21 listopada odbył się II Etap – półfinał VI Regionalnego Konkursu Wiedzy „Wielkopolska w Unii Europejskiej”. Konkurs ten ma na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wielkopolski, Unii Europejskiej-w tym polskiej prezydencji w UE i samorządu terytorialnego. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z obszaru województwa wielkopolskiego, w tym z powiatów: gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, wągrowieckiego, konińskiego.
- Biurem Poselskim Marka Siwca – Posła do Parlamentu Europejskiego,
- Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego,
- Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Romualda Ajchlera,
- Wielkopolską Wojewódzką Komendą OHP w Poznaniu,
- Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
- Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II w Gnieźnie,
- samorządami gmin i miast powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, wągrowieckiego, konińskiego, Miasta Konina,
- gimnazjami w obszarze powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, wągrowieckiego, konińskiego, Miasta Konina i In.
- Sylwia Przybyła – reprezentująca Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Siwca w Koninie,
- Marcin Szulc – Koordynator Biura Dyrektora Turnieju Euro 2012,
- Rafał Popek – reprezentant UAM – Kolegium Europejskie w Gnieźnie,
- Maja Pabin – reprezentant UAM – Kolegium Europejskie w Gnieźnie,
- Zdzisław Kujawa – Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego,
- Stanisław Dolaciński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna,
- Michał Glejzer – Przewodniczący Komisji Gospodarki RM Gniezna,
- Bartosz Wojciechowski – Zarząd Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
- Arleta Bekas – Zarząd Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
- Agnieszka Frąckowiak – Zarząd Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan,
- Magdalena Gołębiewska,
- Monika Białęcka – Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan,
- Ada Wietrzyńska – Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan,
- Magdalena Szuba – Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.
II Etap Konkursu wyłonił 6 Finalistów:
- Łukasz Jarecki – Gimnazjum w Witkowie – 51 pkt.
- Klaudia Bartoszczak – Gimnazjum w Trąbczynie – 49pkt.
- Kinga Neumann – Gimnazjum w Kowalewie Opactwie – 45pkt.
- Kamil Chatłas – Gimnazjum w Kramsku – 44pkt.
- Karolina Borys – Gimnazjum w Witkowie – 44pkt.
- Michał Gorgolewski – Gimnazjum Nr 5 w Koninie – 43 pkt,
Finaliści, którzy zajmą miejsca począwszy od 1 do 3-go otrzymają nagrody w postaci stypendiów finansowych, ufundowanych przez:
- Marka Siwca – Posła do Parlamentu Europejskiego – 1000 zł,
- Tadeusza Tomaszewskiego – Posła na Sejm RP – 1000 zł,
- Radnych Lewicy Miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego – 1000 zł;
Wągrowiecki
Koniński
Słupecki
stypendium -1000zł – dla uczestnika z największą ilością punktów z powiatu słupeckiego, ufundowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan;
Gnieźnieński
stypendium -1000zł – dla finalisty z powiatu gnieźnieńskiego, ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Zdzisława Kujawę.
Finaliści, którzy uzyskają miejsca od 4-6 otrzymają nagrody w postaci wycieczki do Europarlamentu w Brukseli. Podczas Półfinału Konkursu wyłoniono stypendystkę z powiatu wągrowieckiego. Została nią Dominika Smyk z Gimnazjum Nr 1 w Wągrowcu.