek, do której dary zostaną wysłane.
Dnia 2 lipca zapewnionym przez gminę Niechanowo transportem dary zostaną zawiezione do wyżej wymienionej gminy. Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar, Przewodniczący Rady Zdzisław Sikora, Przewodnicząca Komisji Rolnictwa Maria Kierzek oraz pracownik gminy Karol Walczak osobiście wezmą udział w transporcie darów. Władze samorządowe Gminy Niechanowo bardzo serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

źródło: www.niechanowo.pl

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno