moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Sobota, 4 lipca 2020
  • Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkaniec Niechanowa, mieszkanka Gniezna, mieszkaniec gminy Witkowo i mieszkaniec Gniezna. Cała czwórka nie pozostała obojętna na sygnały świadczące o tym, że kierujący pojazdami, z którymi mają styczność, mogą być pod wpływem alkoholu. Mówimy o dwóch przypadkach w Trzemesznie i Witkowie, gdzie okazało się, że kierowcy mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Właśnie tak zachowali się w nocy z 27 na 28 czerwca 26-letni mieszkaniec Niechanowa i 27-letnia mieszkanka Gniezna. To oni ujęli nietrzeźwego 32-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Gniezno, jadącego w tym stanie Citroenem. Kierujący pojazdem był agresywny, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 28 czerwca br. w godzinach popołudniowych obywatelskie zatrzymanie miało miejsce na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. W tym przypadku czujnością wykazali się 28-letni mieszkaniec Gniezna i 41-letni mieszkaniec gminy Witkowo. To oni ujęli 60-letniego kierującego Fiatem, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.....a jak jest w praktyce, czy wymiar kary RZECZYWIŚCIE odstrasza ?

PODOBNE TEMATY
Zderzenie osobówki z ciężarówką w Oborze Dzisiaj ok. godz. 6.50 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w miejscowości Obora. Na miejsce... Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
Nieudana próba przemytu do więzienia Tyle się mówi, że nie warto, że się nie uda, że i tak znajdą - i co? Znaleźli! Sobota, 1 sierpnia 2020
Pijany 77-latek jechał pod prąd drogą ekspresową - video 28 lipca policjanci z Posterunku Policji w Fałkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Renaut Megane,... Sobota, 1 sierpnia 2020
44-latek usłyszał zarzuty za skatowanie mieszkańca gminy Witkowo! Trwa ustalanie pozostałych sprawców W nocy ze środy na czwartek, ok. godz. 2.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce na terenie Ośrodka... Piątek, 31 lipca 2020